Nikuska11571
26.04.08,16:43
vie mi prosim vas niekto poradit ako mam zabranit az nadmernemu padaniu vlasov. uz vyse roka si aplikujem 2x denne vodicku s nazvom BIOAQUANOL U obsahuje koren zensena, vodicka mi pomaha vysledky su viditelne ale len pri oblasti cela kde zacinaju rast vlasy, v oblasti tzv. kutov som nemala ziadne vlasy a vsetko mi dorastlo vdaka tejto vodicke ale na inych miestach som to nespozorovala. nadmerne mi padaju vlasy az v mnozstve pramenov ako pri rakovine mam len 22 neviem co s tym mam robit, neskutocne mi zredli a stale padaju. uzivala som zinok ani to nepomohlo, uzivam vitaminy + multivitamin, rybaci olej, extract z aloe vera a nic nepomaha. poradte prosim dakujem
lindusaaa
26.04.08,17:26
skus si pozriet aj tu v prispevkoch...
ja mam tiez podobny problem (asi tri mesiace)a mam pocit ze ked to pojde takto dalej v lete uz na hlave nebudem mat nic.
co som ja skusala, tak kapsule Revalid a od Vichy nejaku vodicku(take ampulky), trochu to pomohlo...ale zas je pravda, ze som vybrala len 1 davku a vsade pisu ze minimalne 3 mesiace az potom vidiet vysledky, takze aj mne by sa zislo nieco zarucene, co zaberie
vilob
26.04.08,20:41
ahoj. neviem, na základe čoho ti padajú vlasy (zdravotné problémy alebo len strata vitamínov). Mne začali veľmi padať krátko po pôrode a mne naozaj zabral Revalid. Brala som ho v tabletkách asi cca 3 mesiace a veľmi mi to pomohlo. skús.
Ofélia
26.04.08,20:50
Skúste zinok, ale ozaj to môže byť spôsobené hocičím. Stresom, chorobou, strata vitamínov, vyčerpanosť, prechod, pôrod. Skúste najprv piť žihľavový čaj, ten čistí krv a zinok + panthenol. Nezaberie to hneď, možno po 3 mesiacoch. Ja som sa nakoniec musela dať aj ostrihať nakrátko :(
Nikuska11571
26.04.08,22:39
skus si pozriet aj tu v prispevkoch...
ja mam tiez podobny problem (asi tri mesiace)a mam pocit ze ked to pojde takto dalej v lete uz na hlave nebudem mat nic.
co som ja skusala, tak kapsule Revalid a od Vichy nejaku vodicku(take ampulky), trochu to pomohlo...ale zas je pravda, ze som vybrala len 1 davku a vsade pisu ze minimalne 3 mesiace az potom vidiet vysledky, takze aj mne by sa zislo nieco zarucene, co zaberie
ahoj tie vodicky od Vichy som tu uz nasla od jednej slecny, ta ich doporucila, ze jej to pomohlo tak ja dufam, ze aj mne to pomoze. neviem preco nam tak strasne padaju vlasy...
Nikuska11571
26.04.08,22:41
Skúste zinok, ale ozaj to môže byť spôsobené hocičím. Stresom, chorobou, strata vitamínov, vyčerpanosť, prechod, pôrod. Skúste najprv piť žihľavový čaj, ten čistí krv a zinok + panthenol. Nezaberie to hneď, možno po 3 mesiacoch. Ja som sa nakoniec musela dať aj ostrihať nakrátko :(
dobry den ja som zinok uzivala dva roky a nepomohlo, stale mam problem s padanim vlasov, uzivam vitaminy + multivitaminy, extakt z aloe vera aj tie a nic nezabera. dakujem za rady
lindusaaa
27.04.08,08:42
Nikuska ak mas s tym problem uz tak dlho chod k lekarovi(ak si este enbola), lebo mne pravdepodobne padaju zo stitnej zlazy
Ofélia
27.04.08,09:50
Určite aj ja odporúčam dať si skontrolovať krv.
