astensova
28.04.08,09:15
Ahojte poradáci. Stala sa mi nemilá vec s nohou. Po túre som dostala v noci do nohy kŕč. Ráno keď som vstala tak som nemohla zohnúť chodidlo smerom do hora a mám ju necitlivú. Dole a do boku je to v poriadku. Masírujem si ju ale prsty a nárt mám stále trochu necitlivý. zle sa mi chodí. Na lýtku mi necitlivosť už prešla. Chcem sa poradiť ak máte neakú skúsenosť s takýmto niečím poraďte čo s tým ďakujem.
Olgica
28.04.08,07:40
Mávam kŕče v lýtkach - z kŕčových žíl. Ale u teba to môže byť aj iného pôvodu. Treba navštíviť lekára.
astensova
28.04.08,07:56
Dostala som to prvý krát a vôbec ma to nebolí pri chôdzi. Viem,že sa má pri kŕči natiahnuť hneď sval ale ja som to neurobila, asi preto ešte nemôčem riadne ohnúť chodidlo.
lindusaaa
28.04.08,08:43
Dostala som to prvý krát a vôbec ma to nebolí pri chôdzi. Viem,že sa má pri kŕči natiahnuť hneď sval ale ja som to neurobila, asi preto ešte nemôčem riadne ohnúť chodidlo.

Zrejme to bude preto. Ale ak by sa to opakovalo skus sa poradit s lekarom.
Ak sa mi stalo v noci ze som mala krc a aj ked som to natiahla, ale bol silny, rano som mala akoby svalovicu a ten sval ma bolel, ale v priebehu dna to preslo. A to chodidlo nemozes ohnut vobec alebo ho ohnes a boli?
astensova
28.04.08,09:39
Chodidlo nemôžem ohnúť smerom do hora. Dolu a na bok to ide v pohode. Vôbec ma to nebolí. Myslela som si či to nie je škripnutý nerv.
legolas
29.04.08,12:37
Ja by som to typoval skôr na preťaženie z tej túry, odporúčam masáž chodidla a malo by to byť OK.
astensova
30.04.08,08:47
Aj ja si to myslím no počkám ešte týždeň snáď to prejde.
Ala08
30.04.08,09:38
Na takéto bolesti je dobrý Fastum gel. Doma mám dvoch športovcov a vždy pomohol pri zraneniach.
luckapastvova
30.04.08,11:30
aj aj súhlasím s Legolasom. Ja mávam kŕče dosť často. Najviac však v lete, keď chodím po Vysokých Tatrách alebo iných túrach. Tiež mi trvajú aj niekoľko dní. Zväčša nemôžem tak ako ty nohu vystrieť, ale necitlivú som ju ešte nemala. Ak to bude trvať dlhšie, byť Tebou idem k lekárovi.
Niekde na internete som čítala, že je veľmi dobrá masáž, teplá voda a hlavne treba dodržiavať pitný režim.
Keď som začala viac piť, kŕče mi trocha poľavili.;)
beba13
30.04.08,18:40
Tiež mávam kŕče, ale iné ako tu píšete, to mi len vystrie prst na nohe, alebo stredom chodidla mi prebehne a musím si to len rýchle rukou vymasírovať lebo inak sa idem zblázniť. Trvá to len asi 20minút, ale je to dosť nepríjemné. Je to len občas no najhoršie je to ked sa mi to stane niekde v meste počas chôdze to si nemôžem len tak vyzuť topánku a poskrúcať prsty, neviem čo to môže byť či mám ísť k lekárovi alebo nie.
motylik7
16.05.08,07:10
Svalové kŕče bývajú často z nedostatku magnézia - horčíka v tele. Dajte si minerálku Ľubovnianku, tam je ho veľa a je dobre vstrebateľný telom.
lindusaaa
16.05.08,07:55
mne krce trapili hlavne pri sporte, ked som po dlhsej dobe zacala cvicit, podotykam, ze hladinu v krvi som mala pri vysetreniach v norme. vybrala som jednu davku manezia(sumiveho)a v cviceni som pokracovala, po cviceni vzdy strecing a naposledy som to "zvladla" bez jedineho krcu. samozrejme je dolezity aj pitny rezim.
Gibson Girl
28.05.08,12:03
ak sa kŕče opakujú, odporúčam užívať Magnézium spolu s vitamínom B6. pomáha 100-percentne. Existuje aj liečivo MagneB6,niečo ako 2v1, ale v lekárni mi odporučili kúpiť si to zvlášť, vraj je to lepšie.
Karas Milan
28.05.08,12:15
Starí ľudia hovorili : od čoho ťa bolí (túra) , to urob ešte raz , ale asi tak s tretinovou až polovičnou intenzitou (záťažou).

Ahoj
Ka Mil
klaudiak
28.05.08,12:38
Ja to mávam často ale ja mám nedostatok minerálov a preto musím užívať magnézium vo veľkých dávkach a vtedy to nemávam.
legolas
28.05.08,18:55
Ja by som to typoval skôr na preťaženie z tej túry, odporúčam masáž chodidla a malo by to byť OK.

Ešte by som Ti odporúčal kúpiť si v lekárni HORČÍK 200mg, je tam 30 piluliek, užíva sa 1 na deň a ten Ti pomôže. ;)
KEJKA
28.05.08,19:33
určite je to nedostatok horčíka. Beriem pilulky a mám pokoj.
a pijem aj minerálky s vyšším obsahom magnézia.