medvedik21
25.04.08,15:16
Ahojte všetci poraďáci. Ako prosím Vás varíte zemiakovú kašu aby bola chutná? Tá moja sa vždy podarí ako lepidlo.
Halli
25.04.08,13:23
Ahojte všetci poraďáci. Ako prosím Vás varíte zemiakovú kašu aby bola chutná? Tá moja sa vždy podarí ako lepidlo.

Ako lepidlo je vtedy, ak sa do teplých zemiakov rozšľahá studené mlieko. Aj mne sa to raz podarilo, ked som sa ponahľala a a nezohriala som si ho. Takže rozšľahať na potrebnú hustotu s teplým mliečkom a pridať lyžicu masla. Ale pravého ;), tie margaríny sú k ničomu :)
vieroslava
25.04.08,13:24
Do uvarených zemiakov, hneď po zliatí vody, pridám trochu mlieka a masla a vyšľahám to šľahačom (metličkami). Môžeš nechať na dne aj trošičku vody, v ktorej sa zemiaky varili, ale nemusíš, potom pridáš trošku viac mlieka. To už robím tak odhadom.

doplnenie: ja dávam ramu a kaša je celkom dobrá.
Halli
25.04.08,13:32
doplnenie: ja dávam ramu a kaša je celkom dobrá.

Rama ešte ujde ;)... inak aj ja nechávam trošku vody:) Keď sa dobre rozšľahá ako píšeš je až penová. To maslo je dobré dať aj navrch roztopiť, keď je ešte horúca kaša na tanieri naservírovaná.
mladymuz
25.04.08,13:35
jednoznačne prave maslo. Ako zlepšovak sa mi pači, posekať na drobno pažitku alebo čerstvu zelenu cibuľku ktora sa rozmiesa so vsetkymi ingredienciami.
janaGT
25.04.08,13:35
ja si myslím, že záleží aj od druhu zemiakov.
Vždy robím kašu takým itým spôsobom a nie vždy je rovnaká.
Zemiaky uvarím, zlejem vodu, pokrájam maslo - ale klasické čerstvé maslo - a pridám mliečko. Prikryjem, chvíľu nechám postáť a potom el.šľahačkom s metličkami vyšľahám. Keď je treba, pridám mlieko.
damati
25.04.08,14:30
Aj ja si myslím, že kvalita zemiakov robí veľa, ak sú zemiaky mizerné aj kaša je nič moc.
Fali
25.04.08,15:20
Skúšali sme robiť kašu aj zo zemiakov varených v šupke, ktoré sme potom roztlačili, pridali maslo a trochu smotany. Bola vynikajúca.
letula
25.04.08,18:03
Heglo ma -vraj rumu/zle čítala som/.
letula
25.04.08,18:13
Mlieko musí byť horúce,áno pravé voňavé maslo,a ak je to druh zemiakov na kaše,bude alatuti:-)Takú milujem i bez mäsa!
caligulax
25.04.08,18:32
Ahojte. Nie som nejaky velky kuchar, ale ja tu zemiakovu kasu robim takto do vody pridavam citron alebo ocot, ale len trocha, zemiaciky necham trocha rozvarit, zlejemlejem vodu, pridam PRAVE maslo a prikrijem ked sa rozpusti maslo tak pridam teple mliecko (od oka, len musi byt teple) a hmmmm neviem ako to nazvat "tluciem a tluciem" potm je to ok. mojej frajerke to chuti a aj mne.....:cool:
JaDo
25.04.08,19:40
Áno, odliate horúce zemiaky trocha "popučím", prilejem horúce mlieko a popretláčam bežným "pučidlom" na zemiaky. Ak je všetko horúce a zemiaky boli dobre dovarené, tak nepotrebujem ani šľahač (metličky) a pyré je vynikajúce. Samozrejme až po dochutení soľou a pravým maslom.
medvedik21
25.04.08,21:54
Niečo na tom bude lebo ja som doteraz vždy pridávala mlieko rovno z chladničky a maslo VETO a potom to tak asi aj dopadlo. Ďakujem veľmi pekne za rady, tento víkend vyskúšam a dám vedieť;)
Halli
26.04.08,16:53
Niečo na tom bude lebo ja som doteraz vždy pridávala mlieko rovno z chladničky a maslo VETO a potom to tak asi aj dopadlo. Ďakujem veľmi pekne za rady, tento víkend vyskúšam a dám vedieť;)

