slavo11
24.04.08,09:09
plánujem rekonštruovať stary byt a rozhodol som sa pre laminatové podlahy . má prosím niekto nejaké skusenosti ktoré značky sú osvedčené a ktorých sa mám vyvarovať? poradaci poradte prosim
Chobot
24.04.08,10:23
plánujem rekonštruovať stary byt a rozhodol som sa pre laminatové podlahy . má prosím niekto nejaké skusenosti ktoré značky sú osvedčené a ktorých sa mám vyvarovať? poradaci poradte prosim

Choď do predajne, kde ponúkajú lam. podlahy a vyber si nejakú, ktorá sa ti páči (farba, vzor) a ktorú ti zvládne aj tvoja peňaženka. Tam neide ani o značku, ale o cenu.
josiph68
27.04.08,17:22
súhlasím,ale aj nie.klik na parketách nie su u všetkých značiek rovnaké,ale je to naozaj o tom-choď do obchodu a vyber si-"oči žerú".
comodo
27.04.08,17:38
Rozhodne by som sa nedal nahovorit na lacnu hrubku 6-7 mm, ktore i ked je na 1000% rovny podklad pod nohami plavaju, ale by som zhanal 10mm. Neviem vsak ci este su na trhu.
gabikao
02.05.08,02:24
Nas nahovoril majster na nejaku extra super plavajucu - vraj hrubsia a povrchova uprava odolnejsia ako bezne, urcena do zatazovanych priestorov (zaplatili sme 800,- aj s pokladkou za m2). Zial, nepamatam si znacku, nejaka nemecka to bola. No a po pol roku vyzera ako 100rocna, samy skrabanec a vylupnute. Este nam aj zblbla umyvacka, takze je fajn vyduta na par miestach. Dali sme ju totiz do kuchyne a chodby. Neskor sme riesili pracovnu, tam sme dali podstatne lacnejsiu a ta zatial drzi. A to je pracovna tiez riadne vytazovana. Skrabance sa na nej nerobia, asi je rozdiel v povrchovej uprave - ta draha je taka uplne hladka a menej leskla a ta lacna je trohu hrbolata a leskla.
Dnes by som uz pri vybere normalne urobila skusku spravnosti: zobrala nieco ostrejsie a odskusala to na vzorke.
Chobot
02.05.08,06:45
Nas nahovoril majster na nejaku extra super plavajucu - vraj hrubsia a povrchova uprava odolnejsia ako bezne, urcena do zatazovanych priestorov (zaplatili sme 800,- aj s pokladkou za m2). Zial, nepamatam si znacku, nejaka nemecka to bola. No a po pol roku vyzera ako 100rocna, samy skrabanec a vylupnute. Este nam aj zblbla umyvacka, takze je fajn vyduta na par miestach. Dali sme ju totiz do kuchyne a chodby. Neskor sme riesili pracovnu, tam sme dali podstatne lacnejsiu a ta zatial drzi. A to je pracovna tiez riadne vytazovana. Skrabance sa na nej nerobia, asi je rozdiel v povrchovej uprave - ta draha je taka uplne hladka a menej leskla a ta lacna je trohu hrbolata a leskla.
Dnes by som uz pri vybere normalne urobila skusku spravnosti: zobrala nieco ostrejsie a odskusala to na vzorke.

