rastiček
23.04.08,18:01
Zdarim vás poraďaci.
Už viac krat ste mi dobre poradili a tak sa obraciam na vás z o radu ohľadom zámeny pozemku. Pozemok je mamin a tá ho dostala spať v rámci vydokladovania všetkých dokladov ktoré od nej chceli. Medzi tým mesto dalo urobiť nový uzemný plán a prekvapenie nastalo keď sme sa pozreli do katasrálnej mapy. Na tých pozemkoch ktoré niekedy obrábali stojí benzínová pumpa a mamine parceli posunuli asi o 300m vedľa. To ani tak nevadí ale cez tie parcele ide kábel 22kw. Takže je na nich štátne bremeno a mi sme ich chceli previesť na stavebné pozemky. Môže si niekto posunúť pozemky ako mu vyhovuje bez toho aby o tom vedel majiteľ? Chceli sme stavať a zrazu pozemky nie su tam kde boli a ešte je na nich štátne bremeno.

Dik Rasťo.
frogoo
24.04.08,12:20
my mame podobny problem:
na pozemku mame bremeno od plynarni-co je aj v liste vlastnictva. maju tam nejake potrubie a vedie po pravom okraji...
lenze na katastri sme zistili, ze na lavej strane ide aj telekomunikacny kabel-na ktory ale nie je ziadna zmluva,bremeno, atd...
teraz v pondelok tam boli nieco kopat z telekomunikacii (podotykam ze nas ani neupovedomili, ze idu na nas pozemok) a ten majsterko co to tam kopal nam povedal, ze ten kabel ide po lavom kraji a zataca sa smerom naspat cez stred pozemku...
muz bol na telekomunikaciach a tam mu povedali ze o nikom nevedia, kto by mohol teraz kopat na nasom pozemku a nevedia ci stredom vobec nieco ide, ale ze si mame dat ziadost o prelozku..ked tomu milemu panovi muz povedal, nech si to pridu zamerat, ci tam vobec nieco je, povedal ze si ma dat predsa tu ziadost o prelozku!! -ktoru si mame este k tomu zaplatit my!!!
na otazku ci tam mozeme stavat ked nam daju razitko (pretoze ked sme u nich boli pred mesiacom, potvrdili nam nejaku mapku s predbeznym suhlasom k stavbe-skratka ze tam nic neni, a teraz toto!!!) a nahodou tam ten kabel bude a my ho poskodime, ze co bude potom, muzovi povedal ze mozno nic a mozno vela... skratka ochota jak svina!!!!
a este k tomu ze preco tam je vobec ten abel zakopany, ako je to mozne ze o tom nevieme, nam povedal ze to bolo vyhlasene v rozhlase...
co s tym???