... no tak to muselo byť fakt "lepidlo" :D:D sorry, dufam nám napíšeš ako ti dopadla tá víkendová kaša ;)
Ofélia
26.04.08,17:30
Niečo na tom bude lebo ja som doteraz vždy pridávala mlieko rovno z chladničky a maslo VETO a ť;)

Takto podobne som to aj ja robila hádam 15 rokov a cca pred 3 rokmi som pozerala na CT1 Kluci pri varení (tak nejako sa to vola), varia tam mladí chalani a povedali že je najväčšie chyba vylievať všetku vodu z uvarených zemiakov.
Takže uvarili zemiaky vo vode, zliali ich len na 3/4, dali do nich maslo, prikryli pokrievkou, medzi tým zvarili cca 1 dcl mlieka (podľa potreby). Pokiaľ mlieko uvarili, maslo sa na zemiakoch roztopilo, vyliali tam aj to horúce mlieko a normálne len rozpichali. Od vtedy to takto robím aj ja a sú veľmi dobré.
Mixérom to nerobím - zdá sa mi ako lepidlo.
JaDo
26.04.08,20:54
...cca pred 3 rokmi som pozerala na CT1 Kluci pri varení (tak nejako sa to vola),..
Program sa volá kluci v akci:
www.klucivakci.cz (http://www.klucivakci.cz)
icemonika
26.04.08,23:42
ja zvyknem maslo najprv prepražiť, potom krajšie vonia...a neboj sa soli, zemiaky potrebujú soľ;)
bezradná
27.04.08,14:44
Ja pyré robím často, ale priznám sa vôbec nezohrievam mlieko - prilievam priamo z chladničky. Maslo pravé nemôžem (kvôli žlčníku) ale "lepidlovité" :eek: pyré podľa mojich skúseností dosiahnem, keď varím z ružových zemiakov. Podľa mňa sú na pyré najvhodnejšie žlté- múčnaté zemiaky. Do vody, v ktorej varím zemiaky prihodím vždy 1 kocku cukru.
janaGT
27.04.08,17:12
ja si myslím, že záleží aj od druhu zemiakov.
Vždy robím kašu takým itým spôsobom a nie vždy je rovnaká.
Zemiaky uvarím, zlejem vodu, pokrájam maslo - ale klasické čerstvé maslo - a pridám mliečko. Prikryjem, chvíľu nechám postáť a potom el.šľahačkom s metličkami vyšľahám. Keď je treba, pridám mlieko.
a mlieko pridávam z chladničky
abel
27.04.08,18:12
Všetky recepty, čo som tu čítala, myslím že nie sú zemiaková kaša, ale zemiakové pyré, a že je medzi tým rozdiel. Ja pri varení kaše očistím surové zemiaky, pokrájam ich na tenké koleska, zalejem vodou a osolím. Vody dávam toľko, aby sa mi pri varení odparila a aby som nič nemusela vylievať, ale zase opatrne, treba miešať, aby kaša neprihorela. Keď sú zemiaky úplne rozvarené "na kašu" :D už ich len dobre pomastím, najlepšie domácou bravčovou masťou. Veľmi záleží na zemiakoch, niekedy sú "vodové" a je treba ich zahustiť múkou, ale to robím veľmi nerada. Nemyslím tým teraz, že keď dám veľa vody, ale skutočne záleží od druhu zemiakov. A k tomu do zlatista opražená cibuľka - mňam. K tomu netreba už žiadna príloha, len dobrý chlebík.
A mlieko ani maslo vôbec pri kaši nepoužívam.
bezradná
27.04.08,18:30
Všetky recepty, čo som tu čítala, myslím že nie sú zemiaková kaša, ale zemiakové pyré, a že je medzi tým rozdiel. Ja pri varení kaše očistím surové zemiaky, pokrájam ich na tenké koleska, zalejem vodou a osolím. Vody dávam toľko, aby sa mi pri varení odparila a aby som nič nemusela vylievať, ale zase opatrne, treba miešať, aby kaša neprihorela. Keď sú zemiaky úplne rozvarené "na kašu" :D už ich len dobre pomastím, najlepšie domácou bravčovou masťou. Veľmi záleží na zemiakoch, niekedy sú "vodové" a je treba ich zahustiť múkou, ale to robím veľmi nerada. Nemyslím tým teraz, že keď dám veľa vody, ale skutočne záleží od druhu zemiakov. A k tomu do zlatista opražená cibuľka - mňam. K tomu netreba už žiadna príloha, len dobrý chlebík.
