TomasSK
27.04.08,23:28
Ahojte poradaci,

po kupe stareho panelakoveho bytu vyvstala prva rekonstrukcna uloha - kompletne vymenit elektricke rozvody. Budem vdacny, ak mi pomozete s nasledujucimi otazkami:

1) je potrebne komunikovat so stavebnym uradom (oznamenie o pracach prip. ziadost o stavebne povolenie) ?
2) je potrebny suhlas ostatnych vlastnikov bytov (susedov) ?
3) su zo zakona nejake specialne poziadavky na osobu / firmu vykonavajucu uvedene prace (napriklad nutnost podpisu od revizneho technika) ?

Budem rad za kazdu radu, ktora mi pomoze predist pripadnym problemom alebo ich prekonat. Predovsetkym sa obavam toho, ze si nesplnim nejaku formalnu oznamovaciu / povolovaciu povinnost a budem musiet platit pokuty. Dakujem!
petmar
28.04.08,11:09
Nikto sa nechytá, skúsim ako by som to ja robil, ak treba, opravte:
1) stavebný úrad nie je potrebné kontaktovať, keď sa nememí využitie- byt zostáva bytom a tiež tam nebudú stavebné úpravy. Rozvodný závod upovedomiť predom písomne vtedy, keď sa mení napr. miesto rozvádzača a prípojka, prikladá sa projekt. Bude treba asi odblombovať prívod - to sa dá dohodnúť ústne.
2) susedia s tým nemajú nič, iba ak ich upozorníš na možný hluk
3) práce musí vykonať osoba znalá-elektrotechnik (par. 21-23 vyhl. 718/02 ale do 30.4.08 musí mať aktualizáciu osvedčdnia podľa zákona 124/06) . po rekonštrukcii musí stav overiť revízny technik a vydať revíznu správu. Budeš ju potrebovať, najmä ak bude treba spolupráca s rozvodnými závodmi, pre poisťovňu a pod. aj pre svoj kľud.
bulnova
28.04.08,12:39
Revíznu správu zanes aj správcovi bytového domu .
TomasSK
28.04.08,21:24
Dakujem vam za rady, dnes som bol na bytovej sprave kvoli prevzatiu bytu, tak som sa spytal technika a vpodstate mi povedal to iste:

1) susedom bude stacit oznam dva tyzdne dopredu
2) v pripade, ze nebudem chciet zaviest 380V, bude sa vraj jednat len o udrziavacie prace a teda staci spisat a odovzdat "Ohlasenie stavebnych uprav a udrziavacich prac", kde popisem rozsah uprav
3) ako pisete, chce to tiez potvrdenie od revizneho technika

Dam neskor vediet, co to v skutocnosti obnasalo :-)

Prajem vam pekny den.