rastiček
24.04.08,11:27
Zdravým
Chcel by som sa informovať či sa nedá reklamovať životné poistenie Amslico. Manželka prekonala dve ťažké operácie v .r :1/2008 na žlčovody. V roku 2002 sme zavreli zdravotnú poistku a manželka pri uzatváraní upozornila že v roku 1994 bola operovaná na žlčové kamene pri ktorej nastal problém z žlčovodmi. Poslali ju na rôzna vyšetrenia a keď ju poistia pošlú už len šek na zaplatenie poistného. Po posledných operáciách a zaslaní dokumentov prišla odpoveď že už na to bola chorá pred poistením takže nemá na nič nárok. V zmluve nikde nie sú uvedené výluky ani jej poradca ju neupozornil že sa poistka nevzťahuje na choroby žlčníka. Myslím si že by mali pri uzatváraní poistky upozorniť že už ste mali z tým problém tak to nebude poistené a nie to skrývať za právnické kľučky v zmluve. Mne to pripadá že najradšej by poistili 15 ročné dieťa choré na všetko možné a aby sa dožilo dôchodku a za celý ten čas mu nemusia vyplatiť ani korunu aj keď má ten pocit že je dobré poistený. Neexzistuje niekto kde si môže dať občan overiť ich rozhodnutie a aby sa nemusel z poisťovňami hneď ťahať po sudoch.
Dik za radu Rasťo.
Chobot
24.04.08,10:37
Zdravým
Chcel by som sa informovať či sa nedá reklamovať životné poistenie Amslico. Manželka prekonala dve ťažké operácie v .r :1/2008 na žlčovody. V roku 2002 sme zavreli zdravotnú poistku a manželka pri uzatváraní upozornila že v roku 1994 bola operovaná na žlčové kamene pri ktorej nastal problém z žlčovodmi. Poslali ju na rôzna vyšetrenia a keď ju poistia pošlú už len šek na zaplatenie poistného. Po posledných operáciách a zaslaní dokumentov prišla odpoveď že už na to bola chorá pred poistením takže nemá na nič nárok. V zmluve nikde nie sú uvedené výluky ani jej poradca ju neupozornil že sa poistka nevzťahuje na choroby žlčníka. Myslím si že by mali pri uzatváraní poistky upozorniť že už ste mali z tým problém tak to nebude poistené a nie to skrývať za právnické kľučky v zmluve. Mne to pripadá že najradšej by poistili 15 ročné dieťa choré na všetko možné a aby sa dožilo dôchodku a za celý ten čas mu nemusia vyplatiť ani korunu aj keď má ten pocit že je dobré poistený. Neexzistuje niekto kde si môže dať občan overiť ich rozhodnutie a aby sa nemusel z poisťovňami hneď ťahať po sudoch.
Dik za radu Rasťo.

ťažké je dať ti fundovanú odpoveď bez toho, aby človek nevidel zdravotné záznamy, znenie zmluvy a Všeobecné poistné podmienky. Najmä ich vyjadrenie k prípadnej poistnej udalosti. Neviem, čo za poistenie to máte a čo tam máte poistnené (život?, trvalé následky? úraz? operáciu?) a tiež si nenapísal, akú poistnú udalosť ti odmietli preplatiť (smrť asi nie). Pokiaľ to boli trvalé následky, tak je možné, že sú v práve, lebo udalosť nastala ešte pred poistením.

Trebalo by podrobnejšie preštudovať tvoj prípad, aby sa dalo zaujať bližšie stanovisko. Poistenie nie je ako kúpa hodiniek (tie buď idú alebo nie), ale v poistení je veľa pripoistení a ešte viac výluk.

Bohužiaľ pre teba, zatiaľ neexistuje žiadny orgán, ktorý by posudzoval spory medzi poisťovňami a klientmi - jedine súd. Uvažuje sa zriadiť poistného ombudsmana (niečo ako je bankový ombudsman), ale to je ešte len v plienkach.