A mlieko ani maslo vôbec pri kaši nepoužívam.
Božinku, musela si mi robiť chute takto večer? A máš pravdu zemiaková kaša- to je iná rozprávka(aspoň pre mňa). Ja naopak, zahusťujem múkou. Zemiaky rozmixujem vo vode, v ktorej som ich varila a pridávam hrubú múku, kým nevznikne naozaj hustá kaša. Na druhý deň lyžicou vykrajujem halušky, ktoré opekám buď na omastenej panvici alebo zapekám v trúbe. A samozrejme opražená cibuľka, chlebík a nealkoholické pivo k tomu.
medvedik21
27.04.08,20:17
Všetky recepty, čo som tu čítala, myslím že nie sú zemiaková kaša, ale zemiakové pyré, a že je medzi tým rozdiel. Ja pri varení kaše očistím surové zemiaky, pokrájam ich na tenké koleska, zalejem vodou a osolím. Vody dávam toľko, aby sa mi pri varení odparila a aby som nič nemusela vylievať, ale zase opatrne, treba miešať, aby kaša neprihorela. Keď sú zemiaky úplne rozvarené "na kašu" :D už ich len dobre pomastím, najlepšie domácou bravčovou masťou. Veľmi záleží na zemiakoch, niekedy sú "vodové" a je treba ich zahustiť múkou, ale to robím veľmi nerada. Nemyslím tým teraz, že keď dám veľa vody, ale skutočne záleží od druhu zemiakov. A k tomu do zlatista opražená cibuľka - mňam. K tomu netreba už žiadna príloha, len dobrý chlebík.
A mlieko ani maslo vôbec pri kaši nepoužívam. To čo opisuješ sa u nás vola zemiaková fučka, a to pyré zas kaša, záleží od kraja ;), v tomto prípade som myslela vlastne kašu (pyré) ako prílohu k rôznym jedlám lebo s tou som si nevedela rady :). Ale teraz už je mi jasné že som robila chyby pri varení, nikto ma to neučil, učím sa sama, a som vďačná za každú radu. Ďakujeeeeeem :D :)
betyna8
28.04.08,05:23
Ja robim kasu tak ako vacsina z vas,ale najskor oprazim cibulku na "pravom"masle, to zalejem mliekom, spolu prehrejem , supnem do uvarených zemiakov a vyslahám.
Gabi03
28.04.08,07:28
Ja do zemiakového pyré tiež dávam studené mlieko a ani raz sa mi kvôli tomu nepodarilo pokaziť ich. Ale rozšľahávam ich mixérom, lebo ja nemám rada "hrudky" zemiakov. A jedine pravé maslo. ;)
Barbara
28.04.08,08:01
Všetky recepty, čo som tu čítala, myslím že nie sú zemiaková kaša, ale zemiakové pyré, a že je medzi tým rozdiel. Ja pri varení kaše očistím surové zemiaky, pokrájam ich na tenké koleska, zalejem vodou a osolím. Vody dávam toľko, aby sa mi pri varení odparila a aby som nič nemusela vylievať, ale zase opatrne, treba miešať, aby kaša neprihorela. Keď sú zemiaky úplne rozvarené "na kašu" :D už ich len dobre pomastím, najlepšie domácou bravčovou masťou. Veľmi záleží na zemiakoch, niekedy sú "vodové" a je treba ich zahustiť múkou, ale to robím veľmi nerada. Nemyslím tým teraz, že keď dám veľa vody, ale skutočne záleží od druhu zemiakov. A k tomu do zlatista opražená cibuľka - mňam. K tomu netreba už žiadna príloha, len dobrý chlebík.
A mlieko ani maslo vôbec pri kaši nepoužívam.


