Aňuka
24.04.08,14:01
Dobrý deň,

chcem poprosiť o váš názor na uvádzanie prémií v pracovnej zmluve v nadväznosti na ich znanie za daňový výdavok.
Je dostačujúce aby v pracovnej zmluve bola uvedená základná mzda a prémia uvedená len slovne s tým, že bude vyplatená kvartálne aby bola uznaná za daňový výdavok?

Ďakujem.
Zoltán Kovács
24.04.08,12:08
Prémie aj bez uvedenia do pracovnej zmluvy sú daňovo uznateľné náklady. Sú súčasťou mzdových nákladov, so všetkým čo ktomu patrí. Teda odvodová povinnosť a zdanenie.
Aňuka
24.04.08,12:26
Ďakujem za odpoveď. Bola som na školení, kde zástupcovia inšpektorátu práce upozorňovali na skutočnosť, že prémie musia byť v takom prípade uvedené aspoň v kolektívnej zmluve. Naša spoločnosť však kolektívnu zmluvu nemá.
katkaj
24.04.08,12:28
Ďakujem za odpoveď. Bola som na školení, kde zástupcovia inšpektorátu práce upozorňovali na skutočnosť, že prémie musia byť v takom prípade uvedené aspoň v kolektívnej zmluve. Naša spoločnosť však kolektívnu zmluvu nemá.

:eek::eek::eek:
Braňo
24.04.08,12:28
Nie nemusí byť. Môže byť kľudne aj jednorázová.
Zoltán Kovács
24.04.08,12:33
Ďakujem za odpoveď. Bola som na školení, kde zástupcovia inšpektorátu práce upozorňovali na skutočnosť, že prémie musia byť v takom prípade uvedené aspoň v kolektívnej zmluve. Naša spoločnosť však kolektívnu zmluvu nemá.

Čo má inšpektorát práce s daňovo uznateľnými nákladmi (prémiami). Túto kompetenciu posúdenia uznania, resp. neuznania má jedine daňová kontrola.

Ak sa mýlim, opravte ma.
Tweety
24.04.08,12:35
Nie nemusí byť. Môže byť kľudne aj jednorázová.mimotemy
Nerozumiem chlapci, čo máte na mysli jednorázove? Žeby odmena, alebo KZ ?
Zoltán Kovács
24.04.08,12:36
mimotemy
Nerozumiem chlapci, čo máte na mysli jednorázove? Žeby odmena, alebo KZ ?

Prémie.
Aňuka
24.04.08,12:40
Čo má inšpektorát práce s daňovo uznateľnými nákladmi (prémiami). Túto kompetenciu posúdenia uznania, resp. neuznania má jedine daňová kontrola.

Ak sa mýlim, opravte ma.
Aj ja si myslím, že daňová kontrola. Ale vždy keď sa vrátim zo školenia inšpektorátu práce o všetkom začínam pochybovať.
Aj tak všetkým ďakujem.
rennka
21.05.08,11:40
Zamestnancovi tvoria mzdu zaklad a premie. Momentalne pobera 60% nahr. mzdy. Musi mu zamestnavatel vyplatit cele premie, ked vlastne nic nerobi, alebo mu ich moze kratit? Dakujem.