anenka.s
25.04.08,07:44
Viem, že je už za päť minút dvanásť, ale niekto robí veci na poslednú chvíľu. Prosím o radu. Zasekla som sa na Hlásení na poslednej kolónke na strane dva.
Nie všetkých zamestnancov, ktorým bol vyplatený daňový bonus mám uvedených v časti V. rozpis jednotlivých zamestnancov. Sú to napr.zamestnanci, ktorý u nas už nepracujú ,ale v RZD si požiadali o doplatenie DB za predchádzajúci rok. Je problém ,ak v Hlásení vyzerá nesúlad v časti 4. Čo je vyplatený DB a tým, koľko ho mám vykázaného v prílohe? Mám tam týchto zamestnancov zaradiť aj napriek tomu, že nemali príjem v roku 2007, len aby sedeli sumy DB v čast 4 a 5? Je ďalej v poriadku, keď pri zamestnancovi, ktorému uvediem do časti 5 jedno dieťa, vykážem vyplatený DB za viac ako 12 mesiacov, taktiež z dôvodu doplatku z RZD? Ďakujem za odpovede.
anenka.s
25.04.08,06:17
Prosím ,napíšte mi aspoň, že to mám O.K. Alebo ,že to nám prepísať, nech to zhodím zo stola. Ďíky.
Muška
25.04.08,06:28
...to hovoríš o Hlásení??? - , ktoré bolo treba odovzdať v januári marci 2008 za rok 2007??
karpis
25.04.08,06:32
Viem, že je už za päť minút dvanásť, ale niekto robí veci na poslednú chvíľu. Prosím o radu. Zasekla som sa na Hlásení na poslednej kolónke na strane dva.
Nie všetkých zamestnancov, ktorým bol vyplatený daňový bonus mám uvedených v časti V. rozpis jednotlivých zamestnancov. Sú to napr.zamestnanci, ktorý u nas už nepracujú ,ale v RZD si požiadali o doplatenie DB za predchádzajúci rok. Je problém ,ak v Hlásení vyzerá nesúlad v časti 4. Čo je vyplatený DB a tým, koľko ho mám vykázaného v prílohe? Mám tam týchto zamestnancov zaradiť aj napriek tomu, že nemali príjem v roku 2007, len aby sedeli sumy DB v čast 4 a 5? Je ďalej v poriadku, keď pri zamestnancovi, ktorému uvediem do časti 5 jedno dieťa, vykážem vyplatený DB za viac ako 12 mesiacov, taktiež z dôvodu doplatku z RZD? Ďakujem za odpovede.
Na podanie hlásenia je už 10 minút po dvanástej, a za päť minút 12 je na podanie štvrťročného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch
anenka.s
25.04.08,06:44
Áno o hlásení , ktoré bolo treba podať do 31.03.2008 za 2007 rok . Vrátilo sa mi z DÚ, že na prílohy boli použité aj staré tlačivá a mám to prepísať. Tak to už chcem mať bezchybne.
Jara
25.04.08,06:47
Nejako nerozumiem tvojej otázke. Robiš Hlásenie ktoré bolo do 31.3. treba odovzdať na DÚ za rok 2007?
Ďalej máš zamestnancov ktorým doplácaš daň. bonus a nemajú príjem? Potom na aký DB majú nárok? No a kto môže mať bonus na viac ako 12 mesiacov? Nejako tomu nerozumiem...
Muška
25.04.08,06:52
...to bolo pravdepodobne RZD za r. 2006
anenka.s
25.04.08,06:53
áno robím ho neskoro, opravujem na nové tlačivá. Pri niektorých zamestnancoch mi vyskakuje DB z toho dôvodu, že na 12 mesiacov mali nárok a ďalší som vyplatila v rámci RZD za rok 2006 v roku 2007. Ďalej mám napríklad v mzdách zamestnankyňu, ktorá v roku 2007 už u nás nepracovala ,ale požiadala o RZD za rok 2006 a v roku 2007 som jej vyplácala nárok na DB z roku 2006. Možno je to guláš, ale o to viac potrebujem usmerniť. Díky.
Muška
25.04.08,06:53
...zamestnancom ktorým si vyplatila DB za r. 2006 a nie sú Tvoji zamestnanci r. 2007 - nedávaš do prílohy /tam sú iba zamestnanci za r. 2007/
anenka.s
25.04.08,06:54
a ten vyšší DB mi budú na DÚ akceptovať ? Mám tam písať len možný nárok za rok alebo spolu aj tie doplatky za predch. obdobia ?
