editasara
25.04.08,05:52
Prosím Vás, na túto otázku som dostala všade inú odpoveď. Od r. 2001 som bola na materskej - rodičovskej 3x za sebou nepretržite. Po skončení rodičovskej som podpísala dohodu o skončení PP. Teraz som na OČR so synom. Mám nárok na dávku, alebo nie? Myslím z posledného zamestnania. PP skončil k 15.4., včera začala OČR. Ďakujem.
celestina
25.04.08,04:20
Ak si po skončení RD nemala odpracovaný ani jeden deň, tak nárok na OČR nemáš z dôvodu, že si nebola nemocensky poistená ani ako zamestnanec ani ako dobrovolne nemocensky poistená osoba. Počas materskej a RD si mala nemocenské poistenie zamestnanca prerušené. Ak by si sa ešte pred nástupom na OČR dala dobrovolne nemocensky poistiť, nárok by si mala.
editasara
25.04.08,04:25
Ďakujem za odpoveď, no aj tak ničomu nerozumiem. A ak by som teoreticky 1 deň odpracovala, tým pádom tiež nie je splnená podmienka 270 dní poistenia, počas 2 rokov? Či ako to vlastne je?
editasara
25.04.08,04:26
Aha, tam to bolo prerušené, a skončením pp to zrušili. Je to tak?
celestina
25.04.08,04:30
Ďakujem za odpoveď, no aj tak ničomu nerozumiem. A ak by som teoreticky 1 deň odpracovala, tým pádom tiež nie je splnená podmienka 270 dní poistenia, počas 2 rokov? Či ako to vlastne je?
Tu nejde o podmienku splnenia 270 dní poistenia, ale o to , že tebe sa pri nástupe na MD nemocenské poistenie prerušilo a prerušenie trvalo aj počas RD. Ak by si si pred ukončením PP čerpala napr. dovolenku alebo 1 deň odpracovala, tak na soc. poisťovni by si bola prihlásená na nem. poistenie a vtedy by tam ochranná doba bola.
editasara
25.04.08,04:36
Takže keby som hneď k dátumu skončenia pp uzavrela DNP, platilo by to naďalej?
celestina
25.04.08,04:42
Takže keby som hneď k dátumu skončenia pp uzavrela DNP, platilo by to naďalej?
Na DNP sa ti úplne stačí prihlásiť v deň nástupu na OČR avšak OČR by sa ti rátala z min. VZ / momentálne 149 Sk na deň/.