letula
24.04.08,21:06
Poradte na popraskanú kožu na prstoch.Maste moc nepomáhajú,a keď pukne kožka -bolí ako pri po rezaní:mee:Stále dokola,raz lepšie raz horšie.Sú vtedy ako strúhadlo.Pančucháče obliecť? Problém!:rolleyes:
JaDo
24.04.08,19:43
Tak presne toto má jeden môj najbližší od 2 rokov.
Je to pravdepodobne jedna z 3 foriem psoriázy.
Zásadne pomáhá:
-kúpanie v mori - slaná voda a slnko pri mori, pričom pri každoročnom opakovaní pobytu vydrží koža na prstoch nepraskať cca 9 mesiacov až 1 rok
-existuje i dieta (napr. nedoporučuje sa med, sur.jablko a pod., pretože obsahujú kyseliny)
-zmes bylín na čaj

Teraz to nemám pri sebe, ak bude záujem, tak neskôr napíšem.
VladoaKatka
25.04.08,04:03
Môže to byť aj nejaká forma alergie, napr. potravinová. Treba požiadať lekára na kožné choroby na vykonanie testov, o čo sa jedná.
Mám známe, ktoré mali podobné problémy - jedna musela vynechať kávu, druhá nemôže jedlá, ktoré obsahujú škrob.
Jara
25.04.08,06:15
Prešla som 41 stran Zdravia ale nenašla som tam čo s popraskanými pätami. Myslím, že je zbytočné otvárať novú tému keď toto je praskanie kože...

Denne si ich šuchám pemzou, kadejakými pilníkmi a natieram masťami zjemňujúcimi pokožku, používam peeling a odskúšala som kadečo, ale nepomáha nič :cool:. Rada nosím sandále s otvorenou pätou a to fakt teda nevyzerá dobre keď je ta päta taká škaredá :eek:. Mastičky od kožnej lekárky nepomohli. Nemáte nejakú domácku radu? Ďakujem
Leora
25.04.08,06:27
Aj ja som mala dlhé roky popraskané päty, ale po byte som chodila väčšinou bosá a po vonku v šľapkách. Keď som dala na radu mojej starkej a obula si obuv v uzavretou pätou, postupne sa mi popraskané päty zahojili. Trvalo to dosť dlho, ale stálo to za to. Samozrejme že starostlivosť a krémovanie k tomu musí byť.
Jara
25.04.08,06:50
Aj ja chodím bosá po byte. Neviem si zvyknúť na papuče... Dokonca ani na ponožky. Som stále bosá. V lete čo najmenej na nohe, veď kto by vydržal v plnej obuvi keď je páľava... No problém mám aj v zime aj v lete aj keď sa im venujem denne.
maik
25.04.08,06:53
Popraskaná koža sa dobre lieči krémom alo vera s propolisom, s nim sa dá vyliečiť aj psoriaza - píšem z praxe.
Jara
25.04.08,07:23
Propolis a akákoľvek kozmetika z medu je nevhodná z dôvodu alergie. To teda neskúšam, ale aloe vera je v mnohých krémoch a to je lepšie tak na 10 minút. Keď vsiakne akoby som bola tam kde som bola na začiatku...
VladoaKatka
25.04.08,07:30
Poradte na popraskanú kožu na prstoch.Maste moc nepomáhajú,a keď pukne kožka -bolí ako pri po rezaní:mee:Stále dokola,raz lepšie raz horšie.Sú vtedy ako strúhadlo.Pančucháče obliecť? Problém!:rolleyes:

