jess
04.04.05,14:30
Kde môžem mať chybu, keď pri mes.uzávierke skladu na 131 - na strane MD mám o 50.000,- menej ako na strane DAL ?? Čiže potom mám v poslednom stlpci rozdiel tých 50.000,- a na 132 sa mi teda dostane o tých 50.000,- menej.
slnko
04.04.05,17:36
Kde môžem mať chybu, keď pri mes.uzávierke skladu na 131 - na strane MD mám o 50.000,- menej ako na strane DAL ?? Čiže potom mám v poslednom stlpci rozdiel tých 50.000,- a na 132 sa mi teda dostane o tých 50.000,- menej.na toto sa ťažko odpovedá, je to dosť široká otázka. Vytlačila by som si knihu anal. evidencie (KAE) za účet 131, prípadne aj za účet 132. Na účte 131 na strane D mám to, čo som už prijala na sklad. Ak máš na strane D vyššiu sumu ako na MD, je to ako keby si tam prijal niečo naviac. Tipujem, že by mohlo ísť aj o nejaké presuny medzi skladmi, ak nemáš na to vytvorený iný spôsob zaúčtovania. Ešte by som si možno vytlačila "obratovú súpisku po dokladoch" a porovnala ju s KAE. Myslím si, že musíš natrafiť na rozdiel.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
jess
04.04.05,18:37
tak už som na to konečne prišla a labórovala som na tom celý víkend..... som začiatočník v PU a by som neverila, čo môže urobiť 1 dátum :)
UCET
05.04.05,13:17
tak už som na to konečne prišla a labórovala som na tom celý víkend..... som začiatočník v PU a by som neverila, čo môže urobiť 1 dátum :)tak tak v Omege v sklade treba dávať pozor na dátum.
jess
05.04.05,13:46
ucet, prosím ťa ak máš so skladom skúsenosti, poraď mi ako mám nahrať tovar na sklad, kde je cena za položku napr. 150,- bez Dph a je na ňu zľava 10%. Neviem to ináč nahrať len tak, že si to vypočítam ručne a tak nahodím sumu B=A-10% ...... no a mám fa na ktorých je veľa položiek, tak, či sa to nedá nejako rýchlejšie.
slnko
05.04.05,16:17
ucet, prosím ťa ak máš so skladom skúsenosti, poraď mi ako mám nahrať tovar na sklad, kde je cena za položku napr. 150,- bez Dph a je na ňu zľava 10%. Neviem to ináč nahrať len tak, že si to vypočítam ručne a tak nahodím sumu B=A-10% ...... no a mám fa na ktorých je veľa položiek, tak, či sa to nedá nejako rýchlejšie.dá sa to, ale ak máš sumu zľavy vyčíslenú v SK, tak ak ju zadáš cez kartu "vedľajšie náklady" mínusom a potom klikneš na "Rozpočítaj", tak ti to pekne odpočíta zo všetkých položiek narazhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
jess
05.04.05,16:22
tiež som nad týmto uvažovala a práve teraz mám takú fa, tak skúsim ju nahrať takto, díky
UCET
06.04.05,04:36
dá sa to, ale ak máš sumu zľavy vyčíslenú v SK, tak ak ju zadáš cez kartu "vedľajšie náklady" mínusom a potom klikneš na "Rozpočítaj", tak ti to pekne odpočíta zo všetkých položiek narazhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
slnko ma predbehlo presne to tak riesim aj ja v prijemke zadam vedlajsie naklady minusom.
jess
06.04.05,05:34
Tak som to takto nahrala - super. No ale, ak máš na každej položke inú zľavu, lebo aj také fa mám ?

a ešte, ak mám aj celkovú zľavu A uvedenú, aj dopravné B, tak potom nahodím mínusom rozdiel týchto dvoch cien C=A-B však ?
UCET
06.04.05,10:14
Tak som to takto nahrala - super. No ale, ak máš na každej položke inú zľavu, lebo aj také fa mám ?