Muška
25.04.08,06:58
Veď Hlásenie, Ti musí sedieť podľa "prehľadov" za celý rok....a keď si robila RZD , tak si to uviedla v 1. Q. - Príloha je o zamestnancoch, ktorým si zrážala preddavkovú daň v r. 2007....a nie čo si im vyplácala z RZD r. 2006
anenka.s
25.04.08,07:05
Díky, Muška ,že sa tým zaoberáš. Som fakt rada. Ďakujem. Takže keď mi vo vyplácanom DB zamestnankyne, ktorá u nás pracovala celý rok 2007 a doplácala som jej DB v roku 2007 za RZD 2006 uvedie v rozpise všetok DB, ktorý zamestnankyňa v roku dostala bez ohľadu na to za ktoré obdobie patrí mám ho tam uviesť? V podstate bol vyčíslený v Prehľade 1.Q.2007 za marec, kde dostala DB 2x. Raz za marec 2007, raz ako doplatok roku 2006. Je to tak správne?
Muška
25.04.08,07:19
z poučenia:
Riadok A – uvedie sa celková suma vyplateného daňového bonusu, ktorú zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia vyplatil všetkým zamestnancom.
Riadok B – uvedie sa suma daňového bonusu, ktorú zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia vyplatil zamestnancom z úhrnu zrazených preddavkov na daň a dane (vrátane dane vyberanej zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov).
Riadok C – uvedie sa suma daňového bonusu, ktorú zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia zamestnancom vyplatil zo svojich prostriedkov ( pričom riadok A=B+C).
Riadok D – uvedie sa suma vyplateného daňového bonusu (údaje z prehľadov), ktorú zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, do 31. januára roka nasledujúceho po uplynutí bežného zdaňovacieho obdobia vyplatil zo svojich prostriedkov a v príslušnom štvrťroku nepožiadal správcu dane o poukázanie tejto sumy podaním žiadosti.
Riadok E – uvedie sa sumárny údaj zo žiadostí v časti II. prehľadov, ktorými zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, žiadal správcu dane o poukázanie sumy daňového bonusu (C = D+E).
anenka.s
25.04.08,07:28
Fajn. Takže celkový je celkový. Nie, ktorý sa týka zdaňovacieho obdobia ,vyplatený do 31.1........
Ja len preto, že to vyzerá smiešne. Pri tom jednom dieťati je to také okaté, keď tam figuruje väčšia suma ako ročný nárok.
Muška
25.04.08,07:31
Anenka
do oddielu IV. - píšeš celkový vyplatený DB v mzdách od 1-12/2007 /ak ste teda mzdu vyplatili najneskôr do 31.1.2008/ + DB z RZD za r. 2006.

Do prílohy o zamestnancoch píšeš len stav za vyplatené mzdy za r. 2007 a aj DB iba ktorý prináležal za r. 2007 a bol vyplatený /tam neuvádzaš nič o RZD/
anenka.s
25.04.08,07:38
Pane bože. Prepáč, na môj kábel by mi nestačila výplata. Ja to tam furt za každú cenu chcem napasovať. Podľa toho, čo si napísala, teda jednoznačne do druhej strany dám celý guláš roka 2007 + RZD 2006 aj s DB 2006 z RZD ,ak sme ho doplácali a do prílohy pre zamestnancov do DB len sumy vyplácané v bežných mesiacoch 2007. Pane bože , zmiluj sa nad biednou. Už mi prosím Ťa Muška povedz ,že je to O.K., a že tomu konečne rozumiem.
Muška
25.04.08,07:39
Anenka,
myslím, že si to už pochopila :D
anenka.s
25.04.08,07:45
Ďakujem, Ďakujem,Ďakujem, Ďakujem,Ďakujem, Ďakujem,Ďakujem, Ďakujem,Ďakujem, Ďakujem,Ďakujem, Ďakujem,Ďakujem, Ďakujem,Ďakujem, Ďakujem,Ďakujem, Ďakujem.
Mám zatiaľ na porade len dve otázky na riešenie. S tou prvou sa nejako nehýbem, ale teraz som mimoriadne nadšená, že nepovažujete ľudí ,ktorí hneď všetko nepochopia za totálnych magorov, ktorí tu nemajú čo robiť. Ešte raz veľká vďaka za čas a trpezlivosť.
Muška
25.04.08,07:47
, že nepovažujete ľudí ,ktorí hneď všetko nepochopia za totálnych magorov,
Anenka, všetci sme občas trošku "totálne zmagorení" :D