súhlasím, presne takto treba robiť pravú zemiakovú kašu,;):--- mňammm, to ostatné čo tu písali ,to je zemiakové pyré- do toho ide mlieko a maslo:---
Barbara
28.04.08,08:18
Zemiakové pyréhttp://www.recepty.sk/obrazky/kalorie.gif 220 kalPotrebujeme: 800 g zemiakov, 2 dl mlieka, 20 g masla, soľ Ako na to:
Olúpané a v slanej vode uvarené zemiaky pretrieme cez sito, pridáme k nim horúce mlieko a maslo a vymiešame hladkú kašu.


Zemiaková kaša - fučka

Potrebujeme:
800g zemiakov, 200g polohr.múky, 40g masti, 1 väčšiu cibuľu, vodu, soľ.

Postup:
Očistené zemiaky dáme variť do studenej osolenej vody (vody len toľko aby boli ponorené). Rozvarené zemiaky nezlejeme, ale ich aj s vodou roztlačíme a postupne pridávame za stáleho miešania múku až kým sa nevytvorí hustá kaša, ktorá začína fučať. Cibuľu nakrájame na mesiačiky a opražíme na masti. Nasypeme na kašu.
janaGT
28.04.08,08:32
Zemiaková kaša - fučka

Potrebujeme:
800g zemiakov, 200g polohr.múky, 40g masti, 1 väčšiu cibuľu, vodu, soľ.

Postup:
Očistené zemiaky dáme variť do studenej osolenej vody (vody len toľko aby boli ponorené). Rozvarené zemiaky nezlejeme, ale ich aj s vodou roztlačíme a postupne pridávame za stáleho miešania múku až kým sa nevytvorí hustá kaša, ktorá začína fučať. Cibuľu nakrájame na mesiačiky a opražíme na masti. Nasypeme na kašu.

poznám aj robím, ale pridávam detskú krupicu
carolain
28.04.08,16:24
Bože ženy toľko receptov na zemiakovú kašu. Hm veľmi rada by som okoštovala to s detskou krupicovou a s tou múkou, len to si musí asi človek zvyknúť na takúto kombináciu.
brčko
28.04.08,17:11
Tiež dávam do zemiakovej kaše (teda u nás pyré) vždy len studené mlieko a dokonca aj to VETO alebo PERLU. Myslím, že ozaj záleží od zemiakov, používam tie žlté a dobre ich nechám uvariť, odlejem vodu, pridám maslo, potlačím tlačákom a až potom pridám mlieko a mixujem metličkami cca 5 minut, aby sa pyré akoby zdvihlo. A teda ja pridávam vegetu, čo ste zatial nikto nespomínali, príp. ešte dosolím, ak treba.
Občas sa stane, že sa pyré nevydarí (ako aj iné), no poväčšinou sa oblizujeme. Dcére stačí k tomu červená repa, ja mám zase rada mrkvový šalát.
bezradná
28.04.08,17:58
poznám aj robím, ale pridávam detskú krupicu
aj ja, len som zabudla dopísať, alebo aj hrubú krupicu
Lalia
29.04.08,17:44
Všetky recepty, čo som tu čítala, myslím že nie sú zemiaková kaša, ale zemiakové pyré, a že je medzi tým rozdiel. Ja pri varení kaše očistím surové zemiaky, pokrájam ich na tenké koleska, zalejem vodou a osolím. Vody dávam toľko, aby sa mi pri varení odparila a aby som nič nemusela vylievať, ale zase opatrne, treba miešať, aby kaša neprihorela. Keď sú zemiaky úplne rozvarené "na kašu" :D už ich len dobre pomastím, najlepšie domácou bravčovou masťou. Veľmi záleží na zemiakoch, niekedy sú "vodové" a je treba ich zahustiť múkou, ale to robím veľmi nerada. Nemyslím tým teraz, že keď dám veľa vody, ale skutočne záleží od druhu zemiakov. A k tomu do zlatista opražená cibuľka - mňam. K tomu netreba už žiadna príloha, len dobrý chlebík.
A mlieko ani maslo vôbec pri kaši nepoužívam.

