hrubyv
24.04.08,14:21
Prosím Vás ešte o jenú informáciu, ako sa pohybujú cenové relácie za vykopové práce (výkop základov na východnom slovensku) ? Ďakujem.
Zoltán Kovács
24.04.08,12:34
Ručne alebo s UNC?
hrubyv
24.04.08,17:02
...zaujima ma mechanicky (napr. UNC), ale pre informáciu mi môžeš napísať koľko to je aj za ručné kopanie. Dík.
Zoltán Kovács
24.04.08,17:03
...zaujima ma mechanicky (napr. UNC), ale pre informáciu mi môžeš napísať koľko to je aj za ručné kopanie. Dík.

Na východe neviem, ja som z opačného konca. U nás pred 2 rokmi UNC pýtal 600,- Sk na hodinu.
rado11
24.04.08,17:57
ja mam partyju ciganov co by to zrobili lacno a ked sa zaplati dobre aj rychlo
Gyures001
24.04.08,19:42
nam kopali pred mesiacom s JCB, hodina prace okolo 1000 s DPH ale ked mas znamosti da sa aj bez DPH. tak ma to vyslo na 700 Sk/Hod. Nitra
mladymuz
24.04.08,19:53
no ak najdeš niekde na vychode sukromnika so starym 35 rocnycm bielorusom, tak to môže byť aj za 500 sk. Ak to bude JCB, tak treba ratať cenu 600-800 sk/hod
Kelis
07.05.10,09:48
Neviete, koľky si účtujú firmy na východnom Slovensku za:

Prácu s UNC nakladačom

Práca s KOMATSU

Prácu s hydraulickou rukou

Za prevoz stavebného materiálu AVIA
IVECO od 1 km?

Veľmi by mi to pomohlo, aspoň orientačne. Ďakujem.
matusstefan
07.05.10,12:22
My sme kopali zaklady rucne. Ja, manzelka a otec. 9x9m 1m hlboke. Denne sme kopali cca 2-3hodiny a mali sme to za 6-7 dni. Susedovi kopali strojom, zaplatil hodinovku plus extra beton, ktory potreboval kvoli nepresnym zakladom. Znova by som kopal rucne.
Majky11
07.05.10,20:47
Ad 1 - JCB cca. 800 Sk/hod. Mal som krásne vykopané, ale bolo to aj dobre vyznačené a bágrista bol pedant ako ja...

Ad 2 - to Kelis: Založ si novú tému, neznášam, ak niekto "kafre" do tej mojej... Neviem či to vadí "hrubyv-ovi", ale mňa to vytáča...

Ad 3 - Nesúhlasím s matusstefan, ktorý napísal :

My sme kopali zaklady rucne. Ja, manzelka a otec. 9x9m 1m hlboke. Denne sme kopali cca 2-3hodiny a mali sme to za 6-7 dni. Susedovi kopali strojom, zaplatil hodinovku plus extra beton, ktory potreboval kvoli nepresnym zakladom. Znova by som kopal rucne.

Po prvé, na niektorých veciach sa neoplatí šetriť - Oni kopali týždeň, ja som mal dva dni po vykopaní zaliate, a to mi kopalo JCB 4 hodiny. Základy boli na dom 11x11m, a ak to chceš presne, tak to bolo 30 m3 vykopanej zeminy. Kopal mi bagrista, ktorý si lyžicou dvakrát prešiel vyznačené čiary a potom sa spýtal: môžem? , alebo sa mám presunúť ?... Výkop bol presný a v uhlopriečke sme ušli cca. 1,5 cm. Tak si urob svoj obraz.

P.s.: Nikdy by som nekopal ručne, a už vôbec by som nedal kopať základy môjho domu iným, bližšie nešpecifikovaným osobám.

Záver: Jednoznačne JCB, ale bágrista, ktorému aspoň trochu záleží na výsledku svojej práce.

Tvoje základy, Tvoj dom, Tvoje peniaze...
220870
08.05.10,04:36
UNC môžete rátať okolo 20€/hod.Pri objednávaní bagra sa treba pýtať aj na dopravu stroja na stavbu.
Nieje bagrista ,ako bagrista a tiež nieje prístup k výkopu ,ako prístup,ani podložie hlina plná kameňov ,alebo kmene s trochou hliny!?Ručne sa len dočisťuje a to nemôžu robiť bratranci lebo aj na to treba aspoň trošičku zodpovednosti.
Ak má niekto čas ,chuť,je napr.nezamestnaný a ornicu bez kameňov, tak sa dá kopať aj ručne.
Majky11
08.05.10,08:48
UNC môžete rátať okolo 20€/hod.Pri objednávaní bagra sa treba pýtať aj na dopravu stroja na stavbu.
Nieje bagrista ,ako bagrista a tiež nieje prístup k výkopu ,ako prístup,ani podložie hlina plná kameňov ,alebo kmene s trochou hliny!?Ručne sa len dočisťuje a to nemôžu robiť bratranci lebo aj na to treba aspoň trošičku zodpovednosti.
Ak má niekto čas ,chuť,je napr.nezamestnaný a ornicu bez kameňov, tak sa dá kopať aj ručne.

Presne ako napísal 220870, závisí samozrejme aj od štruktúry podložia, kamene vedia naozaj urobiť šarapatu, a samozrejme POZOR aj na korene stromov, ak sú nejaké v blízkosti budúcich základov, lebo ak toto chytí báger, tak Vám vytrhne o x cm viac a naraz bude zo 60-tky ryhy 80-tka, a to je samozrejme betón naviac. Ja som kamene nemal, ale mal som nejaké korene stromov, takže bágrista v tých miestach bol veľmi opatrný, a akonáhle som zdvihol ruku pustil páčky :)

Potom nastala kontrola koreňa, ak išiel ručne von, lebo bol tenký, tak ok, ak bol hrubší, tak zaúradovala sekera, či motorová píla...

Asi toľko ;)
Janyke
08.05.10,13:57
Moj kamarát vlastní Manitou Manihoe, vykopava za 25€/hodina prace+naklady na presun. Co sa tyka vyvozu hliny tak to sa da velmi lahko vyriesit. Stretol som sa s niekolkymi roznymi rieseniami tohto problemu. V susednej dedine pri vykope zakladov sa majitel pozemku dohodol so starostom ze mu pristavi traktor a ten hlinu vyvezie, lebo prave vtedy tam robili prijazd ku nejakemu objektu a potrebovali na zrovnavanie hlinu. A moj kamarat co pracuje pre IS mi raz hovoril ze obcas ked jazdievaju nakladiakmi po cestach a prevazaju rozne sutiny alebo iny material nie je problem sa dohodnut ze za nejaku priatelnu cenu ti pristavia jedno z aut ktore sa odniekial vracia a ty ho nalozis tvojou prebytocnou zeminou. Oni to potom vedia patricne vyuzit pri svojej megalomanskej vystavbe ciest a inej infrastruktury. Uz len zosuladit odvoz s vykopom a dokazes na tom usetrit.