pety17
24.04.08,16:55
Prosím Vas je možno v byte v bytovke ktorá je vykurovaná plynom namontovať krb na tuhé palivo ?
Je tam potrebné schválenie určitých orgánov ? Aké sú podmienky možnosti jeho napojenia na komín, ktorý slúži ako komín odvodu plynových spotrebyčov?
Ďakujem
Kathryn
24.04.08,15:27
Nemyslím, že bude možné používať jeden komín na odvod plynových spalín aj dymu z krbu. Určite sú nutné dva komíny. Možným riešením je elektrický krb, kde komín nepotrebuješ.
arizona
24.04.08,16:08
Krb MUSÍ byť mať samostatný komín. Viem o pár prípadoch,že si bytovke pristavovali komín.Ale záleží aká je to bytovka,či bude súhlasiť majiteľ,príp.susedia.
Existujú imitácie krbov, elektrické aj plynové. Niektoré sú iba na efekt(plameň) niektoré sú aj výhrevné. Vyrábajú sa v modernom,aj klasickom prevedení (t.j.obstavba). Tie sa používajú v činžiakoch.
petmar
24.04.08,18:22
Okrem krbov na tuhé palivo, elektrinu, plyn sú aj na tekutý lieh, vytvárajú pekný dojem a efekt, ale nie sú určné na vyhrievanie priestoru(imitácia) , i keď trošku tepla sálajú. KOmín nepotrebujú - ak si dobre pamätám.
Riadny krb na drevo, ako tu bolo písané, potrebuje vlastný komín a inštalovať ho do komína kde je plynový spotrebič by bola obrovská a hrubá chyba, ako do odťahu digestorov (i takí experti sú) a s domom sa lúčte :eek::eek::mee:
svojar
24.04.08,19:05
mimotemy Toto snáď nepatrí do problémov SVB.
petmar
25.04.08,06:37
...veď sa jedná o bytovku ..!
svojar
25.04.08,09:38
Ja by som to dal - Rôzne porady - Domácnosť
PavolG
29.04.08,07:01
Caute,
krb na drevo, uhlie potrebuje samostatny komin. Tak ako bolo povedane. Bezkominove krby su 3 druhy ( v podstate). Elektricke - len efekt, aj to taky chaby. Plynove - nepotrebuju komin, ale pripojenie musi byt urobene odbornikom. Neda sa premiestnovat. Ale robi teplo. Pozor - otvoreny ohen, ziadne skla, dvierka a pod. Inac sa straca teplo. Najidealnejsie podla mna su bezkominove krby na lieh (bio alkohol). Netreba ziadne povolenie, ziadna zlozita montaz, namontujes ako obraz alebo policku. Tiez to ma otvoreny ohen, celkom slusny vykon. Bacha na to co tam vlejes a palis, pouzivaj original palivo (rozny dodavatelia na trhu, s cenami od 85 sk/liter po 360 sk/).
Su 3 silny dodavatenia liehovych krbov an SK trhu, Neidem robit reklamu, ale ked pogooglujes, zistis, ze jeden ma perfektny web, ponuka vsetkomozne, ale v skutocnosti toho vela nema, len dobre obrazky a predajnu s obkladackami, a reklamu. Druhy su viacmenej opravari aut, krori sa nejakym omylom dali do toho biznisu. Treti dodave dobre bezkominove krby za dobre ceny, len nema "kamenne" predajne (asi preto tie nizke ceny). Ale co som si objednal, to prislo.
Vyhoda tych alkoholovych je aj ta, ze zvlhcuju vzduch, na rozdiel od klasickych krbov.
Vela zdaru.
pety17
14.05.08,06:01
Ďakujem za rady. Cením si to. Ja si tiež myslým že krb na tuhé palivo namontovať na komín, kde je odvod z plynových kotlov by bolo nezodpovedné, ale aby som to obajsnil nie ja to chcem namontovať.
Takže ešte raz Díííííííky :)
sgi320
14.05.08,18:14
Ďakujem za rady. Cením si to. Ja si tiež myslým že krb na tuhé palivo namontovať na komín, kde je odvod z plynových kotlov by bolo nezodpovedné, ale aby som to obajsnil nie ja to chcem namontovať.
Takže ešte raz Díííííííky :)

vyustenie plynoveho spotrebica (kotla) a krbu (pripadne ineho spotrebica na pevne palivo) NESMIE byt (podla normy) do jedneho prieduchu, myslim, ze sa da urobit taka alternativa, ze sa v jednom kominovom telese vytvori novy prieduch, rozsirenim komina, ale rozhodne to nemoze ist ludovo povedane a napisane "do jedneho otvoru", najdolezitejsim faktorom je hladisko bezpecnosti
felix1
01.07.08,20:16
Pozor aby to nedopadlo to riešia ako v Moldavsku ...

viď FOTO