A čo na to lekár pre choroby kožné?
korčagin
25.04.08,07:46
Doporučujem vitamín B, striedma strava, neprejedať sa, obmedziť cukry a tuky, znížiť alkohol na minimum, poradiť sa s kožným lekárom aj s gastroenterológom, cvičiť.
Airamz
25.04.08,08:14
Ja mám problém so suchou pokožkou na rukách, najmä v zime, nenosím rukavice a mám potom popraskané hánky, aj pri umývaní riadu v riadne horúcej vode.
Najlepšie a najrýchlejšie mi pomohla masť z lekárne - HALICAR SALBE. Inak sa mi osvedčili rôzne glycerínové krémy na ruky, ale napr. také s prídavkom keratínu mi stav zhoršili.
Takže odporúčam len trpezlivosť a mastiť.
maik
25.04.08,09:21
Propolis a akákoľvek kozmetika z medu je nevhodná z dôvodu alergie. To teda neskúšam, ale aloe vera je v mnohých krémoch a to je lepšie tak na 10 minút. Keď vsiakne akoby som bola tam kde som bola na začiatku...
Jara, neviem, o čom píšeš a čo si doposiaľ používala, ale nemôžeš písať všeobecné, keď o tom čo som napísal si sa ešte nestretla. Keď napíšem, že s týmto krémom aloe vera s propolisom sa vyliečili ľudia, tak to je pravda, je to potvrdené aj s lekárskeho hľadiska, tak nezávadzajme ostatných svojou negatívnou subjektívnou skúsenosťou. Máš plnú pravdu v tom, že to čo si používala, bol u Tebe taký výsledok, že to "nefunguje".
Jara
25.04.08,10:33
Jara, neviem, o čom píšeš a čo si doposiaľ používala, ale nemôžeš písať všeobecné, keď o tom čo som napísal si sa ešte nestretla. Keď napíšem, že s týmto krémom aloe vera s propolisom sa vyliečili ľudia, tak to je pravda, je to potvrdené aj s lekárskeho hľadiska, tak nezávadzajme ostatných svojou negatívnou subjektívnou skúsenosťou. Máš plnú pravdu v tom, že to čo si používala, bol u Tebe taký výsledok, že to "nefunguje".

Joj, :eek: :confused:prosím ospravedlňujem sa ale nesprávne sme sa pochopili. Ja viem, že výsledky propolisu sú výborné a verím tomu čo píšeš, len mne to nevyhovuje, ja nemôžem propolis. Viem, nepoznáš ma tak nevieš čo kto môže. Verím že mnohým ľuďom to pomáha. Ja mám mnoho iných problémov zdravotných tak pri výbere musím byť opatrná. Nemôžem napr. ani žiadnu mastičku v ktorej je jód... Sorry a ďakujem za radu. :D
deha
28.04.08,10:39
Chodenie naboso bez papúč, spôsobuje aj tkz. ostruhu, chorobu takých bolestivých výrastkov päte, ktoré sa potom musia liečiť u ortopéda napr. obstrekmi a pod. lebo človek má pocit , že chodí po rozsypanom skle, tak to bolí!!
bobo1
30.04.08,12:27
Dopraskané prsty až do krvi hlavne v kĺboch a mokvajúce pľuzgieriky - tak vyzerajú moje ruky keď mám horšie obdobie - teraz mám lepšie, dokonca aj dlhé nechty :-) Je to atopický ekzém - aspoň u mňa a pomoc je vždy len dočasná - preto odporúčam skúšať stále niečo nové - keď to zaberie len na pár mesiacov, aj to poteší. Hlavná zásada - keď je koža suchá - mastiť, keď "mokvá" - sušiť, nepoužívať príliš mydlá, nedotýkať sa pracích práškov a neumývať riady ( skelý argument na kúpu umývačky riadu ) a snažiť sa nespotiť na rukách - nenosiť gumové rukavice na holé ruky, ale najprv bavlnené, až na to gumené - je to nepohodlné, ale nedráždi to. A propolis mi nerobí tiež dobre - je to skutočne nevhodné pre peľových alergikov.
VladoaKatka
30.04.08,13:02
Poradte na popraskanú kožu na prstoch.Maste moc nepomáhajú,a keď pukne kožka -bolí ako pri po rezaní:mee:Stále dokola,raz lepšie raz horšie.Sú vtedy ako strúhadlo.Pančucháče obliecť? Problém!:rolleyes:

Jedine vyhľadať v Tvojom okolí ambulanciu pre kožné choroby a dať si spraviť testy. Naozaj to sprav, aspoň vylúčíš rôzne názory "jedna babka povedala", lebo to môžeš mať veľmi vážnu alergiu.
petmar
30.04.08,16:03
Na toto veľmi pomohla masť BELODERM, predpísala ju kožná. Neviem, či je aj na voľno.
medvedik21
30.04.08,16:04
Poradte na popraskanú kožu na prstoch.Maste moc nepomáhajú,a keď pukne kožka -bolí ako pri po rezaní:mee:Stále dokola,raz lepšie raz horšie.Sú vtedy ako strúhadlo.Pančucháče obliecť? Problém!:rolleyes:

