vladan
22.06.04,13:43
Pekný deň diskutujúcim,
mám jednu otázočku - ako s. r. o. predávame osobný automobil normálnemu občanovi. Musím vyhotoviť kúpnu zmluvu alebo stačí len faktúra, na ktorej samozrejme neuvádzam DPH?
ekin
22.06.04,12:09
ak bol zaradeny v majetku - tak bud na fakturu (čo sa mi zda jednoduchšie) alebo na zmluvu
v podstate je to jedno, ja osobne nerada uctujem zmluvy :(

a doplnam: lenze do zmluvy sa da urobit pekne zapis o vsetkom, co auto obsahuje, pocet km, stav vozidla...atd, do faktury velmi nie..jedine ako v prilohe, kde by zakaznik aj podpisal, ze auto si prezrel a ze suhlasi s takym stavom v akom je a podobne "drobnosti", ktore mozu v buducnosti narobit neplechy.
Takze ak fa - tak preberaci protokol poctivo urobeny
ak zmluva - vsetko tam uviest...
tibor
22.06.04,12:19
predávame na základe Zmluvy, kde uvedieme:vlastne ako je v prílohe...doporučujem v stave km dať také číslo, aby všetky náklady na palivo boli daňovo uznateľné podľa spotreby v TP...ale aj iné fígle ohľadom prevodu...
vladan
22.06.04,12:26
ďakujem za rady a prílohy. Pekný deň
anka1
09.09.04,10:36
Ahojte, chcela by som sa opytat, za aku cenu sa predava osob. automobil, ktorého zostatkova cena je 100,- Sk. Môže sa predať aj za takúto cenu, alebo to musí byť nejaká cena trhová, alebo podľa znaleckého posudku?

Ďakujem za rady.
rosemary
09.09.04,10:55
Môže byť znalecký posudok, ale väčšinou sa používa cena podľa bazarov na typ a vek vozidla. Podľa mňa je znalec lepší.
zeel
09.09.04,11:22
čo ja viem, tak sa to rieši aj tak, že firma predá auto svojmu zamestnancovi cez bazár - dohodnú sa všetky 3 strany a potom nemôžu daňovníci hladať žiaden "problém".