alexandra26
25.04.08,10:35
Dobrý deň,
môj problém sa týka realizácie stavby v rozpore so stavebným povolením. V skratke ozrejmím stav veci: môj otec so strýkom má spoločný pozemok, na ktorom je postavená spoločná stavba. PPl. stavebným povolením (stavebníkmi sú môj otec a strýko) stavebný úrad povolil postavenie novej stavby na tom istom pozemku. Stavba má byť umiestnená kolmo na pôvodnú stavbu, s tým, že má byť od nej min. 2m. Nadobudnutím právoplatnosti SP sa začalo stavať, ale došlo len k postaveniu betónovej platne - ako základu stavby. Medzitým môj otec zomrel (dedičské konanie ešte neskončilo, notár dokonca ešte neurčil ani okruh dedičov) a strýko sa v týchto dňoch rozhodol v stavbe pokračovať. Začal s izolačnými prácami. Problém je v tom, že stavia v rozpore so SP a projektom stavby, t.j. pôdorys stavby (betónovej platne) si rozdelil na polovice a stavia vlastne len na polovici pôvodného pôdorysu stavby a nám ako potencionálnym dedičom prenechal tú druhú polovicu (časť medzi tou jeho polovicou a druhou stavbou). Poraďte mi prosím, čo máme v tomto prípade robiť, na aký orgán sa obrátiť, nakoľko sa so strýkom nedá absolútne dohodnúť a poškodzuje naše práva ako právnych nástupcov.
Ďakujem
littleboy
25.04.08,10:54
Asi nie je na co cakat, ale co najskor to treba oznamit stavebnemu uradu a kazdy den ich otravovat ci sa tym uz zaoberali (pomaha to mam to odskusane) a keby stryko nerespektoval ich rozhodnutie, netreba vahat a treba nanho podat trestne oznamenie s navrhom na vydanie predbezneho opatrenia o zastaveni vsetkych prac az do rozhodnutia sudu.