jjakr
27.04.08,13:33
....no moja, odporúčam Ti dať si vyšetriť žľazy s vnútornou sekréciou, a neveriť žiadnym "zaručeným vodičkám" z reklamy, ak Ti vypadli aj vlasové cibuľky , tak tie vlasy sú už v ťahu, možno to máš aj genetické, tak s a zver odborníkom...aj napriek tomuto problému Ti prajem v živote len to dobré....:---
Nikuska11571
27.04.08,13:51
Nikuska ak mas s tym problem uz tak dlho chod k lekarovi(ak si este enbola), lebo mne pravdepodobne padaju zo stitnej zlazy
ahoj lindusaaa aj u lekara som bola a ten mi poradil vodicky na vlasy, rozne gely a sampony a podobne.... aj na krvnych testoch som bola a nic, ja uz vazne neviem. najviac ma hneva ked ma vidia kamosky po case a jedine co posujem je, ze boze ako ti zredli vlasy.... dakujem za rady
Nikuska11571
27.04.08,13:53
....no moja, odporúčam Ti dať si vyšetriť žľazy s vnútornou sekréciou, a neveriť žiadnym "zaručeným vodičkám" z reklamy, ak Ti vypadli aj vlasové cibuľky , tak tie vlasy sú už v ťahu, možno to máš aj genetické, tak s a zver odborníkom...aj napriek tomuto problému Ti prajem v živote len to dobré....:---
dakujem uz som vyskusala tiez vsetko mozne a nic aj lekar mi odporucil len vodicky, sampony a gely a bola som aj u bylinkara a ten mi doporucil tu vodicku bioaquanol U co pomaha ale len miestami a aj tak padaju.... dakujem za rady
Ofélia
27.04.08,13:57
Vymente lekára. Nenechávajte sa len na názor jedného lekára.
lindusaaa
27.04.08,16:23
neviem u akeho lekara si bola, mal by ti pomoct aj obvodny, ale ak si nevie rady tak skus odbornych(kozny, endokrinolog...)
BXLmiami
27.04.08,17:31
Takže padanie vlasov,diferenciálna diagnostika:).Pri návšteve lekára=kožného=treba vyšetriť stav organizmu a stav pokožky.Stav organizmu=krvné testy a hľadať tzv. fokálnu infekciu,čiže infekciu v organizme,ktorá ho oslabuje,napr.krčné,či človek nemá chronické angíny,či nie je bacilonosič,potom zubné,napr.hnisavý váčok na zube,dalej očné,najčastejší dôvod padania vlasov je zle korigovaná očná vada,dalej hormony,čiže endokrinologia,napr.problém so št.žľazou,gynekolog,napr.problém s hormonami,alebo obdobie s hormonálnymi zmenami ako pôrod,kojenie,klimax...Stav pokožky,napr.chronický zápal spôsobuje padanie vlasov,tam prichádzaju do uvahy rôzne kožné a alergické choroby,treba spraviť testovanie.V nemalej miere treba pozrieť predošlé generácie,aké maju vlasy.A tiež stresy,človek môže prichádzať o vlasy zo stresu.Dufam,že som na nič nezabudla.:)
Petra Nová
27.04.08,17:47
Takže padanie vlasov,diferenciálna diagnostika:)...najčastejší dôvod padania vlasov je zle korigovaná očná vada ...

Zaujal ma tento dôvod padania vlasov. Môžeš to bližšie vysvetliť?
lindusaaa
28.04.08,05:11
Takže padanie vlasov,diferenciálna diagnostika:).Pri návšteve lekára=kožného=treba vyšetriť stav organizmu a stav pokožky.Stav organizmu=krvné testy a hľadať tzv. fokálnu infekciu,čiže infekciu v organizme,ktorá ho oslabuje,napr.krčné,či človek nemá chronické angíny,či nie je bacilonosič,potom zubné,napr.hnisavý váčok na zube,dalej očné,najčastejší dôvod padania vlasov je zle korigovaná očná vada,dalej hormony,čiže endokrinologia,napr.problém so št.žľazou,gynekolog,napr.problém s hormonami,alebo obdobie s hormonálnymi zmenami ako pôrod,kojenie,klimax...Stav pokožky,napr.chronický zápal spôsobuje padanie vlasov,tam prichádzaju do uvahy rôzne kožné a alergické choroby,treba spraviť testovanie.V nemalej miere treba pozrieť predošlé generácie,aké maju vlasy.A tiež stresy,človek môže prichádzať o vlasy zo stresu.Dufam,že som na nič nezabudla.:)

Presne tak, ja ked som bola u koznej (ale s inym problemom) postupovala presne tymto sposobom, teda podobne.
legolas
29.04.08,12:43
Možno že to máš v génoch, veď vlasy nevypadávajú len mužom a sú plešatí, ale aj ženám, čo Ty na to?
Nikuska11571
29.04.08,21:39
Možno že to máš v génoch, veď vlasy nevypadávajú len mužom a sú plešatí, ale aj ženám, čo Ty na to?
Aj nad tym som uvazovala, mojej tete tiez istu dobu "nadmerne padali" brala zinok a vlasy zhustli, dorastli, zacali rast nove ale mne to nezabera. Mamina ma neskutocne huste vlasy a celkovo nikto nema taky problem z mojej rodiny tak sama neviem....
Stina
30.04.08,03:51
Zinok odporúčam, okrem toho skús šampón Revalid.
