lakon
25.04.08,11:04
Poradaci chcel by som zistit ci ma v buducnosti moze sused donutit v ramci nutnej udrzby, aby som ho pustil na svoj pozemok k drobnej stavbe, ktoru stavia teraz na zaklade ohlasenia cca 0.5m od mojho plota (zakladova doska). K ohlaseniu som sa nevyjadroval, az teraz ked zacal kopat a robit zakladovu dosku, som zistil ze sa nieco deje. Na stavebnom odbore (kedze sused so mnou nekomunikuje) mi povedali ze to bude zahradny domcek, ze to skumali a k drobnej stavbe sa vyjadrenie susedov nevyzaduje. V stavebnom zakone ale je ze som povinny umoznit pristup z dovodu nevyhnutnej udrzby nehnutelnosti.
jojkoz
25.04.08,09:20
neviem ako to je v zakone - ale to mas s nim take zle vztahy ze ho ktomu pripadne v buducnosti nechces pustit zo svojej strany ?

CI ti to tak strasne prekaza ?
lakon
25.04.08,09:35
neviem ako to je v zakone - ale to mas s nim take zle vztahy ze ho ktomu pripadne v buducnosti nechces pustit zo svojej strany ?

CI ti to tak strasne prekaza ?

On ma vyhlasil za svojho nepriatela koli tomu ze som si pred par rokmi nenechal odblokovat svoju parcelu od cesty ked on chcel odkupit pozemok a odvtedy su taketo podrazy naschvaly a ohovaracky na dennom poriadku. Okrem toho som na tom mieste planoval skalku.