fialka m
25.04.08,14:12
Osoba vo veku 50 rokov by si chcela zalozit zivnost a podnikat v gastronomii. Mesacne si bude fakturovat 10.000,- sk. Ake odvody si musi platit? Myslim, ze zdravotne je povinne, ale ako je to so socialnou poistovnou. V jeho veku je asi lepsie aby si vsetky odvody platil, nie?

Este jedna otazka, co by si potom mohol dat do nakladov?
Dakujem
hanelie
25.04.08,12:31
Marianna01
25.04.08,15:01
Osoba vo veku 50 rokov by si chcela zalozit zivnost a podnikat v gastronomii. Mesacne si bude fakturovat 10.000,- sk. Ake odvody si musi platit? Myslim, ze zdravotne je povinne, ale ako je to so socialnou poistovnou. V jeho veku je asi lepsie aby si vsetky odvody platil, nie?

Este jedna otazka, co by si potom mohol dat do nakladov?
Dakujem

Hanelie TI odpovedala na otázku odvodov, ja som chcela ohľadom nákladov - ale ma zarazila formulácia Tvojej otázky - čo to znamená, že si bude fakturovať 10tis. mesačne? To ako bude podnikať? Komu bude fakturovať, keď chce podnikať v gastronómii? Skús konkrétnejšie napísať, čo vlastne bude robiť.
Mimochodom, do nákladov si môže dať všetky výdavky, ktoré preukázateľne vynaložil na dosiahnutie príjmov a nie sú v rozpore so zákonom. Rovnako široká formulácia ako je obšírna Tvoja otázka. Skús konkrétnejšie.