Pokiaľ si si istý, že si v práve a vieš to hodnoverne doložiť, môžeš sa skúsiť dohodnúť s poisťovňou cez nejakého mediátora.
Jara
24.04.08,10:44
Tak si to napísal strašne krásne, že som Ti chcela dať bodík, ale žiaľ nejde to. Myslím že je to nádhera:
V poistení je veľa pripoistení a ešte viac výluk - a máš pravdu. :---
Ofélia
24.04.08,11:39
Keď ste chceli mať takéto poistenie tak sa to volá chirurgické operácie. Poviem vám sú to nemalé čiastky na toto poistenie tam nieje ani oslobodenie od platenia. Takáto poistka nebýva životná, ale len úraz, smrť úrazom, chirurgické operácie.

To čo máte vy sú určite "kritické ochorenia" a tam žlčník nespadá :(
rastiček
25.04.08,09:20
Chcel by som upresniť že poistenie bolo uzavreté pre chirurgický zákrok (nikde nie je definované čoho) a pobyt v nemocnici + šetrenie na dôchodok.

Rasťo
dara
25.04.08,09:27
no ja zastávam názor, že poisťovne iba ťahajú peniaze z človeka. Konkrétne s Amslicom nemám dobré skúsenosti, doteraz nemám od nich vyplatené peniaze, mimochodom sa to už ťahá dlhší čas. AKonáhle majú platiť oni, tak nie je toho pána. Ale tebe chodia domov neustále zvyšujúce šeky poistné, taký a hentaký príplatok a bonus, pritom je to jeden veľký podvod. Mimochodom jedna známa sa súdi s poisťovňou už 5 rok, tiež taká situácia ako popísal hore Rasťo, ak majú vyplatiť peniaze tak odpíšu, že už dotýčný bol na to chorý predtým. Môj názor.
Bastian
25.04.08,09:47
Poistenie slúži hlavne na to, aby vytvorili v ľuďoch (veľmi želaný) pocit istoty. Každému sa predsa ľahšie žije a spáva, keď vie že je poistený. Je ale veľmi smutné spoznanie, keď sa naozaj niečo stane, že to platí len na to a to... A potom sa spýtajú - to ste nevedeli?

Chybu môžeme podľa mňa hľadať u predajcov tých poistiek, ktorí robia všetko pre to, aby predali a zarobili čo najviac. Pravdaže spomenú iba výhody. Pritom je to riadne svinstvo, veď vedia že ide o vážne veci.

Poisťovne majú k dispozícii veľmi presné čísla a poisťujú iba to, čo je pre nich ziskové na 100%. Vyzbierajú balík peňazí, z toho vyplatia akcionárov, postavia mramorové budovy a z toho čo zostane vyplatia pár chudákov.
robin78
25.04.08,09:53
Asi by som zacal najskor tym, ze by som si prestudoval poistne podmienky, t.j. pozrel na co sa vztahuje dane poistenie, prezrel vyluky, aby clovek vedel na com je, pripadne sa ohladom tych podmienok poradit s niekym zbehlym v tychto veciach, hlavne ked tie podmienky nie su napisane "ludskou recou". No a ked z toho vyplyva, ze poistovna by mala vyplatit plnenie, tak treba za tym ist.
lavi
25.04.08,11:52
..a vy by ste poistili rozbite auto?
robin78
25.04.08,11:57
..a vy by ste poistili rozbite auto?

celkom nemozno suhlasit s tymto tvrdenim, kedze poistovna pred prijatim navrhu poistenie skuma zdravotny stav ziadatela a ked ziadatel mal uz nejake zdravotne problemy, pri ktorych je pravdepodobne ze sa lahko mozu objavit aj v buducnosti, tak mala urobit vyluky z poistenia, ze pre dany problem nebude plnenie a nie nechat ho v tom, ze je vsetko ok, hlavna vec nech plati :rolleyes:

