monok
23.04.08,17:24
Planujeme tento rok dovolenku v Taliansku, vybrali sme si Grado, konkretne sa nam zapacil areal Villaggio Turistico Europa, ale zatial som neobjavila ziadne recenzie, kedze to asi nepatri k oblubenym slovenskym alebo ceskym destinaciam. Chceli by sme ist do nejakeho bungalovu alebo minivillini. Nebol tam nahodou niekto z vas?
arizona
23.04.08,15:52
Planujeme tento rok dovolenku v Taliansku, vybrali sme si Grado, konkretne sa nam zapacil areal Villaggio Turistico Europa, ale zatial som neobjavila ziadne recenzie, kedze to asi nepatri k oblubenym slovenskym alebo ceskym destinaciam. Chceli by sme ist do nejakeho bungalovu alebo minivillini. Nebol tam nahodou niekto z vas?
Ja som bola asi pred 5-6 rokmi. Vybrali sme sa len tak,autom na blink.V centre bola inform.kancelária (perfektý prístup),povedali sme ,že hľadáme hotel.Dostali sme veľa prospektov,vybrali sme si,vysvetlili cestu a dali mapku. Majiteľ hotela nás už očakával. S takýmito super službami sme sa stretávali na celom Grade.:)Voľného ubytovania je tam dosť,obchody otvorené dlho do noci,na pobreží veľa cukrární,kaviarní,apod.
Na centrum Grada sa nedá zabudnúť, kvôli nemu sa tam ešte raz vrátim: typycké staré,kamenné,plné ľudí, muziky,vôní. Pláž-jedna platená, viaceré neplatené.(pieskové) Odporúčam ísť autom, je tam toho veľa na videnie,aj na výlety.(románske pamiatky,okolie /Aquleia/,dokonca najstarší kostolík na svete s pôvodnou dlažbou ) atď.
Dúfam, že som Ti popísala dosť,ale ak máš ešte otázky...
monok
23.04.08,16:57
Dakujem za odpoved, este mam jednu otazku ake su tie plaze nielen v meste, ci si nevidela aj nejake v okoli, ci je tam cisto, ci tam neboli nejake riasy a pod. Viem, ze je tam viac kempov, my sme si vybrali tu Europu, ale to je asi par kilometrov od Grada. Chceme ist viac rodin s malymi detmi, preto hladame nieco uplne na plazi. Viem,ze vela ludi chodi do Lignana a ma prekvapilo, ze malo do Grada, ktore je este blizsie, tak som myslela, ci tam nie je nejaky zadrhel :)
arizona
23.04.08,17:21
Dakujem za odpoved, este mam jednu otazku ake su tie plaze nielen v meste, ci si nevidela aj nejake v okoli, ci je tam cisto, ci tam neboli nejake riasy a pod. Viem, ze je tam viac kempov, my sme si vybrali tu Europu, ale to je asi par kilometrov od Grada. Chceme ist viac rodin s malymi detmi, preto hladame nieco uplne na plazi. Viem,ze vela ludi chodi do Lignana a ma prekvapilo, ze malo do Grada, ktore je este blizsie, tak som myslela, ci tam nie je nejaky zadrhel :)
My sme každý deň vyrážali inde,aby sme toho viacej videli.Pláže boli čisté,udržiavané ,porovnateľné so sev.Talianskom. Aj more čisté,aj keď na chorvátske(oproti)nemalo ! Riasy tam neboli. Grado je vlastne ostrov, takže pláži je viac, aj keď dosť veľká časť je vyhradená pre jachty a lode. Autom cez most na pevninu je už spomínaná Aquileia, tam sú ďalšie pláže. Tam sa mi páčilo, bolo to uprostred prírody... Kemp si žiaden nevybavujem, ale bolo tam veľké priestranstvo s karavanmi a bungalovnmi. To bolo hneď pri dlhej pláži, iba cez cestu a borovice.Teraz ma napadlo, že sme tam počuli dosť Čechov, skús pozrieť české stránky). My sme boli v hoteli,takže s kempami poradiť neviem.
