mirkistifi
27.04.08,18:40
Dobrý, prosím o radu vnasledovnom: účtujeme v JU, ôale nakolko potrebujeme rok podrobne rozanalyzovat, zislo by sa paralelne uctovat PU, da sa to? MRP mame, neplanujeme na stalo prejst na PU... Da sa to len uplnym podrobnym nahadzovanim vsetkych dokladov? Ako robit analyzu JU, ak sa tam miesaju obdobia...? Ma s tym niekto skusenost?
Stefan2005
27.04.08,17:51
Dobrý, prosím o radu vnasledovnom: účtujeme v JU, ôale nakolko potrebujeme rok podrobne rozanalyzovat, zislo by sa paralelne uctovat PU, da sa to? MRP mame, neplanujeme na stalo prejst na PU... Da sa to len uplnym podrobnym nahadzovanim vsetkych dokladov? Ako robit analyzu JU, ak sa tam miesaju obdobia...? Ma s tym niekto skusenost?

Zaujímavá myšlienka, ale nie nerealizovateľná. Ak na to máte chuť, čas a peniaze, tak to samozrejme sa dá urobiť. Neviem o aké analýzy vám ide, ale je pravda, že zatiaľ som sa stretol s programami na finančnú analýzu iba pre podvojné účtovníctvo (to ale nevylučuje existenciu takýchto programov i pre JU).
Či treba podrobne nahodiť všetky doklady závisí zase od toho, o aké analýzy vám ide. V priebehu roka by som si vedel predstaviť určitú agregáciu údajov - napr. mesačne jeden-jeden zápis na príslušné nákladové a výnosové účty, pohľadávky a záväzky však kvôli párovaniu treba asi jednotlivo, ale koniec roka určite položkovite. Veľkú pozornosť však treba venovať stanoveniu počiatočných stavov - náročnosť priamo úmerná veľkosti obratov, nepriamo úmerná ekonomicko-finačnej disciplíne ÚJ...
mirkistifi
27.04.08,19:01
vdaka za tipy, popremyslam, čas, chuť, peniaze - to je dosť..., ale v zasade sa to asi inak ani neda...