Mirellea
30.06.08,16:28
Ahoj Nikuska 11571. Skús vyskúšať prípravok proti padaniu vlasov Rogaine.
belanka
30.06.08,16:56
Moja mama si kupuje nejaké tablety.Myslím,že sa to volá panthenol.Vraj jej to pomáha.
dj341
01.08.08,07:58
Ahoj Nikuska,
mám taky problém, ako ty. len teraz som registroval, ked mi mozes, posli mi súkromnú správu, ja ti este nemozem,
dj341
04.08.08,04:05
ahoj Nikuska,dakujem za odpoved, este stále ti neviem napísat súkromnú správu, ak mozes, napís svoju email adresu, tam ti odpísem,
satet
04.08.08,17:21
Prijemny vecer, odporucam produkty z Mrtveho mora drnona-arche, Faza 1, Faza 2, Faza 3, cajik Gonseen, maju dobry ucinok. Arche bakteria ma tu schopnost obnovenia a regeneraciu bunky. :)
airim
15.08.08,17:33
No problém s vypadávaním vlasov som mala aj ja, kúpila som si tabletky Revital, ale nepomohli mi. Po čase som skúsila Revitalon tbl. Brala som ich 3 x denne. Asi po 2 mesiacoch som bola u kaderníčky a keď mi fúkala vlasy zistila som, že už mám kopu vyrastených vlasov. Skús, možno to pomôže aj Tebe.
:)A.
Ahojček
05.09.08,17:12
vie mi prosim vas niekto poradit ako mam zabranit az nadmernemu padaniu vlasov. uz vyse roka si aplikujem 2x denne vodicku s nazvom BIOAQUANOL U obsahuje koren zensena, vodicka mi pomaha vysledky su viditelne ale len pri oblasti cela kde zacinaju rast vlasy, v oblasti tzv. kutov som nemala ziadne vlasy a vsetko mi dorastlo vdaka tejto vodicke ale na inych miestach som to nespozorovala. nadmerne mi padaju vlasy az v mnozstve pramenov ako pri rakovine mam len 22 neviem co s tym mam robit, neskutocne mi zredli a stale padaju. uzivala som zinok ani to nepomohlo, uzivam vitaminy + multivitamin, rybaci olej, extract z aloe vera a nic nepomaha. poradte prosim dakujem
Dobrý deň.
Mám podobný problém. Do svojich 23 rokov som mala nádherné husté a hrubé vlasy. Potom som ochorela. Diagnostikovali mi rakovinu maternice. Vyoperovali mi maternicu ale aj vaječníky. Dnes mám 35. Od operácie som na SHT. Vlasy mi postupne nenápadne vypadávali a stenšovali sa. Dnes si ich musím denne umývať a upravovať aby ak tak vyzerali. Skúsila som rôzne veci - šampóny, vodičky, byliny, hennu, panthenol (aj injekcie), odblokovanie u kineziologičky, tabletky... Najviac mi pomohlo keď som istý čas bola na surovej strave. Bola to viac-menej detoxikácia organizmu. Po dvoch meisacoch som schudla na svoju pôvodnú váhu, nepotrebovala som SHT a vlasy mi zhrubli a zhustli. Bolo to cca pred 7-mi rokmi. Odvtedy som nenabrala odvahu vrátiť sa k vegánstvu, nakoľko jedlo je najväčšia droga (dnes to už viem). Prvé týždne boli ťažké. Organizmus sa mi začal rýlchle čistiť a ja som mala pocit, že umieram a nie, že sa liečim. Potom však nastal obrat a na výsledok bol jedinečný. Ešte aj moja stolica bola bez zápachu. Mala som veľa energie, nebývala som unavená... Hľadám preto niečo, čo by mi detoxikovalo telo a zároveň pomohlo vyriešiť môj problém s vlasmi. (a nemusela som sa vzdať dobrôt). Ak máte záujem o vegánstve - surovej strave poradím a popíšem viac.
Nikuska11571
06.09.08,12:14
Dobrý deň.
Mám podobný problém. Do svojich 23 rokov som mala nádherné husté a hrubé vlasy. Potom som ochorela. Diagnostikovali mi rakovinu maternice. Vyoperovali mi maternicu ale aj vaječníky. Dnes mám 35. Od operácie som na SHT. Vlasy mi postupne nenápadne vypadávali a stenšovali sa. Dnes si ich musím denne umývať a upravovať aby ak tak vyzerali. Skúsila som rôzne veci - šampóny, vodičky, byliny, hennu, panthenol (aj injekcie), odblokovanie u kineziologičky, tabletky... Najviac mi pomohlo keď som istý čas bola na surovej strave. Bola to viac-menej detoxikácia organizmu. Po dvoch meisacoch som schudla na svoju pôvodnú váhu, nepotrebovala som SHT a vlasy mi zhrubli a zhustli. Bolo to cca pred 7-mi rokmi. Odvtedy som nenabrala odvahu vrátiť sa k vegánstvu, nakoľko jedlo je najväčšia droga (dnes to už viem). Prvé týždne boli ťažké. Organizmus sa mi začal rýlchle čistiť a ja som mala pocit, že umieram a nie, že sa liečim. Potom však nastal obrat a na výsledok bol jedinečný. Ešte aj moja stolica bola bez zápachu. Mala som veľa energie, nebývala som unavená... Hľadám preto niečo, čo by mi detoxikovalo telo a zároveň pomohlo vyriešiť môj problém s vlasmi. (a nemusela som sa vzdať dobrôt). Ak máte záujem o vegánstve - surovej strave poradím a popíšem viac.
