sapka
25.04.08,14:05
Ahojte,
dúfam, že máte niekto skúsenosti s organizačnou zložkou. Chceme meniť sídlo - kto prijme rozhodnutie o zmene sídla??? Vedúci organizačnej zložky alebo materská firma? Ďakujem
Petra Nová
27.04.08,14:16
Ahojte,
dúfam, že máte niekto skúsenosti s organizačnou zložkou. Chceme meniť sídlo - kto prijme rozhodnutie o zmene sídla??? Vedúci organizačnej zložky alebo materská firma? Ďakujem
Ak tou organizačnou zložkou je odštepný závod alebo organizačná zložka zahraničnej osoby pozri si § 13 ObZ . Podľa neho vedúci organizačnej zložky podniku alebo vedúci podniku zahraničnej osoby, ktorý je zapísaný do obchodného registra, je splnomocnený za podnikateľa robiť všetky právne úkony týkajúce sa tejto organizačnej zložky alebo podniku. Za podnik zahraničnej osoby alebo za organizačnú zložku zahraničnej osoby je oprávnený konať aj štatutárny orgán zahraničnej osoby zapísaný v obchodnom registri

Z uvedeného vyplýva, že tieto osoby sú oprávnené v mene podnikateľa urobiť rozhodnutie o zmene adresy umiestnenia (nie sídla) organizačnej zložky, ktorej sú vedúcimi a podať návrh na zmenu zápisu v OR (§ 2 ods.1 pís.f) a § 5 ods.1 . zák.č. 530/2003 Z.z. o OR). Ale nič nebráni tomu, aby rozhodnutie urobil štatutár podnikateľa(materskej organizácie).
KEJKA
13.09.09,05:09
mám neistotu:
1.Ak máme organizačnú zložku v zahraničí - ČR, kde je zapísaná do obchodného registra, treba urobiť zápis o jej existencii v OR SR?
Myslím, že nie. NETREBA

2. Chcem sa však spýtať, ak konateľ zmení trvalé bydlisko, zmenu zapíše do obchodného registra, ale čo k tomu treba? Hádam nemusí kvôli tomu zasadať VZ? Predpokladám, že treba urobiť nové zneníe Spoločenskej zmluvy a tá bude prílohou k Návrhu.
každú zmenu schvaľuje VZ, ak Spoločenská zmluva neustanovuje inak. Takže k návrhu na zápis zmien som priložila úplné znenie spoločenskej zmluvy a aj zápis VZ, ktoré schválilo túto zmenu. Môže sa robiť zmena aj bez zasadnutia VZ, ale je to časovo náročnejšie - osloviť ostatných spoločníkov, počkať na ich súhlas a ešte urobiť záznam - oznámenie o výsledku hlasovania.......

Odobrite mi tieto dve podmieky, alebo usmernite, ak je to inak.
Ďakujem.
možno niekomu pomôžem, zvýraznené je riešenie.