feron
28.04.08,06:39
Prosím o radu, už dva dni sa mi počítač po spustení po nabehnutí základnej obrazovky automaticky (samovoľne) reštartuje a robí to stále dookola, základná obrazovka svieti len pár sekúnd, takže ani nie je možné nič stihnúť urobiť. Začalo to hláškou "keyboard error" a potom sa spustilo toto. Vie niekto poradiť? Ak by bolo treba preinštalovať Windows, dá sa nejako spraviť záloha súborov alebo preinštalovanie zachová súbory na hdd?
Ďakujem
Braňo
28.04.08,05:06
Vyskúšaj hneď po štarte stlačiť F8 a zvoliť poslednú známu funkčnú konfiguráciu a v tejto dať sken disku na spyware a vírusy.
Chobot
28.04.08,05:38
Vyskúšaj hneď po štarte stlačiť F8 a zvoliť poslednú známu funkčnú konfiguráciu a v tejto dať sken disku na spyware a vírusy.

Toto robilo aj jedným známym, im to spôsoboval Skype (neviem, čo presne robili, ale inštalovali rôzne verzie na seba). Vždy nabehol Win skôr než sa stihlo čokoľvek urobiť, tak to reštartlo. Dokonca aj v safe móde.

Tak som disk prehodil do iného kompu, z neho som povyťahoval dokumenty, fotky a iné nesystémové veci, uložil som ich na druhý disk. Disk som vrátil späť do pôvodného PC, preinštaloval win na novovytvorenú partíciu C a na partíciu D som im vrátil všetky dokumenty. KEby mali zase nejaký problém, tak stačí len vymazať partíciu C a naištalovať tam nový Win.
Charon
28.04.08,07:35
Ak by sa Ti to nepodarilo rozchodiť [F8] tak sa ozvi. Môže sa jednať o chybu zápisu v hlavičke disku, ale postup je zložitejší.
Jurho
28.04.08,14:12
mne sa pred časom stalo úpln eto isté - je to vírus !!!
prajvi
28.04.08,15:51
Mne sa podobne veci diali ked mi odysiel jeden pamatovy modul v kompe.
Ale dovolilo mi to vo Windowse pobudnut ako-kedy 5sekund - 20min... potom samovolne restartlo + zobrazovalo BSOD - modru obrazovku smrti.
Na pamat by som to nebol tipoval tak som odvirovaval a odvirovaval... preinstalovaval a nic... som si vtedy ponervacil...

Zacal by som urcite pozvolna F8 a otestovat riadne komp, zalohu presne tak ako pise chobot ak na to pride...
Super program na otestovanei pamati je memtest86+
Charon
29.04.08,04:08
Odporúčam najprv jednoduchšie riešenie, desím sa, že by som musel preinštalovať Windows :), tak predpokladajme, že je to chyba v hlavičke. Ak sa nedá vôbec dostať ďalej ako po reštart, napriek F8 - je možné chybu odstrániť z príkazového riadku chkdsk /r
Problém je sa dostať do dospromtu, ale je to možné spraviť buď z bootovacieho CD, ak máš OEM verziu tak je smola. Musíš si bootovacie CD spraviť sám.

Táto chyba sa vyskytuje pomerne často, pri inštalácii a odinštalácii a následným chaotickým reštarom počítača, alebo pri reštarte.
Ďalší dôvod chyby je nekompatibilita software ... bijú sa ovládače ... čo býva zakončené modrou obrazovkou a resetom.

Aby sa tu nešpekulovalo o akú chybu sa jedná, je potrebné cez F8 zadať príkaz, aby nedošlo k následnému samovoľnému resetu a aby modrá obrazovka zostala.
feron
02.05.08,06:27
dakujem za prispevky, cez F8 to neslo, tak som to zveril kamaratovi pc technikovi, po testovani zistil poskodenie HDD, tak ho skusi vymenit.