britta
25.04.08,20:26
milí ľudkovia,

boli ste niekto na poznávacom zájazde s CK Kartago? Máme zarezervovaný 8 dňový, volá sa Hatšepsut - plavba lodou po Níle, posledné 2 dni lehárko pri mori. Poslite nejake dobre rady, hlavne, ci stačí na tie dva dni priplatit 4 hviezdičkový hotel, alebo treba 5.

Vdaka za kazdu info, v pondelok to mam potvrdit. Tak teda mám? :)
britta
25.04.08,19:28
Tak ako,nikto nič? Budem drzat straz aj v noci. :-)
VladoaKatka
26.04.08,05:25
Pri týchto zájazdoch je to výlučne v kompetencii egyptského partnera CK, do krotého hotela Vás dá po prílete a potom po návrate z plavby, neni zaručené, že budete v tom istom hoteli aj pred aj po, a to už vôbec nie, že bude 4* alebo 5* hotel.
Aj delegát Vám to povie, aby ste sa veľmi nevybalili, a všetko vzali so sebou, lebo po návrate budete v inom hoteli. Na tých 1-2 dni je to jedno, či budete mať 4* alebo 5* hotel, ale ak by to malo byť 3*, to už by som reklamovala.
britta
26.04.08,08:30
Dakujem KatkaVladko, suhlasim, ze to tak nejak bude pri tomto type zájazdu.
A este skusam - ohlaste sa prosim niekto, ak ste boli na Hatsepsut - nie je to prilis unavne? kolko hodin trvaju presuny, v akom stave su lode, je mozne nieco vidiet aj z lode pocas plavby? . . .
Dak.
bef
27.04.08,19:11
Návšteva všetkých pamiatok je náročná vzhľadom na teplo, ale dá sa to zvládnuť. Dostali sme dobrú radu, ktorá sa osvedčila. Ak je to možnosť, tak dať cez noc mokrý uterák v igelitovom sáčku do mrazničky (chladničky) a použiť ho pri chodení po pamiatkách na ochladenie a osvieženie na hlavu a ramená. Vyzerá to síce smiešne, ale mnohí na nás hľadeli zo závisťou.
Môžem len odporučiť.

Prajem veľa krásnych zážitkov. :)
VladoaKatka
29.04.08,06:24
Súhlasím s príspevkom bef. Návšteva pamiatok či už v Káhire alebo pyramíd, Karnaku alebo údolia kráľov je naozaj veľmi náročné. Je tam veľká koncentrácia ľudí, tlačenica a keď ešte je vonku 35 až 40 stupňov.
Tam naozaj sa musí dodržiavať pitný režim, 2,5 až 3 litre vody na osobu počas prehľiadky. Návštevu údolia kráľov by som každému odporučila na jar alebo na jeseň, resp. v zime. Ja som tam bola na jar, ale medzi tými kameňmi bola teplota až 50 stupňov, úplne sme boli dehydrovaní, menil sa nám hlas, až nám to bolo smiešne. No taký mokrý a studený uterák to je super nápad.
Je to naozaj zážitok vidieť tie rozdiely v centre Káhiry a na periférií, život popri Nílu atď.
luckapastvova
29.04.08,07:02
Ahoj!

Ja som si s priateľom tiež pozerala nejaké zájazky do Egypta. 8-dňový poznávací zájazd sa mi zdá dosť krátky, na to že človek chce veľa vidieť a chce to aj prežiť vzhľadom na náročnosť kvôli vysokým teplotám. Mne sa veľmi páčil poznávací výlet Nefertiti, v ktorom bol zahrnutý aj výlet fekulou. Ak by sa dalo vybrať, ja by som sa pokúsila ísť do viachviezdičkového hotela.
Prajem krásnu dovolenku a mnoho peknách zážitkov.
Snáď to aj mne výjde niekedy z jari na budúci rok.:rolleyes: