dara
25.04.08,11:32
Prosím Vás aký máte názor na kurz tvorba www stránok, ktorý poriada Akadémia vzdelávania. Nie sú to zbytočne vyhodené peniaze?
Fero11
25.04.08,10:10
Neviem o aky kurz sa jedna a aka je cena kurzu a co vsetko sa tam uci. Jednoducha tvorba sa uskutocnuje v jazyku html (pokial sa to da nazvat jazyk). pokrocilejsia moznost je css. To ti na vytvaranie web stranok uplne staci. Pokial sa nejedna o web programovanie (php, asp, SQL, javaskript, java atd....), tak html a css sa dokaze naucit dieta od 10 rokov (asi aj menej ako 10). Ja som zacinal tu http://www.jakpsatweb.cz/
dara
25.04.08,10:40
no cena je okolo 1500 sk,
Fero11
25.04.08,14:44
no nieje to vela, ale ked je tam 20-30 ludi, tak niekto sa fajne nabali.
myslim, ze sa neoplati investovat do toho stranky sa naucis robit za pomoci internetu za par dni.
jess
25.04.08,15:24
Podľa mňa sa to neoplatí. Každý si môže vytvoriť svoju stránku už docela ľahko a sám. Napríklad pomocou redakčných systémov. Je ich už dosť, stačí hľadať na internete.

Skús si dať do vyhľadávača... "redakčný systém". Teraz neviem tie linky, ale je toho všade dosť. Myslím, že v tom kurze by ťa začali učiť nejaké HTML kódy a znaky a kým by si dospela ku hotovej stránke prebehne by dosť času a časom sa možno na to aj vykašleš. Redakčné systémy majú už v sebe hotové balíčky, ktoré len poskladáš, vyhľadáš si vhodnú šablónu - dizajn svojej budúcej stránky.... Áno , nie je to tiež jednoduché, ale .... je to zadarmo alebo len za pár korún. A hlavne...robíš si to podľa svojich požiadaviek, aktualizuješ si to kedy potrebuješ a nemusíš nikoho zvlášť otravovať a ďalej platiť za aktualizáciu www. Takto platíš len webhosting (alebo si nájdeš dobrý a zadara), doménu a vkladáš do toho len svoj čas.

napríklad :

http://www.joomlaportal.cz/
luigi72
25.04.08,16:53
Skus pozriet aj dalsie temy na PORADE

http://www.porada.sk/t80212-www-ako-na-to.html

1500 SK nie je vela za kurz, ale na tom kurze sa vela toho nenaucis...
Fero11
25.04.08,17:22
[quote=jess;717431]Podľa mňa sa to neoplatí. Každý si môže vytvoriť svoju stránku už docela ľahko a sám. Napríklad pomocou redakčných systémov. Je ich už dosť, stačí hľadať na internete.

Skús si dať do vyhľadávača... "redakčný systém". Teraz neviem tie linky, ale je toho všade dosť. Myslím, že v tom kurze by ťa začali učiť nejaké HTML kódy a znaky a kým by si dospela ku hotovej stránke prebehne by dosť času a časom sa možno na to aj vykašleš. Redakčné systémy majú už v sebe hotové balíčky, ktoré len poskladáš, vyhľadáš si vhodnú šablónu - dizajn svojej budúcej stránky.... Áno , nie je to tiež jednoduché, ale .... je to zadarmo alebo len za pár korún. A hlavne...robíš si to podľa svojich požiadaviek, aktualizuješ si to kedy potrebuješ a nemusíš nikoho zvlášť otravovať a ďalej platiť za aktualizáciu www. Takto platíš len webhosting (alebo si nájdeš dobrý a zadara), doménu a vkladáš do toho len svoj čas.

napríklad :

http://www.joomlaportal.cz/


Myslim si, ze nejaky RS neni pre daru to prave orechove, asi si chce spravit nejaku osobnu stranku (na to staci uplne staticke html) a preto sa asi pyta ci sa oplati investovat do toho kurzu.
Samozrejme vela RS je zadarmo, ale najde sa aj kopec free sablon pre osobne stranky apod....
Hmmm alebo sa to chce jednoducho naucit
itlearning
27.04.08,21:29
Myslim, ze to vobec nie su vyhodene peniaze. Na takomto kurze sa da vela naucit, avsak ide o to, kto ten kurz uci. Ja sam vlastnim skoliace stredisko a venujem sa tymto veciam uz asi 5 rokov, takze mozem povedat, ze ako to vyzera kdekade. Odporucam pozriet nasu stranku itlearning.sk a vybrat si kurz tvorby webstranok, u nas to ucia profesionali, ktori maju za sebou niekolko desiatok uspesne odprogramovanych projektov (informacne systemy pre firmy ako su Mercedes, Kia, dalej napr. internetovu ziacku knizku izk.sk, doklady.sk atd...).
Andrea308
28.04.08,20:20
super
Andrea308
28.04.08,20:25
v Košiciach kurzy nie su?
IT Solutions
30.04.08,22:36
Ako dlhorocny programator mozem svedomito konstatovat, ze:

--pokial je clovek trochu zdatny, vsetko co dostane na skoleni si najde aj na internete. Dokonca je to aj lepsie, lebo kym najde presne to co prave potrebuje, dozvie sa aj vela ineho, ktore potrebovat este len bude.

--pokial sa to nauci sam 'hrajkanim' a skusanim vytvara si logicke myslenie ktore mu na ziadnom skoleni nikto dat nemoze a ktore je na nezaplatenie.

--aj sablony a opensource cms treba casto prisposobit specifickej poziadavke, kde je znalost tvorby stranok nevyhnutna.


Skolenie o zakladoch cohokolvek by som vynechal.
Najprv by som nacerpal zaklady z internetu, trochu sa s technologiou zoznamil, resp. vyskusal a az ked sa rozhodnem, ze to je to prave orechove co ma bude zivit by som zaplatil nadstavbu toho co uz viem.


SUMARUM:
Pokial sa chce clovek tvorbou webu zivit je rozdiel ci databaza vrati od spustenia dotazu vysledok za 2s, alebo 0,51s. Vtedy skolenie pomoze. Ale tak ci tak by som najprv zaklady nacerpal sam a skolenim sa nechal len zdokonalit a vyplnil medzery.

Pokial ide viac o hobby alebo len potrebu vlastnej internetovej prezentacie je skolenie strata casu a penazi.
Orim
02.05.08,07:45
v Košiciach kurzy nie su?

skús to cez súkromného učiteľa. :)
Katabaticky
07.05.08,00:28
myslim ze reklama porusuje pravidla tohto fora :)
a na pan ktory sa tu tak pekne prezentoval a s takym chladnym pismom klamal je pekny podvodnik :)
alebo nie?
dufam ze sa sem este pozrie pretoze mam prenho zaujimavu ponuku :)

mam doma knihu :)
vola sa:
PERL za 21 dni :) vy ponukate 2 3 dnove kurzy pre vsetko mozne :) ja mam knihu na 21 dni ale budem dobry a dam vam 30 dni ak ma za tychto 30 dni (a budem svedomity) naucite z PERLu tolko aby ma to uzivilo budem vam davat 50% vyplaty po dobu 5 rokov :)

myslim ze celkom slusna ponuka nie?


ak ma to vsak nenaucite priznate svoje klamstvo a zavadzanie a vyplatite mi sumu adekvatnu 30 dnom mojho zabiteho casu pretoze taky kurz nemoze cloveku nic priniest :)
zakladne znalosti? ano samozrejme ale bez suvislosti
pristup profesionalov? samozrejme avsak ti uz davno zabudli ako zacinali ...
a dalsie blaboli ... :)

dakujem velmi pekne :)
a ludia verte ze kurzy ktore sa tykaju IT odvetvia sekcie SW su len nabalovacie podfuky pre hlupych ludi ktori vytriezveju po kurze :)
(okrem odbornych seminarov a prednasok... atd ale tu sa bavime o "Uvodoch" )
ale aby som nebol negativista iba tak poznam az jednu firmu ktora robila naozaj kvalitne kurzy :) avsak stali 12 a vyssie :) a momentalne ukoncuje svoju cinnost pretoze o kvalitny kurz nikto zaujem nema :)


***DOPLNOK***

este slecne pani odporucim precitat si predosle vlakna pripadne pouzit kuzelne okienko hladat nech zbytocne v buducnosti nezahlcuje novymi vlaknami ;) aj ked viem ze toto uz urcite citat nebude :)

A este cisto offtopic :)
Doucim alebo naucim pracu PC (co si len zmyslite ) do 2 dni dokazete vsetko
cena 500 az 1000 korun na hodinu podla toho aky ste pripad
cas kedykolvek ja nespim
pricestujem po dohode

Preco kurz prave u mna?(alebo odbornejsie preco skolenie prave u mna?)
+som dynamicky a vytrvaly mlady muz s kopou trpezlivosti
+individualny pristup
+prijemny vzhlad a vystupovanie
+PC guru a odbornik (moje deti budu nosit vyhradne tricka My Daddy is Geek :D )
+ prinesiem vam na zaverecny test kolacik na oslavu ak prejdete a ja sa vas zbavim :D

