ivetaj
24.04.08,10:45
Dobrý deň,
sme rozpočtová organizácia - Materská škola, ktorej zriaďovateľom je mesto a chceli by sme rodičom vrátiť preplatky za školku ale taktiež preplatky za stravu z jedálne. Ale neviem akým spôsobom to zaúčtovať, pretože všetky príjmy za školku (mesačný poplatok) chodia na príjmový účet a každý mesiac sa prevádzajú prostredníctvom mesta na výdavkový účet. Neviem či to môžem riešiť prostredníctvom výdavkového účtu alebo príjmového účtu. A taktiež neviem čo s preplatkami za stravu na stravovacom účte.:eek:
ďakujem za pomoc
Rubrika
24.04.08,09:25
Pracujem síce v DSS, preplatky rodičom vraciam z príjmového účtu.
ivetaj
24.04.08,09:30
Rubrika, a akým spôsobom to účtuješ? a tie preplatky dávaš prevodom z príjmového účtu na účet rodičov?
sojciakova
24.04.08,09:58
U nás sa preddavky od rodičov prijímajú na samostatný účet školskej jedálne. Keď príde preddavok zaúčtujem 324 8/ 221 8. Keď vraciam preplatok väčšinou vedúca ŠJ vyberá tento preplatok z účtu v hotovosti. Vtedy zaúčtujem 221 8/ 324 8. Ja by som preplatok na Vašom mieste uhradila z príjmového účtu, keďže tam peniaze prišli.
ivetaj
24.04.08,17:06
U nás sa preddavky od rodičov prijímajú na samostatný účet školskej jedálne. Keď príde preddavok zaúčtujem 324 8/ 221 8. Keď vraciam preplatok väčšinou vedúca ŠJ vyberá tento preplatok z účtu v hotovosti. Vtedy zaúčtujem 221 8/ 324 8. Ja by som preplatok na Vašom mieste uhradila z príjmového účtu, keďže tam peniaze prišli.
Sojciakova, myslím, že ked prijmes preddavok tak 221 8/324 8 a ked vrátiš preplatok tak 324 8/221 8. No ale ked sa tie peniaze z účtu ŠJ vyberú do pokladne, tak sa tam musia aj nejako zaúčtovať. No a nebolo by to jednoduchšie ich previesť na účet rodiča...a už by neboli s tým opletačky cez pokladnu?
sojciakova
25.04.08,04:18
Tie účty som naozaj poplietla.:eek: :eek:Ospravedlňujem sa. Ivetaj má pravdu, treba ich otočiť.Neviem čo som robila, keď som to písala.
Cez pokladňu som už preddavok nevyplácala asi cez dva roky. Vedúca jedálne sa s deťmi väčšinou dohodne, že si ten preddavok ešte dojedia, keď bude na obed niečo čo majú radi.Potom už netreba vracať žiadny preddavok, naháňať rodičov atď. S týmto som úplne spokojná- šetrí nám to obom prácu. A vyzerá to, že ani deti a rodičia proti tomu nemajú námietky.
ivetaj
25.04.08,04:32
Tie účty som naozaj poplietla.:eek: :eek:Ospravedlňujem sa. Ivetaj má pravdu, treba ich otočiť.Neviem čo som robila, keď som to písala.
Cez pokladňu som už preddavok nevyplácala asi cez dva roky. Vedúca jedálne sa s deťmi väčšinou dohodne, že si ten preddavok ešte dojedia, keď bude na obed niečo čo majú radi.Potom už netreba vracať žiadny preddavok, naháňať rodičov atď. S týmto som úplne spokojná- šetrí nám to obom prácu. A vyzerá to, že ani deti a rodičia proti tomu nemajú námietky.
no veď to by som aj ja bola rada, keby im to nemusím vrátiť a že si to dostravujú. Lenže peniažky sa vracajú takým deťom, ktoré už od septembra idú do školy, a nielen za stravu, ale aj poplatok za škôlku, v prípade že majú preplatok. Z mojej strany by to bolo najvýhodnejšie im to vrátiť zo stravovacieho účtu na účet rodičov, resp. poplatok za škôlku z príjmového účtu na účet rodičov. Len by som chcela vedieť názory iných či je toto moje zmýšľanie správne. :)
sojciakova
25.04.08,08:41
Ja pracujem v škole. Naša vedúca školskej jedálne má 0,5úväzok v škole a 0,5 úväzok v škôlke. Keď má dieťa preplatok na stravnom v škôlke a stravuje sa aj v škole, riešime to tak, že presunieme preplatok zo škôlkárskeho účtu na účet školy ako keby to ten rodič zaplatil nám. O to má dieťa potom menšiu sumu na šeku. Vedúca jedálne si to už potom dostriehne. Iné je keď sa dieťa nestravuje. Vtedy sa to musí vrátiť rodičom.
ivetaj
25.04.08,09:01
Ja pracujem v škole. Naša vedúca školskej jedálne má 0,5úväzok v škole a 0,5 úväzok v škôlke. Keď má dieťa preplatok na stravnom v škôlke a stravuje sa aj v škole, riešime to tak, že presunieme preplatok zo škôlkárskeho účtu na účet školy ako keby to ten rodič zaplatil nám. O to má dieťa potom menšiu sumu na šeku. Vedúca jedálne si to už potom dostriehne. Iné je keď sa dieťa nestravuje. Vtedy sa to musí vrátiť rodičom.
no veď...a to potrebujem vyriešiť, akým spôsobom to vrátiť rodičom a ako to zaúčtovať.
Rubrika
28.04.08,07:55
Vraciam preplatky na účty rodičov, nie v hotovosti.
Zaúčtujem príjem za bežný mesiac: 223A (príjmový účet) / 318A (pohľadávky z nedaň.príjmov).
Preplatky pripísaním na účet rodiča: 318A / 223A (príjmový účet)
ivetaj
29.04.08,05:06
Vraciam preplatky na účty rodičov, nie v hotovosti.
Zaúčtujem príjem za bežný mesiac: 223A (príjmový účet) / 318A (pohľadávky z nedaň.príjmov).
Preplatky pripísaním na účet rodiča: 318A / 223A (príjmový účet)
ďakujem Rubrika, to som chcela počuť, tak som si to presne predstavovala. :)
Rubrika
29.04.08,05:48
Nemáš za čo.:)