Tiež som mala tento problém ako ho opisuješ a tak som zašla do lekárne a pýtala som si niečo ne hojenie kože a to čo mi dali mi aj pomohlo. Je to CICAPLAST od francúzskej firmy LA ROCHE-POSAY, je určená na hojenie poranenej a poškodenej kože a je antibakteriálna bez parfumov. Stačí malé množstvo pravidelne dvakrát denne a za pár dní som videla zmeny, pokožka sa mi zahojila a vyhladila. Veľmi kozmetickým krémom nedôverujem ale toto mi fakt zabralo :).
Fabiana
01.05.08,16:13
Prešla som 41 stran Zdravia ale nenašla som tam čo s popraskanými pätami. Myslím, že je zbytočné otvárať novú tému keď toto je praskanie kože...

Denne si ich šuchám pemzou, kadejakými pilníkmi a natieram masťami zjemňujúcimi pokožku, používam peeling a odskúšala som kadečo, ale nepomáha nič :cool:. Rada nosím sandále s otvorenou pätou a to fakt teda nevyzerá dobre keď je ta päta taká škaredá :eek:. Mastičky od kožnej lekárky nepomohli. Nemáte nejakú domácku radu? Ďakujem

Dlhodobé prechádzky po piesku na pláži a kúpanie sa v mori. Ja som mala len trošičku suchú pokožku, ale veeeeľmi mi to pomohlo. Ak si budeš päty šúchať pemzou najskôr si nohy odmoč v teplej vode asi 15min. pokožka ti zmäkne a pôjde ľahšie dole, potom nakrémuj.
wagner
01.05.08,16:25
Tiež som mala bolestivo popráskané päty. Kožná lekárka mi napísala Kerasal masť. Pomohla. :---Odvtedy ju podľa potreby používam.
kačer
02.05.08,04:59
Skús mastičku Dermazulen,/dostať v lekárni/ natierať si päty čo najčastejšie. Zaberá to
kukurička
02.05.08,05:30
Poradte na popraskanú kožu na prstoch.Maste moc nepomáhajú,a keď pukne kožka -bolí ako pri po rezaní:mee:Stále dokola,raz lepšie raz horšie.Sú vtedy ako strúhadlo.Pančucháče obliecť? Problém!:rolleyes:
Poznám prípad, kde žena pracovala v pokladni a nastal u nej taký problém, že ju začali svrbieť končeky prstov tak, že si ich musela šúchať až celkom koža nepraskla. Jasný dôkaz alergie na kov. Nerobíš s peniazmi? Najskôr by to vyriešil kožný lekár.
mirpo
02.05.08,05:50
Dopraskané prsty až do krvi hlavne v kĺboch a mokvajúce pľuzgieriky - tak vyzerajú moje ruky keď mám horšie obdobie - teraz mám lepšie, dokonca aj dlhé nechty :-) Je to atopický ekzém - aspoň u mňa a pomoc je vždy len dočasná - preto odporúčam skúšať stále niečo nové - keď to zaberie len na pár mesiacov, aj to poteší. Hlavná zásada - keď je koža suchá - mastiť, keď "mokvá" - sušiť, nepoužívať príliš mydlá, nedotýkať sa pracích práškov a neumývať riady ( skelý argument na kúpu umývačky riadu ) a snažiť sa nespotiť na rukách - nenosiť gumové rukavice na holé ruky, ale najprv bavlnené, až na to gumené - je to nepohodlné, ale nedráždi to. A propolis mi nerobí tiež dobre - je to skutočne nevhodné pre peľových alergikov.
Mám podobný problém... mastičky zaberajú, ale len na určitý čas. :confused:
Ja do tých gumových rukavíc najskôr dám detský zásyp a potom ruky:D ... to mi poradila kožná lekárka :--- je to pohodlnejšie :)
liba2
02.05.08,05:55
skúste: www.mudrahuba.sk (http://www.mudrahuba.sk)
motylik7
16.05.08,07:03
Dievčatá, neviete, že koža úzko súvisí s pečeňou? Preto aj tá rada s vitamínmi skupiny B mala veľké opodstatnenie. Dajte svoje telíčka do poriadku vo vnútri, nebudete potrebovať žiadne špeciálne krémy ani maste na to, aby ste mali pokožku zdravú a krásnu. Detoxikovať, vyživovať, harmonizovať. Spôsobov je veľa.