ked poistovna ma vyhrady, tak bud nech odmietne navrh, alebo urobi vyluky, alebo zvysi poistne pre dane pripoistenie...
lavi
25.04.08,12:05
...ale to nesuvisi s poistovnou, ale s konkretnym poradcom...a ludia vela krat sa radsej nechaju poistit od roznych svojich znamych ako od cloveka, ktory sa tomu naozaj vazne a dlhodobo venuje a potoms u nahnevani, ked nieco nevyjde.nehovorim, ze je to pripad zakladatela temy.
ja som pre Amslico chvilku pracovala a spoznala som tam par ludi a mam tam aj poradcu, ktori pre nich robi uz 5 rokov a uplne mu doverujem, Kazdy rok si prejdeme zmluvy, povie mi novinky (nic mi nevnucuje), kolkorat ma upozorni aby som si nekupovala produkty zasielane psotu od AMslica, ze on mi ans tretnuti o novinkach povie a sama sa rozhodnem.takze nehadze celu positovnu do jedneho vreca.

..to sa mi paci, niekto sa da "nachytat" od poradcu a postovna je zla.
lavi
25.04.08,12:07
...a dotycny moj poradca minuly tyzden vyplacal prve dochodkove poistky...takze kto pozna poistne podmienky a komu jeho poradca hovori naozaj pravdu, tak problem mat nebude.
ostatne positne podmienky dostavame so smluvou a mozme si ich precitat
robin78
25.04.08,12:09
lavi suhlasim, treba mat aj dobreho poradcu (so svojim som tiez spokojny), ale to ci poistovna prijme poistny navrh a za akych podmienok, tak o tom nerozhoduje poradca ale poistovna, a uz som pisal vyssie, ze ked poistovna nechce vykonat plnenie, tak mala urobit vyluku v poisteni, ale nenechat klienta v nevedomosti, proste vsetko musi byt na papieri a jasne ....
lavi
25.04.08,12:16
Rasto sudila by som sa s poradcom alebo skus poslat na centralu Amslica staznost....skusim sa opytat toho mojho poradcu, je spolahlivy. Lebo je pravda ak bola na ochorenia liecena, uz bohuzial peniaze nedostane. JE TO CHYBA PORADCU, ktory urbobil bud z 1. nevedomosti
2. chcel zarobit a oklamal vas, v tom pripade naozaj odoprucam si tie poistne podmienky precitat,
mne hovoril moj poradca ze k nemu prisla zena, ktorej makler s OVB predal zivotnu poistku a vedel ze sa lieci na rakovinu....samozrejme to zamlcal v dotazniku..pani paltila uz 5 rokov....sice je mi divne, ze jej nebolodivne ze s takou diagnozou moze mat ZP,a le bohvieco jej dotycny narozpraval.

Takze TO uz je na sud.
lavi
25.04.08,12:20
lavi suhlasim, treba mat aj dobreho poradcu (so svojim som tiez spokojny), ale to ci poistovna prijme poistny navrh a za akych podmienok, tak o tom nerozhoduje poradca ale poistovna, a uz som pisal vyssie, ze ked poistovna nechce vykonat plnenie, tak mala urobit vyluku v poisteni, ale nenechat klienta v nevedomosti, proste vsetko musi byt na papieri a jasne ....

...pozri moj poradca ked si nieje isty,tak do dotaznika napise vsetky moje "choroby", takze tak mal spravit aj dotycny poradca a kedze osm pre Amslico pracovala poznam ich zdravotny dotaznik a urcite tam su zaludocne a zlcove ochorenia v kolonke na zaskrtnutie. takze ja sis tale myslim, ze pochybil bud poradca alebo klient (zamerne neuviedol). Moj poradca (je to aj velmi blizky priatel, tak casto sa o praci rozpravame) odmietol jednu klientku, podnikatelku, lebo mu zamlcala zdravotny stav a zistil to, az ked mu navrh vratila postovna. Uz mala tam nejaku drobnu poistku a v tom navrhu jej zdravotny stav bol uvedeny.

