ruddon
24.04.08,10:28
zdravim-mam problem pri vypinani pocitaca - vzdy mi vypise :It is now safe to turn off your computer
mam windovs xp- aj som ho preinstaloval a stale to robi- skusla som i navod z netu:

Śtart\Spustiť...\zadajte msconfig.exe
na prvej záložke (General) stlačte tlačidlo Advanced(Spresniť).
Tu zaškrtnite Disable fast shutdown - vypnúť rýchle ukončenie (alebo naopak, ak je to už zaškrtnuté). 1 krok v pohode
2 dostal som sa na pomocku konfiguracie systemu a dalej som sa nevedel pohnut-zobrazili sa mi zalozky: vseobecne- system.ini-win.ini- boot.ini- pri spusteni


viete mi poradit? dakujem
Chobot
24.04.08,11:09
zdravim-mam problem pri vypinani pocitaca - vzdy mi vypise :It is now safe to turn off your computer
mam windovs xp- aj som ho preinstaloval a stale to robi- skusla som i navod z netu:
Śtart\Spustiť...\zadajte msconfig.exe
na prvej záložke (General) stlačte tlačidlo Advanced(Spresniť).
Tu zaškrtnite Disable fast shutdown - vypnúť rýchle ukončenie (alebo naopak, ak je to už zaškrtnuté).1 krok v pohode
2 dostal som sa na pomocku konfiguracie systemu a dalej som sa nevedel pohnut-zobrazili sa mi zalozky: vseobecne- system.ini-win.ini- boot.ini- pri spusteni


viete mi poradit? dakujem


Ten návod z netu platí pre staršie verzie Windowsu (98, 2000), nie pre XP.

V prvom rade sa musíš presvedčiť, či to vôbec tvoje napájanie dokáže - PC musí byť ACPI compliant. Anglický návod, ako to preveriť a prípadné ďalšie kroky sú tu:

http://www.smartcomputing.com/techsupport/detail.aspx?guid=&ErrorID=21798

Ak by si nevedel anglicky, tak som ti to našiel aj v slovenčine:

http://support.microsoft.com/kb/810903
Stevo5
24.04.08,11:11
Skús nabootovať z inštalačného CD Windows a daj si len opraviť systém (nie preinštalovať, len opraviť) - je to tam v ponuke.
Opraví všetky poškodené alebo zmenené dôležité systémové súbory. Nastavenia a programy vo Win ti zostanú zachované.
headshrinker
24.04.08,15:35
máš vôbec ATX zdroj a dosku spľňajúcu ATX štandard? Tiež by bolo mať dobré nainštalovaný aspoň SP1. Pokiaľ ti to pred tým šlo, nehral si sa v BIOSe a ACPI a správou napájania?