AlaNR
04.04.05,15:55
Dobrý deň,

predali sme tovar, vystavili sme faktúru, ktorá bola platená v hotovosti.

Náš dealer vypísal rukou príjmový pokladničný doklad, ktorý odovzal zákazníčke.

Tá ho odovzdala do učtárne a jej účtovníčka jej ho vrátila s tým, že od 1.4.2005 musia byť všetky príjmové doklady vyhotovené len na počítači alebo písacom stroji a vraj sa rukou vypísané doklady neakceptujú.

To je čo za novinka? Stretli ste sa už s tým? Podľa mňa je to blbosť.

Diky za postrehy!
adam
04.04.05,14:03
Určite nejaká blbosť. Niektorí malí živnostníci nemajú stroj ani počítač! Kto prinúti malého živnostníka napr.murára kúpiť si stroj a písať na ňom...:) Faktúru ručne robí celý deň, nie ešte na stroji....xi,xi,:)
Majka
04.04.05,14:07
napis odkaz na upravu zakona o uctovnictve. to sa mi nechce verit.
anto
04.04.05,14:13
Tak to je nejaká vtákovina ...............
Beata
04.04.05,14:19
To sa občas ani nedá čítať, čo sa tu popíše... také capiny, joj ako ma to rozčuľuje
lenkak
04.04.05,14:22
Citujem z tvojho príspevku, sama si si zodpovedala.
To je čo za novinka? Podľa mňa je to blbosť.
AlaNR
04.04.05,14:30
Aj ja si myslím, že je to blbina. Zajtra mi má tá zákazníčka znova volať, tá jej "pani" účtovníčka má zistiť, kde to vzala.
To akože má každý chodiť s písacím strojom alebo tlačiarňou?
Len čo ma vytočila...
pyton
04.04.05,14:41
To je dobré, tak na písacom stroji áno a rukou už nie..., nie je to tá podnikateľka, čo súťaží u Mojsejovcov?
Zuzka
04.04.05,15:07
Kde tí ľudia berú toľko "nápadov" je až neuveriteľné. Kde tá vôbec žije?
... alebo žeby sme my zaspali dobu?
... alebo súťaží o zápis do Guinnesovej knihy o najväčší blud. :eek:
ondrejvla
04.04.05,15:14
No to už je špička! Tá firma alebo tá pani účtovníčka zmenila tákon o účtovníctve, a nám sa to nedostalo pod oko!!

Keby že povie, že musia byť číslované, súhlasím, ale na stroji?! A čo živnostník, ktorý si výdavky uznáva % z príjmu a vedie len evidenciu príjmov v knihe, PC nemá...
Asi sa vláda rozhodla kúpiť PC všetkým občanom?! Ale prečo nám to nedali vedieť cez novelizovaný zákon?!
evina
04.04.05,16:26
A nebol to z jej strany len 1. apríl?http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
babenko1
04.04.05,17:03
To dobre čítam??? Mne sa asi sníva... Žeby som bola ešte nadopovaná z tých antibiotík?? Pani účtovníčke by som osobne zavolala a vypláchla jej žalúdok, že čo za kraviny to vymýšľa...
evuša
04.04.05,17:34
No, ako vidno, ľudská blbosť je nekonečná. Pani účtovníčka zrejme ranajkovala vtipnú kašu. Ináč sa to vysvetliť nedá. Dotyčnej dáme odkazujem, že naši politici sa snažia vymýšľať dosť hlúpostí aj bez nej. Nech im teda nepomáha, lebo nebodaj sa nejaký politik omylom napojí na poradu, prečíta si to a máme po ptákoch.
babenko1
04.04.05,17:39
No, ako vidno, ľudská blbosť je nekonečná. Pani účtovníčka zrejme ranajkovala vtipnú kašu. Ináč sa to vysvetliť nedá. Dotyčnej dáme odkazujem, že naši politici sa snažia vymýšľať dosť hlúpostí aj bez nej. Nech im teda nepomáha, lebo nebodaj sa nejaký politik omylom napojí na poradu, prečíta si to a máme po ptákoch.Nestraaaaš!!
TOKY
04.04.05,17:48
Je to neuveriteľné! Mám tu pred sebou pokladničný doklad vystavený 1. apríla. Na 100% viem, že doteraz vystavovali PD ručne, tento je vytlačený z počítača.
ondrejvla
04.04.05,17:50
A nech sa napoja! Aspoň sa občas o sebe dozvedia aj pravdu, a nie len pochlebovanie! A keď menia zákony, nech to dajú aj do Zbierky, a nie len oznámia jednej pani účtovníčke!
babenko1
04.04.05,17:50
Je to neuveriteľné! Mám tu pred sebou pokladničný doklad vystavený 1. apríla. Na 100% viem, že doteraz vystavovali PD ručne, tento je vytlačený z počítača.M ožno si konečne kúpili program a majú novú účtovníčku, xixi.. ktorá sa realizuje :-)
TOKY
04.04.05,17:57
Je to PPD z obecného úradu, žeby nemali doteraz Excel?
babenko1
04.04.05,17:58
Asi nie. Také niečo je prepych...
evuša
05.04.05,18:31
Pokrok míľovými krokmi dorazil aj na obecný úrad. To preto je PPD z počítača vytlačený. Zabudli ste, že si obce vyberajú dane do svojej pokladnice? Možno len chcú ukázať, že oni na to majú.