nadenka2
24.04.08,13:01
Dobry den,
idem zariadovat novy office, kupujeme nabytok v celkovej hodnote cca 600.000,- Sk. Vsetko su to samostatne kusy do hodnoty 30.000,- Sk. Pocula som nazor ze je mozne na zaklade internej smernice si tento nabytok zaradit a odpisovat, avsak danove odpisy sa v tomto pripade musia rovnat uctovnym. Nemate s tym niekto skusenosti?
A este ideme kupovat zariadenie na odber teplej a studenej vody, pripoji sa to na odber vody a filtruje ju. Zariadenie stoji cca 20.000 Sk, mozem si to dat do danovych nakladov, kedze pitny rezim je nedanovy naklad?
paťuška
25.04.08,08:15
no neviem,neviem či daňováci pri kontrole budú brať kancelársky nábytok za 600000,- ako normálne zariadenie kancelárie.... Ak si to vieš obhájiť, že nábytok ide do viacerých kancelárií a jednotlivo sa dá zaradiť do 30tis. budiž.... Inak to zariadenie na vodu môže byť brané ako daňový náklad.
betka
25.04.08,10:21
Doplním Paťušku.

Vačšinou sa kancel. nábytok robí na mieru, skrine su spolu zmontované, aby tvorili jeden celok. Odpisovala by som.
betka
25.04.08,18:43
Doplním Paťušku.

Vačšinou sa kancel. nábytok robí na mieru, skrine su spolu zmontované, aby tvorili jeden celok. Odpisovala by som.

Piatok :D
mimotemy, i tak nechápem a nikdy nepochopím, že skriňa je s mäkkým ičkom. Malo by to byť vybrané slovo. Skriňu by som odvodila od skryť. Veď do skrine skrývam :D