petmar
23.04.08,19:48
Čosi tu bolo popísané o bolestiach kĺbov na prstoch, mám však taký problém, že sa mi krivia prsty, posledný článok na ľavom malíčku a dnes som si všimol aj 4. prst na pravej ruke ako hokejka, pritom necítim žiadnu bolesť a ani nerozoznám nejaké zhrubnutie. Trošku len vtedy, keď si to nasilu vyrovnám (druhou rukou). Chcem sa opýtať či sa takto prejavuje začiatok nejakej choroby kĺbov alebo niečo iné, a aký lekár by to mohol posúdiť? Ďakujem za rady.
daria29
23.04.08,18:09
prv ist obvodnemu,da listok bud pre neurologa alebo ortopeda.
Rozalka
23.04.08,18:14
Predovšetkým by ti obvodný spraviť krvnú skúšku na minerály a ostatné (neviem presne, ako sa to nazýva), či náhodou nemáš zvýšenú kyselinu močovú - nábeh na dnu, čoho príznakom sú práve také vykrútené prsty.
Evanka
23.04.08,18:26
Nemyslím si, že ide o dnu, ako popisuje Rozalka. Ide pravdepodobne o skrátenie šľachy na prste. Jednoduchý operačný zákrok to môže napraviť.
Rozalka
23.04.08,18:35
To by bolo skvelé, to ma ani nenapadlo.
Zita5
23.04.08,18:40
Ja si zasa myslím , že to nebude šľacha , ale skôr si to vyžaduje reaumatologické vyšetrenie .Ale netvrdím , že je to tak .

Skôr si myslím , že skutočne sa treba obrátiť s uvedeným problémom na svojho obvodného doktora , ktorý Vás pošle na odborné vyšetrenie .

Viem z blízkeho okolia , že známej sa deformujú prsty na rukách a nohách a chodí na reumatologické odd.
petmar
23.04.08,19:05
Ďakujem za odpovede, teraz nemám veľa času na doktorov, skúšam si to trieť mastičkami. No polepším sa, pôjdem po prvom máji. Asi to budú tie šľachy - od presilenia z jarných prác v záhrade...?... :confused:
Evanka
23.04.08,19:07
Zitka, podľa popisu sa nejedná ani o deformáciu reumatologického charakteru. Je to jasný príznak tzv. Dupuytrenovej kontraktúry. Ako som písala, je to skracovanie šliach a väziva. Nie je to bolestivé, skôr to asi prekáža pri práci. Riešiť sa to dá rôzne, ale operatívny zákrok je veľmi jednoduchý. Aj po zákroku sa však môže problém zopakovať....
Zita5
23.04.08,19:15
Budem sledovať , čo nám napíše zadávateľ , že čo na to doktor . Len by som doporučila to neodkladať , lebo to viacerí z nás poznáme - " však po prvom máji a na konci mája a podobne ;):)
Jara
24.04.08,05:29
Neodkladaj to, choď hneď. Možno to napravia rehabilitácie, ale možno je to fakt príznak dny - choroby klbov. Ma to môj kolega v práci a na jednej ruke ma už vytočené všetky prsty. Chodí na rehabilitácie pravidelne ale je to ozaj problém. Nechcem strašiť, ale myslím, že to tu nevyriešime. Jedine, keby si bol tu pri mne tak ti dám asi na zadok a neodkladaj na zajtra to, čo môžeš urobiť už dnes... Prajem Ti aby to bolo len náhodne a aby si bol OK
luckapastvova
24.04.08,09:00
Súhlasím s Radkou a byť Tebou neodkladám nič a ihneď idem k lekárovi. Veľa ľudí robí takú chybu a odkladá návštevu lekára až na neskôr a tak sa môže z malého problému odrazu stať veľký problém.

Prajem veľa šťastia u lekárov a veľa veľa zdravíčka
petmar
24.04.08,17:29
Ďakujem pekne prispievateľkám, naozaj ste mi veľmi pomohli, našiel som si o tom aj čo-to na nete a mám možnosť bojovať ďalej. :):)
Zita5
24.04.08,17:59
Ďakujem pekne prispievateľkám, naozaj ste mi veľmi pomohli, našiel som si o tom aj čo-to na nete a mám možnosť bojovať ďalej. :):)

Ja som myslela , že už nám podáte správu o tom , ako ste pochodili u doktora . Tak budeme čakať .;)
petmar
24.04.08,18:02
no dobre, aby som nedostal po zadku , zajtra idem k závodnej lekárke pre ceduľku pre odborníka.
luckapastvova
25.04.08,10:41
No veď preto!!!!
Držím palce.
motylik7
16.05.08,14:09
Neodkladaj to, choď hneď. Možno to napravia rehabilitácie, ale možno je to fakt príznak dny - choroby klbov. Ma to môj kolega v práci a na jednej ruke ma už vytočené všetky prsty. Chodí na rehabilitácie pravidelne ale je to ozaj problém. Nechcem strašiť, ale myslím, že to tu nevyriešime. Jedine, keby si bol tu pri mne tak ti dám asi na zadok a neodkladaj na zajtra to, čo môžeš urobiť už dnes... Prajem Ti aby to bolo len náhodne a aby si bol OK
Rehabilitácie? To je riešenie? Z pohľadu celostnej medicíny je to jasný a jednoduchý prípad. Stačí vyčistiť svoje vnútro :) Pozdravujem kolegu!