BXLmiami
16.05.08,11:29
Pri takýchto problémoch je absolutny základ dobra diagnostika.Kožné testy,alkalirezistencia/na saponáty/ a mykologické vyšetrenie/na plesen/ je základ.Môže to byť forma alergia,neznášanlivosti na saponáty,plesnové ochorenie ,ale aj atopická dermatitída,psoriáza.......Z toho potom vyplýva,čo komu pomôže.Takže vo všeobecnosti,pomôcť by mal kožný lekár.:)
motylik7
16.05.08,13:57
Prd pomôže. Akurát tak pokusného králika urobí z pacienta
majka10
16.05.08,14:54
Podobný problém som mala asi pred 20 rokmi aj ja. Ani šnúrky na topánkach som nemohla deťom zaviazať. Vyskúšala som kadejaké masti od kožného lekára, ale nič nepomáhalo. Nakoniec mi suseda poradila indulonu dezi (červenú) a od vtedy mám pokoj.
slnecnicaa
26.11.08,11:52
mne takisto praska koza na prstoch a je to hlavne v zime, resp. ked zacne vonku mrznut. napr. vcera som mala na rukach rukavice a aj tak mi koza popraskala a to bolo vonku okolo -2 az -3 stupnov. moze to byt alergia na chlad?
OKAA
26.11.08,14:57
Môže!Ako písala majka10 aj ja mám dobrú skúsenost s červenou indulonou.Mojej dcére tiež praskala pokožka na prstoch,pomohla-červená indulona!Mladšia dcérka má ekzém na lýtkach,vždy pomôže-červená indulona.Neter mala velmi škaredý ekzem na tvári,pomohla-červená indulona.Je naozaj vynikajúca!!!!!!
milada.miladka
26.11.08,16:04
Vyskúšaj z Oriflame hojivý zázrak.
Rozalka
26.11.08,16:48
Popraskaná koža na prstoch a ruke môže byť znakom aj vážneho ochorenia.
Najprv by som odporučila návštevu obvodného lekára za účelom vyšetrenia glukózy. Ak je v poriadku, na rad prichádza kožný lekár.
slnecnicaa
27.11.08,07:24
stava sa mi to len v zime, pouzivam na to masticku Neutrogena - intenzivny krem a ten mi pomaha, celkom rychlo zahoji ranky. moze to byt problem s glukozou, ked sa mi to robi len v zime?
Rozalka
27.11.08,08:55
Netreba to podceňovať. Moje heslo je: radšej sa trochu báť ako sa potom veľmi preľaknúť.
arizona
27.11.08,16:14
Tiež som mala problém so suchou kožou na nohách. Minula som kopu peňazí na rôzne "odskúšané a vychválené" mastičky.Dávala som si zábaly,parafíny a kadečo. Všetko pomohlo iba krátkodobo.
Asi po dvoch rokoch so šla ku kožnej. Ta mi predpísala Kerasal a Belosalic.
Okrem toho mi zistila aj alegriu na Múčneho červa. :eek:V živote som o tom nepočula! Vraj to spôsobuje vysúšanie kože, hlavne na rukách a nohách.Vtedy som pochopila, prečo sa ma magistra v lekárni dávnejšie pýtala, či nejem moc bieleho pečiva!?
Z vlastnej skúsenosti Vám odporúčam navštíviť kožného lekára,nech zistí pôvod vysúšania kože.
Aj keď sa to zdá ako maličkosť, choroby kože vždy signalizujú nejakú poruchu vnútri organizmu.
Rôzne mastičky ,indulony a podobné možno poslúžia pri slabšom a krátkodobom stave.Ak to pretrváva,môže sa to rozšíriť a potom je aj liečba zdľhavejšia a komplikovanejšia.
Moja rada: LEKÁR !

mimotemyOzaj,počuli ste už niekto o alergii na múčneho červa? Ak áno, napíšte prosím o tom niečo bližšie.Díky!
Lusyy
12.02.09,14:24
a ked nepomáha ani toto čo tu píšete a ani lieky a masti od doktora tak čo?
adi11
12.02.09,16:20
a B-komplex si neskúšala ? mne pomohol