súhlasím s tebou, ja práve nechám v zemiakoch trochu vody,pridám 2PL hrubej múky a varím za stáleho miešania asi 5 min. pridám masť a ešte miešam cca 3 min. To je pravá zemiaková kaša tzv. fučka.
Mixa
06.05.08,05:49
Ahoj, ja som skúšala kašu už robiť rôzne, ale určite najlepšia je, keďdáš do vody hneď s osolenými a orascovanými zemiakmi variť aj jeden strúčik cesnaku (neboj sa, nebudú chutiť po cesnaku, ako keď je surový, len budú lepšie - to je také kúzlo :)). Potom ho môžeš pred pučením vybrať, ale nemusíš. Zleješ ich (môžeš nechať trošku vody, ale fakt len trošku), necháš roztopiť maslo (normálne), popučíš, keď už sú skoro popučené pridáš TEPLÉ mlieko (lepidlo bude, keď dáš studené mlieko spolu s maslom hneď na začiatku - to nerob) a ďalšie kúzlo - aj keď si ich pred varením solila, "prcni" do nich ešte štipku soli a poriadne premiešaj. Budú naozaj výborné!
Leila2006
06.05.08,10:16
Pridám sa aj ja, ako varievam zemiakovú kašičku: Zemiaky uvarím s trochou soli (používam morskú) pekne do mäkkučka, zlejem vodu, pridám prevarené a ešte takmer vriace mlieko (primerané množstvo) a masielkom vôbec nešetrím. Všetko pekne pofučkám. A je to mňam mňam.