monok
23.04.08,17:24
Dakujem, si mi pomohla.
arizona
23.04.08,17:28
Niet za čo,rada. Potom pošleš na poradu nejaké fotočky,nech "pozávidíme":D
igor.d
20.10.08,21:08
Chcem sa spýtať ako bolo v Grade.Uvažujem tam ísť budúci rok.Prípadne poťeší aj foto.Ďakujem
monok
21.10.08,06:44
Nakoniec sme v tom Grade neboli, kedze nam vysla dovolenka na august a ist do Talianska v auguste nie je najlepsi napad. Ale muz to tam bol omrknut na predlzeny vikend a pacilo sa mu tam. Neboli sice v kempe Villiago Turistico Europa, ale v nejakom vedlajsom, a boli spokojni. Dokonca tam bol aj vnutorny bazen. Plaz sa mu zdala ok, celkovo sa mu tam pacilo, takze mozno buduci rok sa tam vyberieme.
igor.d
21.10.08,08:36
Nakoniec sme v tom Grade neboli, kedze nam vysla dovolenka na august a ist do Talianska v auguste nie je najlepsi napad. Ale muz to tam bol omrknut na predlzeny vikend a pacilo sa mu tam. Neboli sice v kempe Villiago Turistico Europa, ale v nejakom vedlajsom, a boli spokojni. Dokonca tam bol aj vnutorny bazen. Plaz sa mu zdala ok, celkovo sa mu tam pacilo, takze mozno buduci rok sa tam vyberieme.

Škoda.Uvažujem čo nabudúce leto.V Lignane sme boli už viac krát chceme zmenu.Informujem sa dosť "skoro",ale vlani som si rezervoval pobyt v Chorvátsku a januári a už boli najlepšie mieta obsadené.
janajaku
27.01.09,08:16
Ahojte Asi sa Vám to bude zdať skoro,ale už plánujeme dovolenku Zapáčilo sa nám Grado v Taliansku kemp Punta Spin - maxikaravan Ak tam niekto bol tak nech mi prosím napíše svoje postrehy Chceme ísť koncom júla Zaujíma ma ubytovanie a okolie vďaka
martina0203
01.02.09,08:56
Odporúčam Vám Taliansko - Bibione. Tam sa mi veľmi páčilo a ešte tam určite zájdem.
alaya1
01.02.09,09:08
Odporúčam Vám Taliansko - Bibione. Tam sa mi veľmi páčilo a ešte tam určite zájdem.
Moj kolega tam bol, povedal, ze nikdy viec, spinave more, preplnene plaze, drahota. Nie je to moja skusenost.
martina0203
01.02.09,12:54
sto ľudí, sto chutí...
dejohny
06.02.09,14:05
Ak sa môžem pridať do diskusie, tak naša rodinka je na Taliansko vysadená. Boli ste tam celkovo 7x. Začali sme od severu t.j. spominane Lignano, kde bolo fajn, ale v prelomových obdobiach jún-júl resp. august-september nebolo vždy stabilné počasie. Potom sme boli pozrieť Bibione - to by som veľmi nedoporučovala - hlava na hlave. V Benátskom zálive - Caorle - celkom vydarená dovolenka. Ak však máte radi aj nejaké poznávačky, tak doporučujem stred Talianska - Palmovú riviéru - San Benedetto del Tronto. Po ceste je možné navštíviť San Marino, Loretto, Italia in Miniatura (vrelo odporúčam pre detičky). Počasie je tam stabilné a more čistejšie ako na severe. Cestovky robievaju aj zájazdy do Ríma. Tento rok sa chystáme ešte južnejšie Gargáno - Vieste. Taliansko doporučujem.
radej
27.08.12,10:51
ahoj janajaku, boli ste nakoniec v Punta spin? chceme ist v stredu, pacilo sa vam? dakujem