:D:D:D:D:D
Chobot prepac neodolal som :(:o:)
m.majling
29.07.08,07:30
no mate 2 moznosti bud sa to naucite sam alebo Vas to nauci niekto,, skuste sa opytat na akademii nech vam daju kontakt na niekoho kto ten kurz uspesne absolvoval a pozrite si jeho prace,, Tvorba webu nieje taka easy ako sa zda a pokial chcete tvorit vysoko kvalitne projekty tak vam kurz pomoze pochopit zaklady ale ostatne sa budete musit naucit z webu. v dnesnej dobe je na nete v AJ niekolko naozaj kvalitnych blogov kde najdete informacie ktore Vas na ziadnom kurze nenaucia. ale vsetko je prax. musite to zacat robit.
Keni
31.07.08,21:43
Preco nevyuzijes naprv kurzy ktore su dostupne online? Usetris peniaze, vela sa dozvies a ak budes uz konktretne vediet co chces, mozes sa rozhodnut ako dalej.

Co chces presne vediet ohladom tvorby webstranky? HTML, PHP, JAVA, CSS, staticke alebo dynamicke stranky

Aky je tvoj ciel? Chces mat vlastnu stranku? Chces vytvarat stranky? Robis to iba zo zaujimavosti.

V kazdom pripade povazujem peniaze za kurz za vyhodene v pripade, ze rozpravas po anglicky, internet ti musi stacit. Co sa tyka iba slovenciny, cestiny, tusim aj tu by malo byt dostatok zdrojov na nete. V pripade, ze nemas moznost na net, pozri sa po knihach. Myslim, ze cena/znalosti su v znacnom nepomera v pripade kurzu
Surehand
01.08.08,07:04
Zaznelo tu veľa rôznych názorov a tak pridám aj svoj. Neviem, z čoho vychádzajú všetci, čo tvrdia, že peniaze za kurz sú vyhodené. Pravdou je, že veľa vecí sa dá naučiť svojpomocne, ale takisto je veľa vecí, ktoré sa svojpomocne naučiť nedajú, prípadne si ich človek musí vyskúšať. Ďalšia vec je, že môžete natrafiť na konkrétny problém, ktorý vám na tako školení môžu vysvetliť, ale trebárs na webe odpoveď nenájdete a ak, tak Vám ju napíšu trebárs mesiac po tom, ako bol problém aktuálny. Netvrdím, že práve toto konkrétne školenie je dobré, ale takisto neodsudzujem školenia len preto, že ja som sa dokázal niečo naučiť sám. Asi by naozaj bolo dobré zohnať niekoho, kto ho absolvoval, aby Ti povedal, či to za tie peniaze stálo, alebo nie.
Súhlasím s názorom, že ak si chceš vytvoriť nejakú svoju jednoduchú stránku, potom je školenie zbytočné, ak sa však tvorbe stránok chceš venovať či už ako koníčku, alebo sa tým chceš živiť, skús nájsť maximum informácií na webe, človeka, ktorý má s podobnými školeniami osobné skúsenosti a prípadne aj absolvovať školenie.
PS: Možno je to trochu mimo témy, ale prekvapuje ma, koľko ľudí na tomto webe bojuje proti všetkému platenému, čo sa týka napríklad PC, lepšie povedané, čo sa netýka "ich" fachu. Na jednej strane si prečítam príspevok, ako rozhorčený účtovník nadáva na niekoho, kto chce zadarmo poradiť s daňovým priznaním, na druhej strane si prečítam príspevok od tej istej osoby, ako je dobré používať ten, či onen program, lebo je zadarmo, načo platiť to a tamto... V dnešnej dobe nič nie je zadarmo, to je realita. Ak vám niekto s niečím zadarmo pomôže, poradí, prípadne pre vás niečo zadarmo spraví, je treba si to vážiť. Ale prečo hneď nadávať na niečo, čo je platené? Každý sa niečím živí, mechanik vám opravuje auto, vodič MHD vás vezie do práce, predavačka vám naloží 20dkg tresky a 10 feferónového... Každý je za svoju prácu platený. Vy by ste tiež nechceli robiť zadarmo...
Keni
01.08.08,09:45
Pravdou je, že veľa vecí sa dá naučiť svojpomocne, ale takisto je veľa vecí, ktoré sa svojpomocne naučiť nedajú, prípadne si ich človek musí vyskúšať. Ďalšia vec je, že môžete natrafiť na konkrétny problém, ktorý vám na tako školení môžu vysvetliť, ale trebárs na webe odpoveď nenájdete a ak, tak Vám ju napíšu trebárs mesiac po tom, ako bol problém aktuálny.