A ešte dodám, že zemiaky vždy varím s trochu rasce.
Melnick
06.05.08,10:43
Pri nazretí do tejto témy som sa musela zamyslieť nad príspevkom jedneho nicka, ktorému vadilo, že ak niekto zadá otázku ako zaúčtovať napr.leasing mal by dať odpoveď jeden poraďák a ostatní sa vraj nemajú zbytočne zapájať a silou mocou prispievať. No povedzte mi , nie je podľa vás ,urobiť dobrú zemiakovú kašu oveľa ľahší úkon , ako zaúčtovať správne napríklad aj ten leasing a predsa je tu do tejto chvíľe už 33 príspevkov.:D:D:D
A aby som nebola mimotemy s mliečkom a masielkom je tá moja výborná . :D:---:---
maneta
06.05.08,11:49
K zemiakom pocas varenia odporucam okrem cesnaku pridat aj zopar listov zeleru, ktore potom vyhodite.
ingah
07.05.08,07:20
Ja robím zemiakovú kašu tak, že tiež pridám maslo, mlieko a asi 1-2 PL kyslej smotany a rozšľahám.
Cecilia
14.10.09,11:01
Aké kupujete zemiaky? Ja mám v poslednom čase zemiaky, ktoré sa nedajú rozvariť, nechutia ani pečené v rúre a nemajú peknú bielu farbu po upečení. Dá sa u nás vôbec vyberať z viacej druhov zemiakov v obchodoch?
Silvernola
14.10.09,12:24
Aké kupujete zemiaky? Ja mám v poslednom čase zemiaky, ktoré sa nedajú rozvariť, nechutia ani pečené v rúre a nemajú peknú bielu farbu po upečení. Dá sa u nás vôbec vyberať z viacej druhov zemiakov v obchodoch?
Neviem kde ich kupuješ, ale v supermarketoch je výber hádam aj väčší než by bolo treba (až na slovenské výrobky - tých býva poskromne)
Delenie zemiakov na varné typy :
• Varný typ A : zemiaky pevné, lojovité, jemnej až stredne jemnej štruktúry, nerozváravé, veľmi slabo až slabo múčnaté, priemerne vlhké, vhodné na prípravu šalátov alebo ako samostatná príloha jedla.
• Varný typ B : zemiaky polopevné, polomúčnaté jemnej až hrubšej štruktúry, primerane vlhké až suchšie, vhodné ako samostatná príloha jedla.
• Varný typ C: zemiaky múčnaté, stredne rozváravé, polohrubej štruktúry, stredne vlhké až suché, vhodné ako príloha jedla alebo ako surovina na výrobu výrobkov zo zemiakov, ako kaša, zemiakové cesto a pod.,
• Varný typ D: zemiaky silne múčnaté, silne rozváravé, hrubej štruktúry, vhodné len ako surovina na výrobu výrobkov zo zemiakov, ako sú kaša, zemiakové cesto a pod
Podľa predpisov na balení musí byť uvedený varný typ odrody.
Dúfam že ti to pomôže.
Cecilia
14.10.09,14:08
Ďakujem za odpoveď, nikdy som to nesledovala. Väčšinou kupujem vážené zemiaky, prípadne celé vrece.
Silvernola
14.10.09,16:46
Ďakujem za odpoveď, nikdy som to nesledovala. Väčšinou kupujem vážené zemiaky, prípadne celé vrece.
Ja tiež kupujem radšej priamo od pestovateľa - ale na dvakrát. Najskôr kúpim malé množstvo (ráno), rýchlo odskúšam v kuchyni kvalitu aj zdravotný stav a ak mi vyhovujú a chutia vrátim sa. V supermarkete kupujem len pri špeciálnych požiadavkách - na vianočný šalát ap.
Mária.K.
14.10.09,17:05
Ja zvyknem do zemiakovej kaše dávať okrem masla prevarené mlieko a šľahačkovú smotanu. Potom popučím a vymiešam. Je výborná.
Marína
14.10.09,17:08
Aké kupujete zemiaky? Ja mám v poslednom čase zemiaky, ktoré sa nedajú rozvariť, nechutia ani pečené v rúre a nemajú peknú bielu farbu po upečení. Dá sa u nás vôbec vyberať z viacej druhov zemiakov v obchodoch?
Máme odskúšanú odrodu Marabel, varný typ B, kupujeme ju už tretí rok v predajni http://www2.milkagro.sk/ Majú vážené, 5 kg balenia neprané, aj prané.
Jan2012
21.02.12,17:49
Kaša je vtedy ako lepidlo ak sa príliš premieša a má veľký vnútorný povrch; pokiaľ použijete roztláčač na zemiaky a nie mixér, lepidlo nevzniká. Efekt samotného druhu zemiakov nie je až tak dôležitý ako toto.
viktorviktor
23.02.12,09:56
je to síce už dvojročná kaša, čo ale nevadí pri čerstvejších zemiakoch
Zemiaková kaša