Ahoj Ahojcek, dakujem za spravu, tie vodicky som nakoniec prestala uzivat stale som mala pocit, ze mi padaju vlasy. Zacala som s uzivanim zinkom a pouzivanim samponu na vypadavanie vlasov pre muzov od Vichy a tato kombinacia mi pomaha. Pisete o veganstve, ano mam zaujem o tomto druhu stravovania pohli by ste mi prosim vas poskytnut viac info. Stolicu mam velmi zriedkavu mam s tym tazkosti ako aj s celym traviacim traktom, zaludok ma boli kazdy den a to aj ked nejem tazku stravu. dakujem Nikuska
Ahojček
06.09.08,17:08
Veganstvo je filozofia. Nie je to jednoduche, staci vsak pevne rozhodnutie a potom to ide jednoducho. Zo zaciatku som byvala hladna. Pomahalo mi na veceru - banan/slnecnicove semena. Hlavne viac orechov zo zaciatku mi pomahalo prekonat hlad. Pila som len prevarenu vodu, inac nic varene. Dnes uz existuju filtre na vodu, takze je to lepsie. Cele to spocivalo v tom, ze som papala stale - cely den som nieco zobkala. Neskor som prestala jest banany aj orechy som obmedzila. Velmi mi chutili mixovane pomarance so struhanym kokosom (delikatesa). V podstate clovek vystaci s jablkami. Neexistuju pravidla, len jedno - vsetko bez varenia. Zo zaciatku som jedla vela cesnaku, pretoze reakcia tela spociatku je silna. Caste zapaly hrdla, zvysene potenie - to je vsetko sprievodnym znakom cistenia organizmu. Cesnak je prirodne antibiotikum. Ini vegani si robia napr.mixovane paradajky+inu zeleninu. Velmi dobre su aj klicky - samozrejme tie vlastnorucne dopestovane. Najchutnejsia je psenica. Namoci sa do vody na 24 hodin, potom sa polozia na sitko (pouzivala som sitko na muku) a 2x denne sa preleju vodou. Vynikajuce su tak na 2-3 den. Treba sa vyhybat ovociu a zelenine zo supermarketov. Najlepsia je domaca alebo z trhu. Rada popisem este, ak vas to zaujalo. Je vela co pisat, ale existuje aj vela knih na tuto temu. Aj ja dakujem za radu - vyskusam :-)
branislavp
08.09.08,11:18
K vypadávaniu vlasom. Aj mne veľmi vypadávajú vlasy, u mňa je to vyšším vekom a dané geneticky. Predtým som mala veľmi husté vlasy. Keď mi káderníčka strihala vlasy a chcela mi urobiť pekný účes vždy mala problém, ako mi "stenšiť" moje vlasy, pretože okrem toho, že som ich mala husté, mám vlas aj hrubý.
Problém vypadávania vlasov je potrebné konzultovať v prvom rade s lekárom a keď to nepomôže hľadať pomoc u ďalších lekárov. Ja niekedy používam žihľavový odvar, alebo lopúchový. V receptúre z babičkinej truhlice som našla radu, že vypadávaniu vlasov zabraňuje hovädzia masť a rôsol, veľmi staré domáce prostriedky. Vedecké výskumy medzičasom dokázali, že masti obsahujúce estrogén spomaľujú poškodzovanie vlasových korienkov. Potrebujeme na to hovädzie mäso a teľacie mäso s kosťou. Ak máš záujem o recept pošli mi súkromnú správu. Ja osobne som to nevyskúšala.
alenka555
28.03.09,21:41
Hm..ja som používala tablety Revalit ale vobec mi nepomohli.A nadalej vlasy padaaju.
mareko
29.03.09,08:32
Nadmerné vypadávanie vlasov môže byť aj z dôvodu výskytu väčšieho množstva mužského hormónu v organizme. Mala som kamarátku, ktorá mala veľmi veľký problém s vypadávaním vlasov. Nič nepomáhalo, vlasy mala riedke, až "priesvitné". Až po určení tejto diagnózy a následnej liečbe sa jej stav upravil. Je potrebné absolvovať odborné vyšetrenie.