arasidka
05.04.05,07:33
prosím poraďte mi niekto, akým kurzom mám prepočítať zrážkovú daň platenú DÚ? Kurz v deň úhrady tejto dane, alebo deň kedy som zaplatila faktúru z ktorej odvádzam daň? Ďakujem.
petra:-)
05.04.05,06:27
Podľa môjho názoru kurzom platným v deň, kedy sa uhrádza faktúra, pretože v ten deň vykonávam zrážku dane a v ten deň mi vzniká záväzok voči DÚ. :)
marta
05.04.05,07:05
prosím poraďte mi niekto, akým kurzom mám prepočítať zrážkovú daň platenú DÚ? Kurz v deň úhrady tejto dane, alebo deň kedy som zaplatila faktúru z ktorej odvádzam daň? Ďakujem.
Na daňové účely sa používa pri prepočte cudzej na slovenskú menu kurz vyhlásený Národnej banky Slovenska, ktorý daňovník uplatňuje v účtovníctve. Nadväzujúc na § 24 ods. 2 zákona o účtovníctve účtovná jednotka prepočíta záväzok vyjadrený v cudzej mene kurzom NBS ku dňu účtovného prípadu. V konkrétnom prípade deň účtovného prípadu je deň úhrady zrážkovej dane.
petra:-)
06.04.05,20:43
V konkrétnom prípade deň účtovného prípadu je deň úhrady zrážkovej dane.

Podľa môjho názoru treba postupovať podľa § 31 ods.3 zákona o dani z príjmov, ktorý hovorí, že na prepočet zrazenej dane sa použije kurz platný v deň, v ktorom sa vykonala zrážka a teda nie kurz platný v deň úhrady dane. ;)