To nie je potrebné (s "niečím ostrejším" urobíš škrabanec skoro do každej laminátovej podlahy), lebo to je veľmi neobjektívny test. Skoro každá podlaha má uvedenú tvrdosť, treba si vybrať tú, čo je najodolnejšia voči oteru (to sú tí panáčikovia v takom štvorčeku) alebo tiež označené triedou tvrdosti (http://www.jpkomplet.sk/dvere-parkety-plavajuce-podlahy) (31,33).
zelmiraf
09.07.08,08:10
Ked laminatovu tak sa riad podla ceny. Su laminatove podlahy velmi podobnej povrchovej upravy a su cenovo velmi rozdielne. Ja by som ti do domu odporucila aspon 9 mm. Su to podlahy, ktore sa pouzivaju do kancelarii s vyssou triedou odolnosti. Ked vystihnes dobru akciu tak sa da kupit vyhodne. Ja som uz videla takuto podlahu aj za 400 sk. Tak vele stastie na akcie.
Inak nedavala by som na znacku. Kazda laminatova podlaha sa casom opotrebuje, ved preto je laminatova a lacna.:)
hector
27.07.08,06:50
Tá rada že kúp si 10mm hrubú lam.podlahu je blbosť !Robím parkety už dlho a viem že taká sa nevyrába. Keď chceš aby sa Ti neprehýbali tak musíš mať rovnú podlahu /nivelizovanú/ a tiež kvalitnú /hrubšiu/ podložku. Určite nechoď do baumaxu-to je ten najväčší bordel na trhu.Lamináty okolo 400sk sú už dosť kvalitné.vyberaj značky napr.Balterio,Kaindl,Kährs,Parador...a pozor na akcie-v nich bývajú zvyčajne poškodené,zvlhnuté a iné
salka
05.08.08,03:09
Tá rada že kúp si 10mm hrubú lam.podlahu je blbosť !Robím parkety už dlho a viem že taká sa nevyrába. Keď chceš aby sa Ti neprehýbali tak musíš mať rovnú podlahu /nivelizovanú/ a tiež kvalitnú /hrubšiu/ podložku. Určite nechoď do baumaxu-to je ten najväčší bordel na trhu.Lamináty okolo 400sk sú už dosť kvalitné.vyberaj značky napr.Balterio,Kaindl,Kährs,Parador...a pozor na akcie-v nich bývajú zvyčajne poškodené,zvlhnuté a iné

hector prosím ťa, a nevieš mi povedať, "vraj" sa už vyrábajú drevenné podlahy vhodné na podlahové vykurovanie? Laminát nechcem a dlažba v obývačke na mňa posobí neútulne.
hector
12.08.08,20:21
samo že sa robia drevené parkety ,ktoré sa môžu pokladať na podlahové kúrenie,treba sa popýtať na to v predajni,ale pozor na prílišnú ochotu ,lebo Ti nabalia čo inak predať nemôžu...Ide hlavne o podložku /alebo podklad-ak sa lepia /,ktorá umožňuje "sálanie" tepla ,lebo dnes sa už skoro všetko vyrába na podlahové kúrenie-okrem tých najlacnejších...
salka
13.08.08,12:39
lebo dnes sa už skoro všetko vyrába na podlahové kúrenie-okrem tých najlacnejších...[/quote]

fakt? :confused: dobre vedieť. Ja som stále v tom, že drevo nie je dobrý vodič a preto aj vo veľa rodinných domoch prevládajú na podlahovkách dlaždice
bombulka9
11.02.10,11:54
ahojte, nema nahodou niekto skusenosti s laminatovou podlahou znacky Berry floor, alebo tak nejako by sa to vola, je to belgicka znacka. ta, ktoru sme si vybrali stoji 18,40 €/m2. hrubka 8mm, tvrdost 32. zaujima ma, ci je cena primerana kvalite alebo sa v tomto pripade (kedze laminat s podobnymi parametrami sa da kupit aj lacnejsie) priplaca len za znacku. dakujem
podlahyvapo
23.03.10,14:17
Na značke záleží ale musíš mať podchytených viacero faktorov,
napr.rovnosť podkladu,doriešiť podložku pod podlahu v hrúbke kvalita podlahy nieje ale v povrchovej podlahe.Povrchová úprava začína na 31,32... tá 31 je určená pre bytové priestory 32 je pre priemyselné priestory. Ale čo je najpodstatnejšie ak si ju položíš sám alebo niekto kto nieje špecializovaný automaticky ti padá záruka na materiál ako už iste tušíš aj na montáž nemáš záruku.Ak ti môžem poradiť tak Classen,Balterio,alebo quick-step je to zoradené aj podla ceny.
podlahyvapo
23.03.10,14:20
Drevo parkety do 1 cm a nalepiť drevo je tepelný izolant.Quick-step je laminát výrobca udáva že môže ísť na podlahovku aj elek.
podlahyvapo
23.03.10,14:24
Platíš za značku skús Classen,alebo Balterio určite su lacnejší v tej istej kvalite.Píšem kvalite nielen v povrchovej úprave.
podlahyvapo
23.03.10,14:28
V kuchyni máte hladkú a v pracovni štruktúru ale ak vas tak osklbali maly by ste mať na ňu záruku.Ak samozrejme to bola firma určená na montáž podláh ak nie aj záruka na materiál neplatí.
podlahyvapo
23.03.10,14:33
hector prosím ťa, a nevieš mi povedať, "vraj" sa už vyrábajú drevenné podlahy vhodné na podlahové vykurovanie? Laminát nechcem a dlažba v obývačke na mňa posobí neútulne.


