Lentilka
04.04.05,20:56
Prosím Vás, keď zaúčtovávam v JÚ bankový výpis do peňažného denníka, ku všetkým pohybom za daný mesiac, dávam dátum výpisu, teda posledný deň v mesiaci /výpis mi chodí raz za mesiac/, alebo po jednotlivých dňoch uvedených na výpise za celý mesiac, kedy sa vždy platba uskutočnila?

Ďakujem.
Zuzka
04.04.05,19:18
Kedy sa platba uskutočnila.
Adula
05.04.05,07:47
Súhlasím so Zuzkou.
andreaS
05.04.05,07:57
tiez davam datum kedy sa platba uskutocnila, avsak mam nastavene cislovanie vypisov, tak, ze ked zmenim den a mesiac ostava ten isty, tak mi pekne cisluje, nemusim prepisovat.. v akom softe uctujes? Ak v alfe, viem pomoct ak nie, tak hadam poradi ktosi skuseny.
Mob
05.04.05,09:25
To znamená, že v peňažnom denníku budem mať zaúčtovaný celý mesiac ( pokladňu ) a keď mi príde bankový výpis, tak nahodím na záver z neho všetky položky podľa dátumov transakcií? Nevadí, že to potom nebude dátumovo nadväzovať s pokladňou?
DanielaSL
05.04.05,09:28
To znamená, že v peňažnom denníku budem mať zaúčtovaný celý mesiac ( pokladňu ) a keď mi príde bankový výpis, tak nahodím na záver z neho všetky položky podľa dátumov transakcií? Nevadí, že to potom nebude dátumovo nadväzovať s pokladňou?Robíš v nejakom programe? Tam by sa to malo dať prečíslovať, takže ti to program potom podľa dátumu zoradí.
M0NIKA
05.04.05,09:29
Výpisy, kde okem poplatkov neboli pohyby sme účtovali s posledným dátumom v mesiaci. Ak boli aj iné pohyby, tak s dátumom operácie.

Optimálne je vytiahnuť pohyby na účte z internetu a (týž)denne účtovať. Potom sa nemiešajú dátumy s pokladňou.
Lentilka
05.04.05,11:06
Tiež v Alfe
M0NIKA
05.04.05,11:43
V Alfe nie je problém prečíslovať doklady, resp. soft ich ani nemusí prečíslovať - keď sú v poradí, iba ich vsunie do poradia tak, aby sedeli dátumovo.
Mob
05.04.05,11:58
Ja som začiatočník a pre istotu zatiaľ účtujem aj ručne aj v Alfe, takže v ručnej podobe by som mala počkať na výpis a potom to dať dohromady, že?
M0NIKA
05.04.05,12:36
Ja som začiatočník a pre istotu zatiaľ účtujem aj ručne aj v Alfe, takže v ručnej podobe by som mala počkať na výpis a potom to dať dohromady, že?Keď ručne účtuješ iba pre istotu, tak je jedno v akom poradí máš položky, tam Ti ide zrejme iba o zostatky, nie? A vtedy to nie je až také podstatné.
Ak Ti na tom záleží, tak potom účtuj až keď máš v ruke výpis.
Ak nemáš veľa položiek, tak by som banku (v tom ručnom účtovníctve) možno ani nerozpisovala na položky ale zaúčtovala iba jednou sumou príjem, jednou výdavok a do knihy faktúr si poznačila úhrady.
Pokladňu vieš zasa odsledovať podľa pokl. knihy, faktúry podľa evidencie pohľadávok a záväzkov, takže neviem, či mám veľký význam robiť to duplicitne.
Skús účtovať v softe a viac sa zamerať na kontroly.
A Alfa Ťa nechá prečíslovať a opravovať spätne koľkokrát potrebuješ...
andreaS
06.04.05,05:17
takze pomoc pre Alfakov:

Pri nastaveni cislovania bankoveho uctu, ktory chodi MESACNE je nasledovny postup:

napr. rozoberiem konkretne cislo: BU-06-13
BU = do kolonky text napisem BU /mam len jeden ucet v banke, tak nepotrebujem rozlisit, zatial/
- = do kolonky text a napisem jednoducho -
06 = oznacuje cislo vypisu a nastavis počítadlo (+1 pri zmene mesiaca, inak ponecháva)
- = znova do kolonky text -
13 = oznacuje cislo operacie a nastavis počítadlo (+1 pri nezmenenom mesiaci, inak 1)
Majopa
10.04.05,20:16
Škoda, že Alfa nevie prečíslovať (alebo neviem ako) poradové čísla operácii na bankovom účte. Na začiatku mesiaca som vynechal operáciu a chybu zistím na konci, keď nesedí zostatok. Musím ručne doklad po doklade. No čo moja chyba, mám dávať lepší pozor.