Niekedy zavadzaju aj samostni klienti...je takze si priznat chybu.
Chobot
25.04.08,12:23
celkom nemozno suhlasit s tymto tvrdenim, kedze poistovna pred prijatim navrhu poistenie skuma zdravotny stav ziadatela a ked ziadatel mal uz nejake zdravotne problemy, pri ktorych je pravdepodobne ze sa lahko mozu objavit aj v buducnosti, tak mala urobit vyluky z poistenia, ze pre dany problem nebude plnenie a nie nechat ho v tom, ze je vsetko ok, hlavna vec nech plati :rolleyes:

ked poistovna ma vyhrady, tak bud nech odmietne navrh, alebo urobi vyluky, alebo zvysi poistne pre dane pripoistenie...

Zatiaľ som len sledoval túto tému, nechcel som sa pripojiť, ale k tomuto musím povedať svoj postreh.

Z toho čo vidím, tak ľudia pristupujú veľmi ľahkovážne k poisteniu. K návrhu poistenia existuje taký jeden zdravotný dotazník, kde sa poisťovňa pýta na rôzne zdravotné veci. Z praxe môžem povedať, že kopec ľudí odignoruje otázky typu - Máte nejaké ťažkosti s ....napíšu NIE. Nepriznajú choroby, pravidelné užívanie liekov, pravidelnú lekársku starostlivosť a potom sa pozostalí čudujú, že pri plnení (smrť infarktom) poisťovňa z ich zdravotnej karty zistí, že užívali lieky na vysoký krvný tlak a odmietne plnenie.

Alebo poznám prípad, že klient uviedol v dotazníku, že nepije, dva roky na to zomrel na cirhózu pečene. V záznamoch mal diagnózu alkoholizmus už desať rokov. Potom pozostalí medializujú prípad, ale nepovedia, že samotný poistený klamal v dotazníku o svojom zdravotnom stave.

Pokiaľ niekto uvedie, že je zdravý, poisťovňa mu verí a neskúma, či je naozaj zdravý. Pokiaľ uvedie, že má problémy so srdcom, tak si u jeho lekára preverí, nakoľko je chorý. Môžu nastať 3 situácie:

- že je to akceptovateľné riziko a poistí ho
- že je to zvýšené riziko a navýši poistné (teda klient zaplatí o pár korún viac, lebo je rizikovejší - zase určitá analógia s poistením áut - poistné na VW bude drahšie než na Hyundai, lebo pri VW je väčšie riziko krádeže).
- že je riziko smrti privysoké a zamietne poistenie.

Preto treba poctivo priznať zdravotný stav a nie myslieť si, že keď niekto uvedie, že je zdravý ako repa, bude mať nejaké výhody v poisťovni.

Prešli mi rukami desiatky takýchto sťažností, a len veľmi málo bolo uznaných. Uznaných ani nie v tom zmysle, že by poisťovňa spravila chybu, ale že išlo o menšie čiastky a rozhodlo sa, že napriek neexistencie nároku sa bude plniť.

Poisťovne nemajú záujem každému krátiť plnenie. Veď s tým sa pri výpočte poistného ráta, že pri určitej časti poistného kmeňa nastane poistná udalosť. Také prípady, ktoré sú úplne v poriadku a bez akéhokoľvek zádrheľu sa vyplatia, tie sa nemedializujú a sú ich stovky. Ale z tisícich prípadov príde jeden, ktorý nie je v poriadku, odmietne sa plnenie a sú toho plné správy. Potom poisťovne vyzerajú ako monštrá, ktoré len berú peniaze a nevyplácajú žiadne náhrady.
robin78
25.04.08,12:24
...pozri moj poradca ked si nieje isty,tak do dotaznika napise vsetky moje "choroby", takze tak mal spravit aj dotycny poradca a kedze osm pre Amslico pracovala poznam ich zdravotny dotaznik a urcite tam su zaludocne a zlcove ochorenia v kolonke na zaskrtnutie. takze ja sis tale myslim, ze pochybil bud poradca alebo klient (zamerne neuviedol). Moj poradca (je to aj velmi blizky priatel, tak casto sa o praci rozpravame) odmietol jednu klientku, podnikatelku, lebo mu zamlcala zdravotny stav a zistil to, az ked mu navrh vratila postovna. Uz mala tam nejaku drobnu poistku a v tom navrhu jej zdravotny stav bol uvedeny.

