vilob
26.04.08,22:37
ahojte. som živnostníčka, mám 16 mesačného syna a poberám rodičovský príspevok. rozmýšľam, že ho umiestnim do súkromnej materskej škôlky na cca 3 hod. denne. Môže sa stať, že týmto prídem o rodičovský príspevok? a na margo tejto témy - nedávno som začula v správach niečo v zmysle: Mamičkám, ktoré popri materskej pracujú sa zvyšuje mesačný príspevok na cca 9000 Sk. Viete mi vysvetliť, aký príspevok to vlastne je?
vilob
08.05.08,20:01
nevie nikto poradiť?
brčko
09.05.08,08:09
ak dáš dieťa do škôlky, záleží, či táto škôlka dostáva dotácie od štátu (vraj aj niektoré súkromné škôlky ich dostávajú, takže treba sa opýtať priamo v škôlke). V prípade, že táto škôlka dotácie od štátu nedostáva, nárok na rodič.príspevok ti zostáva.
A o tých 9000,- sa zatial iba hovorí, "možno" "vraj" od 1.1.09 vo výške min.mzdy platnej v tom čase a ak nedáš dieťa do škôlky. Ak dáš dieťa do škôlky, hovorí sa o preplácaní tuším 80?% poplatku.
vilob
10.05.08,10:22
Ďakujem pekne. sú to pre mňa fakt cenné informácie, nakoľko sa snažím "vyšpekulovať" pre nás (ja + dieťa) čo najlepšiu situáciu. ešte raz vďaka