Drevené napr. vyrába Kährs označenie linea ale drevo na podlahovku do 1 cm hrúbky
salka
24.03.10,04:54
Drevo parkety do 1 cm a nalepiť drevo je tepelný izolant.Quick-step je laminát výrobca udáva že môže ísť na podlahovku aj elek.


...tej prvej vete vôbec nerozumiem :mad:
nemea
22.04.10,09:03
no z laminatovych su najlepsie drevene :-)) radsej priplatit, drevo je drevo
pivko
11.02.11,04:34
Včera mi jeden predavač tvrdil že pod plávajúcu podlahu treba dať na poter parozábranu je to pravda?/nemám podlahovku/ A ešte jedna otázočka , ktorá podložka je najkvalitnejšia a ktorej sa vyhnúť?
bubkoch
11.02.11,06:24
Včera mi jeden predavač tvrdil že pod plávajúcu podlahu treba dať na poter parozábranu je to pravda?/nemám podlahovku/ A ešte jedna otázočka , ktorá podložka je najkvalitnejšia a ktorej sa vyhnúť?

ano je to pravda, na betom ide najskor parozabrana a az na ňu podlozka a podlaha ...
pokial by si daval podlahu na PVC a pod., parozabranu netreba
pivko
11.02.11,09:30
Prečo ti dala Mária27 neužitočné? asi Ťa nemá rada.
Chobot
11.02.11,09:49
Lebo to je už dlhší spor medzi nimi. Navzájom si udeľujú Mimo témy a Neužitočné a nikto nevie, ako to začalo...
pivko
11.02.11,12:25
ano je to pravda, na betom ide najskor parozabrana a az na ňu podlozka a podlaha ...
pokial by si daval podlahu na PVC a pod., parozabranu netreba
Zaujímalo by ma načo tam treba parozábranu keď mám skladbu podlahy izolácia IPA , 100mm EPS 100S , na tom folia a 60mm poter. Veď medzi platňou a budúcou plávajúcou podlahou je 2x izolácia /1x IPA druhý krát folia pod poterom / skade by potom mal poter ťahať prípadnú vlhkosť?
220870
11.02.11,14:40
Folia sa odporúča pod plávajúcu podlahu len vtedy ak sa jedná o lepenú plávajúcu podlahu.Pod klikovú pokiaľ je položená na strope nad obytným priestorom alebo na izolovanom podloží , nieje nutná.
Mária27
12.02.11,11:54
bubkoch sa takto začal šplhať a zviditeľnovať u viacerých výrazných žien, stačí pozrieť. Adminovia to hlásené mali, možno im to takto vyhovuje. Tak nech sa páči, mňa môže nahradiť, ja ho tiež ocením.
220870
19.02.11,05:52
Mária 27 sa nedá nahradiť.Je nenahraditeľný zdroj informácií.
hencik
06.03.11,19:32
kupili sme starsi byt, v ktorom treba prerobit vsetko okrem okien :)
na podlahe je v celom byte linoleum, ktory chceme nahradit laminatovou podlahou.. otazka je, ci dat PVC prec alebo polozit novu podlahu nan..
zrusit pvc = kopec roboty. :) nechat pvc = to sa vo mne trochu bije, lebo mam pocit, ze by potom podlaha bola moc vysoka a dreli by o nu dvere :confused:
durisovad
06.03.11,19:38
Aj my sme kupili starsi dom, v ktorom bola na podlahe nejaka doska a na nej linoleum. Vsetko sme dali odstranit, prisli parketari, naliali nejaku nivelacnu hmotu a na tu nalepili drevene parkety. Cele to trvalo asi tyzden. Drevene parkety by som preferovala pred laminatovymi podlahami, je to teplejsie a prijemnejsie na chodenie. Laminat mi pripada dost studeny a tvrdy. Parkety sa daju dobre udrziavat v cistote, pretoze su napustene polomatnym lakom. Mozem ich poumyvat vlhkou handrou.
JanoM2
22.09.11,09:44
Dobrý den,

celkom ma zaujala podlaha KRONOSWISS Dub Elegance 8mm. cena sa mi celkom pozdava len značka ako taka mi nič nehovorí.

Mate s nou nejaké skusenosti ??
mendo933
14.10.11,11:03
Vie niekto poradit ,kde maju za dobre ceny plavacky znaciek Balterio, Quick-step, Parador?