Niekedy zavadzaju aj samostni klienti...je takze si priznat chybu.

pri odpovediach som vychadzal z toho, ze klient nezamlci veci o svojom zdravotnom stave a to bolo zmienovane aj v teme, ze poistovna bola pred uzavretim poistky na to upozornena.
lavi
25.04.08,12:25
Ok...ja to tu citam dost nedosledne priznam sa ....za to svoje poistne podmienky poznam dokonale :-)
anklar
25.04.08,12:55
Nech sú už poradcovia dôveryhodní či nie, Amslicu sa už nachytať nenechám. Amslico nesie vinu za to, že mnohí klienti sa teraz cítia oklamaní (1997-98). Presnejšie, oni sú! oklamaní. O čo išlo vtedy (?) zmienenej poisťovni? - čo najrýchlejšie predať čo najviac zmlúv. Poisťovňa sa nezaujímala o to, či jej "finanční poradcovia" predávajú zmluvy poctivo. Zaujímala sa len o množstvo klientov a výšku nahrabaných súm. Klienti nemali šancu pozisťovať si veci okolo toho, Amslico bola vtedy jediná takáto poisťovňa, bola za svojimi hradbami nedostupná, záujemcovi o tento druh poistenia ostávalo iba veriť, že poradca ho správne informuje. (pozn. pre Chobota: znenie zmluvy je nie v ľudskej reči, ale v poisťovníckej)
V tomto čase klienti, ktorí uzavreli zmluvy na živ. poistenie s množstvom rôznych pripoistení v spomenutom období, majú ťažkú hlavu. Žiaľ, patrím medzi nich.
lavi
26.04.08,08:09
....vies vela tych zmluv Amslica nerobili ich poradcovia ale poradcovia OVB, a moj poradca teraz musi pridelenym klientom vysvetlovat, ze nedostanu tolko, ako im bolo slubene....takze ti, co do toho nevidia, si radi kopnu
Ofélia
26.04.08,13:42
....vies vela tych zmluv Amslica nerobili ich poradcovia ale poradcovia OVB, a moj poradca teraz musi pridelenym klientom vysvetlovat, ze nedostanu tolko, ako im bolo slubene....takze ti, co do toho nevidia, si radi kopnu

Myslím že kritika nieje objektívna. A prečo nespomeniete aj AFS, ? Ako vy viete že váš poradca musí vysvetľovať klientom že nedostanú toľko, ako im bolo sľúbené. Myslím že je zlé ak sa poradca sťažuje klientovi že on musí niečo vysvetľovať.
Poradca musí a je to jeho povinnosť vysvetľovať a stále vysvetľovať! Veď na finančnom trhu sa stále niečo deje.
lavi
26.04.08,14:40
vid nizsie
lavi
26.04.08,14:41
...poradca sa nestazuje klientovi, on sa "stazoval" mne, som sice tiez jeho klientka,a le aj kamaratka, a som rada ze mam poradcu, ktory je v top 10 poradcov v SR a nie je to nejaka rychlokvaska, ale pracuje pre firmu vyse 5 rokov.
Ofélia
26.04.08,16:31
...poradca sa nestazuje klientovi, on sa "stazoval" mne, som sice tiez jeho klientka,a le aj kamaratka, a som rada ze mam poradcu, ktory je v top 10 poradcov v SR a nie je to nejaka rychlokvaska, ale pracuje pre firmu vyse 5 rokov.

Nieje podmienka aby tí naj boli v prvej 10 TOP, ale pokiaľ už robí vyše 5 rokov, tak je dobre, zrejme ho baví práca, lebo tí rýchlokvasky končia do 1 roka :), ale aj tak si myslím že by vám nemal hovoriť to čo nemá mohol by si niekedy aj sám s tým ublížiť.
lavi
26.04.08,17:11
hm bohuzial tato praca je v tom zla ze je v nej vela ludi, ktori chcu rychlo a zarobit a na klientoch im nezalezi a myslim, ze sa to tyka poistovnictva vseobecne.