Ja s tvojim prispevkom absolutne nesuhlasim ... ano ja nie som proti veciam co su platene, ale som proti veciam, ktorych je plno plno plno na web. Ja sa tejto teme venujem a dovolim si povedat, ze skolenie su vyhodene peniaze.

Ano ... zaplat si skolenie, kup si softwer a potom zistis ze ti to je nanic, pretoze to nepotrebujes, resp. chces robit nieco ine. Ja tvrdim aby si pozrel/a net kde su dostupne informacie o tvorbe www stranok a potom ak je nevyhnutne rozmyslat nak skolenim.

co tak zacat napr. tu: http://www.w3schools.com/
Surehand
01.08.08,10:16
Súhlasím s názorom, že ak si chceš vytvoriť nejakú svoju jednoduchú stránku, potom je školenie zbytočné, ak sa však tvorbe stránok chceš venovať či už ako koníčku, alebo sa tým chceš živiť, skús nájsť maximum informácií na webe, človeka, ktorý má s podobnými školeniami osobné skúsenosti a prípadne aj absolvovať školenie.


Nedá mi to, ale musím odcitovať vlastný príspevok. V horeuvedenej časti som vlastne doporučil podobný postup: web - človek so skúsenosťami - školenie. Web na to, aby človek našiel maximum informácií, ktoré sú dostupné, ak ich je málo, potom človeka, ktorý má so školením skúsenosti, prípadne poradí aj bez školenia a ako tretiu možnosť samotné školenie. Zo svojej vlastnej skúsenosti viem, že nie každému stačí niečo si prečítať. Poznám x ľudí, ktorí sa teoreticky dokážu naučiť hoci telefónny zoznam New Yorku naspamäť, ale keby mali niekomu zavolať, tak sú v kýbli. Na druhej strane je veľa ľúdí, ktorým návod nič nehovorí, ale stačí im raz ukázať spôsob a dokážu zázraky. No a tretia - vzácna skupina ľudí, ktorí chytia do ruky niečo, čo v živote nevideli a rozoberú to a zložia (samozrejme funkčné) na počkanie.
m.majling
01.08.08,10:16
V podstate je tvoj nazor spravny ale z pohladu cloveka ktory ma za sebou uz zaklady a co to vytvoril a vie ze ked je nejaky problem tak vie kde hladat riesenie.

ale ak som spraven cital tak ocoba ktora tuto temu otvorila nema o tom ani sajnu a chce investovat 1500 sk do kurzu kde mu vysvetlia zaklady.

1500 sk sme uz vsetci minuli a povedzme otvorene aj na vacsie hovadiny ako je vzdelanie.
kurz je dobry zaciato pre niekoho kto nevie ci sa tomu bude venovat alebo nie. vo velmi kratkom case mu vysvetlia podstatne zaklady a potom ak sa mu to bude pacit ,, co to vytvori zacne sa tej teme venovat detailnejsie ...

pripadne ked ho to nebude bavit tak minul 1500sk a tyzden casu.

musite sa na to pozerat z pohladu uplneho zaciatocnika.

ja som zacinal s knihou J koska,, HTML a naucil som vetko ostatne sam ale pravdu povediac trvalo mi to, ked by som to mal absolvovat este raz tak radsek si zaplatim kurz.. mam to rychlejsie a skor by som skusenosti vedel spenazit a to je nepopieratelne.

Bud mate cas studovat alebo mate peniaze za ktore Vas to niekto nauci.
Keni
01.08.08,10:33
mas spravny postoj k teme, ja sa ale snazim minimalizovat riziko vyhodenia 1500Skk a tyzdna casu.

Co sa za tyzden da naucit, ak clovek nema vobec zaklady?
1. HTML stranka vytvorena vo Worde, mozno este nejake tagy.
2. Myslim, ze by sa dalo stihnut vysvetlit co to o architekture, statickych a dynamickych strankach
3. Ak clovek nema ziadne skusenosti zabudnime na nejake programovanie, databaszy, resp. dynamicke stranky -> ostavaju staticke