Ošúpané a umyté zemiaky uvaríme v slanej vode.
Chuť zemiakovej kaše vo veľkej miere závisí od správneho uvarenia zemiakov. Kaša z rozvarených zemiakov je vodnatá, ľahko sa strojom prešľahá, pričom vzduch všľahaný do kaše ju robí modrastou, spenenou a nechutnou.
Zemiaky vždy šľaháme s prísadou mlieka a masla. Zemiaková kaša pripravená bez mlieka , len s vodou, nemá správnu chuť.
Mlieko pred pridaním do zemiakov vždy zohrejeme. Použitím studeného mlieka sa kaša stáva mazľavou.
AlaNR
06.03.12,08:52
Ja robím tak, že zemiaky uvarím iba v čistej vode, bez soli.
Medzitým si dám variť mlieko so šľahačkovou smotanou a lyžičkou soli (odhadom podľa množstva).
Do uvarených scedených zemiakov dám pravé maslo, trošku popučím, ale iba trochu, maslo nechám rozpustiť pod pokrievkou na horúcich zemiakoch.
Keď mi mliečko so smotanou vrie, tak ho pomaly postupne pridávam do zemiakov a šľahám šľahačom. Kaša je ľahučká, nadýchaná a veľmi chutná...

Lepidlo som mala iba raz a to vtedy, keď som použila namiesto šľahača ponorný mixér...
avalik
06.03.12,08:59
do scedenych zemiakov dam roztopit kusky masla, potom ich rozslaham, a az potom pridam horuce mlieko a este preslaham
intel
18.03.12,11:52
Uvarené zemiaky (to je jedno aká odroda) scedíme a rozmixujeme - BEZ MLIEKA A MASLA. Až potom pridáme horúce mlieko a maslo (nemusí byť). A premiešame. Až dodnes som sa aj ja trápila s dobrou kašou a nakoniec som si nechala poradiť od kuchárky. Dobrú chuť
rdb
20.03.12,14:16
Tak u nas sa napriklad maslo nepouziva vobec. Kvoli dietetickym problemom robime kasu takto.
Uvarene zemiaky roztlacime roztlacadlom na zemiaky. Ked je vsetko roztlačené vezmeme horuce mlieko (polotucne alebo nizkotucne) prilievame do zmiakov a slahame jednou metlickou (nie dvomi) z rucneho slahaca. Hustotu menime len mnozstvom horuceho mlieka. Je to vynikajuca nadýchana a pri tom dietna zemiakova kasa.
Zemiaky maju totiz zo vsetkych beznych priloh najmenej kalorii. Menej ako ryza! Kaloricke sa stavaju len pridavanim oleja, masla, smotany a podobne. :)
Katarina
20.03.12,20:40
Ako vidím všetci používate horúce mlieko. Ja na horúce zemiaky dám maslo roztlačím, vyberiem mlieko z chladničky a postupne dolievam, kašu šľahám mixérom. Je skutočne dobrá. Ale najbližšie skúsim pre porovnanie dať horúce mlieko.
tictac7
20.03.12,20:46
Ako vidím všetci používate horúce mlieko. Ja na horúce zemiaky dám maslo roztlačím, vyberiem mlieko z chladničky a postupne dolievam, kašu šľahám mixérom. Je skutočne dobrá. Ale najbližšie skúsim pre porovnanie dať horúce mlieko.

:) nie všetci. Ani ja nie. Len som sa nestačila ešte vyjadriť :)

Do vody zemiaky a vegetu, po uvarení vodu zlejem, na plátky pokrájané maslo (z chladničky) a mlieko (od oka a tiež z chladničky), zakryjem na také 2 minútky. Potom pekne ručne roztláčam a mlieko podľa potreby dolievam (od prvého kroku je na stole, do chladničky sa dostane až po dorobení kaše)
Paula
20.03.12,21:20
Nie všetci. Ja ani mlieko ani maslo, len zlejem vodu a roumixujem :)
palčok
26.10.16,05:07
Ahojte,ja uvarím zemiaky v slanej vode,scedím a trocha vody nechám.Pridám maslo,horúce mliečko,upraženú
cibuľku,soľ,trocha ml. čierneho korenia a všetko zošľahám.
vicktor
26.10.16,07:15
Ako uvarit dobru zemiakovu kasu?
NIJAKO, este som nejedol dobru zemiakovu kasu, take nieco neexistuje.