Preto ak mozem poradit, naozaj si preverte poradcu, ktory s vami uzatvara poistku, uprednostnite profesionala, nie niekoho z rodiny, ktory to robi poprii praci. Clovek, ktory sa tomu venuje viac rokov uz zrejme tuto pracu robi naozaj dobre a na profi urovni.
Kazdy ma narok na to, aby kazdy rok sa s nim poradca stretol a znova si s nim presiel zmluvu. Pokial je to kazdy rok iny clovek, nieco nie je v poriadku.
lavi
27.04.08,10:07
Rasto, takze po porade s mojim poradcom ti pisem jeho nazor, aj ked povedal, ze by potreboval viac informacii.
...V pripade ak je v navrhu na uzatvorenie ZP poradcom uvedeny zdravotny problem klienta, Amslico moze zaujat jedno z troch stanovisk:
1.klienta uplne odmietne z dovodu zdravotneho stavu
2. klienta zasle na doplnujucu zdravotnu prehliadku alebo si vyziada doplnujuce informacie od lekara, ktory ma klienta v ramci jeho zdravotneho problemu na starosti. Na zaklade tychto skutocnosti bud klienta prijme alebo
po 3. klientovi udeli vynimku na uvedeny zdravotny problem (nepoisti ho na dany problem), klient je o tom upovedomeny, klient musi suhlasit.

Sucasnou poistnej zmluvy je aj zdravotny dotaznik, kde su urcite spominane aj ochorenia traviaceho traktu, sama mam doma asi 2 poistky a vyplnala som ho.

Rasto, nemalo by sa stat, ze poistovna posiela len seky, mas narok na svojho poradcu, ktoreho povinnostou je sa s Tebou kazdy rok minimalne telefonicky kontaktovat, ale aj osobne. To ale len v pripade, ze zmluva je urobena poradcom Amslica a nie maklerskou spolocnostou (OVB, euroepnzia..a pod. ti system prrerozdelovania klientov zrejme nerobia),
nakolko aj v pripade, ze poradca z poistovne odide, ty ako klient si prideleny idemu poradcovi. V pripade, ze si poistku uzatvoril s poradcom Amslica a za tie roky si nikoho nevidel, urcite mas pravo podat staznost na centralu, nakolko mas na poradcu narok.
Na tvojom mieste by som sa odvolala.
Marta_B
01.12.08,06:43
Viem, že táto téma bola už založená dávnejšie, ale teraz sa mi vyskytol problém s riešením, ktorého by som rada poprosila Lavi.
Pri narodení mi lekári vykľbili obidve nohy. V 4 rokoch som mala úraz a musela som ísť na operáciu bedrového kľbu s následným liečením 2 roky v liečebni Číž.V roku 2000 som uzavrela životnú poistku s firmou Amslico.Tieto skutočnosti o zdravotnom stave som dotazníku uviedla. Reakcia poisťovne bola taká, že ak sa dostanem do inv. dôchodku z titulu osteoporózy nepriznajú mi nič. Našťastie dodnes osteoporózu nemám, ale začala som mať problémy s operovaným kľbom. Ortopéd mi povedal, že vykľbenie nôh pri narodení sa považuje za vrodenú vadu. To som pri vyplňovaní dotazníka ŽP nevedela, pretože všetky materiály týkajúce sa operácie a liečenia sa stratili. Dozvedela som sa, že na túto diagnózu mám nárok na kompenzačné výhody /napr. preukaz ZŤP, zľavnený taxík,parkovacie miesto/.Chcem sa spýtať či to bude mať vplyv na vyplatenie mojej ŽP pri dožití, aj keď od poisťovne nič nežiadam? Alebo ako mám postupovať v súvislosti s Amlicom? Vedel by mi poradiť Tvoj poradca Lavi? Vopred ďakujem za odpoveď a poprosím aj ostatných, ktorí by mali s tým skúsenosť, aby sa mi ozvali. Ešte raz vďaka!