No a tusim, ze pri tvorbe tychto stranok je dobry aj Help z Wordu, kniha za 200 Skk s prilozenym CD. Ja by som tych 1500 investoval do vzdelania, keby som vedel kde a nie aby som zistil co.
m.majling
01.08.08,11:21
tak som si nasiel ten spominany kurz "Tvorba WWW stránok"
a skusme ho rozobrat.
----
Popis - Cieľom kurzu je:
- poskytnúť prehľad v oblasti protokolov a terminológie používanej pri tvorbe WWW stránok.
- ukázať zásady pre návrh vzhľadu a štruktúry WWW stránok.
- získať praktické skúseností pre tvorbu jednoduchých WWW stránok.
- ukázať možnosti úpravy už existujúcich WWW stránok.
- získať praktické skúsenosti pri vystavení WWW stránky na servery
----
----
Organizácia kurzu
Kurz bude prebiehať formou 5 3-hodinových stretnutí v utorok a piatok od 16:00 do 19:15.
----
----
Učebný plán
Úvod do tvorby WWW stránok
Vytvorenie jednoduchej WWW stránky
Hypertextové odkazy
Obrázky
Tabuľky
Formuláre
Vystavenie WWW stránky a jej údržba
----
----
Počet hodín 18 hodín
Cena 1500.00 Sk
----

no dat za 18h 1500 sk nieje vela ,, vsak je to 83,3 sk ,za to mam 2 piva na terase :-)

aj tak pre komercne vyuzitie to moc nieje pouzitelne tam treba vediet viac, ale ako zaklad je to ok ,, 18h je dost na pochopenie

ludia vsak nekomentujte tych 1500sk tolko.,, ked by si po ukonceni kurzu urobil niekkmu jendoduchy ewb za 1500 sk tak mas investiciu hned spat ...
Keni
01.08.08,12:09
je to zaujimavejsie nez sa zda zacnem od konca... ja by som ti za stranku po tomto kurze 1500 Skk nedal :)

Tento kurz si spravis online ... tu
http://www.jakpsatweb.cz/
http://tvorba-webu.zdarek.com/
http://www.tvorba-webu.webtvor.net/
http://www.tvorba-webu.cz/
http://clonet.eu/Pocitace-a-internet/Manualy---navody/Webdesign/ - v pripade dostatocnych znalosti a vytvorenia designu na uz existujuce CMS

stranky su v slovencine, cestine .. vyhladavanie mi trvalo cca 30 sekund, ak sa mam chut nieco naucit nespoliehal by som sa na kurz. Tato investicia je podla mna zbytocna aspon v stadiu ked clovek nevie co chce. Este ani poriadne nezacnes a si o 1500 Skk lahsi :)
m.majling
02.08.08,14:48
JA s tebou suhlasim , ale pozeram sa na to z pohladu cloveka ktory o tom nevie absolutne nic, je pravda ak hovoris/pises ze sa to da naucit z netu/knihy ,, ja sam som sa to naucil z knihy jKoska ,, len mi to trochu trvalo, a ked by som ma moznost zacat znovu tak by som si zaplatil kurz,, je to pohodlnejsie.

SAmozrejme neviem na akej urovni je tato akademia a kto to uci,, ked to uci clovek co urobil 5 webov tak je to na zaplakanie ak to uci clovek co nakoduje kazdy den jeden teampat tka je to o inom urcite ma vela skusenosti.

ja to hodotim aj z pohladu ze ked som sa zacal ucit flash (koli reklame) tak bolo pre man pohodlnejsie zaplatit si 3 dnovy kurz a to som nan chodil do brna lebo na slovensku som nenasiel skoliace stredisko na podobnej urovni.
stalo ma to peniaze a ovela viac ako tu spominany kurz + 3 dni volna + cesta do brna kazdy den.

za vsetko sa plati peniazm alebo casom ,, ide o to coho mas viac:-)

KEd som ja absolvoval kurz flashu tak poviem uprimne informacie ktore som tam zyskal boli na zazaplatenie. a v zidnej knihe som ich nenasiel , a co sa tyka investicie ta je uz davno spat.

a tiez som sa to mohol ucit doma z knihy :-)

a hned prvy projekt som dostal jeded reklamny banner v 6 rozliseniach a ked by som precital knihu tak to tam kreslim doteraz a na kurze mi ukazali ako to urobit aby som sa moc nenarobil ako v tom naprogamovat veci co iny kreslia.....

rozumies tomu co sa ti snazim vysvetlit ?
m.majling
02.08.08,14:50
"boli na zazaplatenie" > boli na nezaplatenie :-) preklep
Fero11
03.08.08,02:34
"boli na zazaplatenie" > boli na nezaplatenie :-) preklep
mimotemy svoj prispevok mozes aj editovat. A pochybuje ked sa na to pozera clovek, ktory nevie o tom nic, aby sa za 3 dni naucil "kodit" nemyslim html, ale flash a php je to uz o niecom inom