kello
26.04.08,14:13
dobyr den na severnej strane s a nám vytrvoril mach na kanadskom šindli po deviatich rokoch. :eek: Ako ho odstrániť?
misomiso
26.04.08,16:28
dobyr den na severnej strane s a nám vytrvoril mach na kanadskom šindli po deviatich rokoch. :eek: Ako ho odstrániť?

Myslim, ze najlepsie nechat tak.
220870
27.04.08,08:03
Mach streche ublíži len esteticky, nie funkčne. Inak jedy na mach sa dajú kúpiť v záhradkárskych potrebách, účinok je ale krátkodobý . Mach sa do asfaltu nechytí len tak.Potrebuje aspoň trochu piesku alebo pôdy . Možno by pomohlo dôkladné očistenie strechy vap-kou.
PS :(V Kocúrkove to vyriešili posvojom.)
misomiso
27.04.08,10:02
Vapkou sa da vycistit vsetko. Ale kanadskemu sindlu to urcite neprospeje, navyse sa po nom nema moc chodit, a uz vobec nie, ked je studeny, takze preto som umyvanie vapkou v prvom prispevku nespominal.
Peter Briatka
28.04.08,04:06
Ak chceš odstrániť ten mach a dlhodobo zabrániť tvorbe akýchkoľvek zelených organizmov,... navrhujem ti pripevniť rovnobežne s hrebeňom strechy medený pásik.... stekajúca voda počas dažďa jednoducho reaguje s meďou a zničí ten mach... V prípade, že ho je tam hrubá vrstva - najskôr by som ho wapkou odstránil...
jslancik
13.10.14,07:37
za kanadský šindeľ porastený machom sa platia ťažké peniaze, a ty ho chceš odstrániť... Skús ho predať.
Ak ho chceš odstrániť, tak máš nespočet možností - manuálne za použitia ľubovoľného náradia (kefa, špachtľa, tvrdšia metla...), prípadne spomínaným tlakovým čističom, alebo chemicky, čo je ale zbytočné a neekologické.
jarfa1
08.11.14,10:44
ja som sa z machu tiez yo zaciatku potesil az kým nezacalo pri silnejsom dazdi zatekat. riesil som to chem postrekom ktorý zabral ale strecha je vysoka a pomerne strma tak ze aplikacia nebola zrovna jednoducha. urcite skusilm ten medeny pasik.............
funtasta
10.11.14,07:30
Med je podla mňa super a dlhodobé riesenie daj urobit medeny vrchol strechy a bude voda pocas dáždu rovnomerne nicit mach a lisajniky na streche na uvod by som použil ale tak este aj dakekeho machozruta
marleau
18.11.14,07:56
Mne sa na altánku pod borovicou tež tvorili zelené fľaky na šindli, ale tie rýchlo zmizli, keď som zrezal strom.