a ešte, ak mám aj celkovú zľavu A uvedenú, aj dopravné B, tak potom nahodím mínusom rozdiel týchto dvoch cien C=A-B však ?
vidím že máme rovnaké prípady. bohužiaľ momentálne sa to v Omege nedá. Ale konzultoval som to priamo s Krosom a v krátkej budúcnosti plánujú dopracovať do vedľajších nákladov možnosť zadať zľavu na vybrané položky ale to nerieši ak máš inú zľavu na každej položke. Potom jedine si pomôcť kartou pomocný výpočet a cenu prepisovať takú ako je po zľave.
slnko
06.04.05,16:41
a ešte, ak mám aj celkovú zľavu A uvedenú, aj dopravné B, tak potom nahodím mínusom rozdiel týchto dvoch cien C=A-B však ?netreba to ručne odčítavať, tam sú dve políčka - jedno je "vedľajšie náklady" a druhé je "iné náklady". Do jedného môžeš zadať tú zľavu mínusom a do druhého dopravu plusom, program to sám odčíta. Teda zaťiaľ, kým to Krosáci neporiešia inak s tou zľavouhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
jess
06.04.05,16:51
slnko, ďakujem, dnes som to presne takto poriešila a bolo to O.K., ale už sa "teším" na fa s viacerými zľavami - takéto "milujem" :D
tonkat
09.11.05,16:02
Prosím skúsenejších : v omege mám skladové karty, ktoré mali pohyby v r. 2004. K 31.12.2004 boli nulové. Môžem v roku 2005 tieto karty použiť na iný materiál tak, že prepíšem názov? Alebo to nedoporučujete a treba založiť novú kartu? Tú z r. 2004 už nebudem používať, iba zaberá miesto. Jednu som tak skúsila prepísať a zmenil sa mi PS k 01.01.2005, hoci pohyb bol až v 09/2005. Môže to byť tým, že karta má dátum založenia 15.11.2004? Alebo treba prepísať aj tento dátum na karte? Trocha moc otázok, ale nechcem si dobabrať celý sklad a už máme 500 kariet. Vďaka všetkým
tonkat
09.11.05,17:18
Prosím skúsenejších : v omege mám skladové karty, ktoré mali pohyby v r. 2004. K 31.12.2004 boli nulové. Môžem v roku 2005 tieto karty použiť na iný materiál tak, že prepíšem názov? Alebo to nedoporučujete a treba založiť novú kartu? Tú z r. 2004 už nebudem používať, iba zaberá miesto. Jednu som tak skúsila prepísať a zmenil sa mi PS k 01.01.2005, hoci pohyb bol až v 09/2005. Môže to byť tým, že karta má dátum založenia 15.11.2004? Alebo treba prepísať aj tento dátum na karte? Trocha moc otázok, ale nechcem si dobabrať celý sklad a už máme 500 kariet. Vďaka všetkým
Nevie nikto poradiť?
slnko
09.11.05,17:36
Ahoj Tonka, rob to pre istotu tak, že tú pôvodnú nulovú kartu vymažeš a potom si zaveď novú. Ale malo by to byť v poriadku aj tak ako si to urobila Ty. Prepisovanie kariet nedoporučujem vtedy, ak ešte chceš opakovať prechod z predchádzajúceho roku. Skús mi ale bližšie popísať, kde Ti zmenilo PS, iba keď si dáš vytlačiť nejakú tlačovú zostavu s poč. stavmi? alebo aj priamo na prvej príjemke, kde sú PS z predchádzajúceho roku. Tu by Ti to v žiadnom prípade nemalo zmeniť. Ja som to aj vyskúšala a mám to v poriadku. Treba presnejšie identifikovať, kde je chyba, možno je to len chyba niektorej tlačovej zostavy.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
tonkat
09.11.05,17:43
Prvú príjemku nezmenilo, len v zostave Stav na sklade, mám k 01.01. rozdiel o zostatky na tejto karte, ktorú som opravila. Žeby bola chyba v tlačovej zostave?
slnko
09.11.05,18:15
Skús pozrieť aj iné tlačové zostavy a pozri aj priamo na skladovej karte, či má správny zostatok. A pozri aj tlač. zostavu Stav na sklade, ak je to tam v poriadku, bude chyba len v tej konkrétnej zostave. Napíš mi aj aké číslo verzie programu máš. Vyskúšam to v tej istej verzii.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif