Rybenka112
28.04.08,09:49
Zdravím,mám Vistu a pri každom zapnutí PC mi vykaskakuje neodbitné okno,že chce čosi inštalovať,čomu nerozumiem.Je to v angličtine a doslovne v ňom stojí :" STATUS - The feature you are trying to use is on a CD-ROM or other removable disk that is not available.
Insert the "status"disk and click OK"
Ak to zruším s cancelom tak mi vypíše:" An installation package for the product Status cannot be found. Try the installation again using a valid copy of the installation package "status.msi".
Poradí mi niekto prosím,ako si s tým pomôcť?Ďakujem.
Chobot
28.04.08,08:12
Zdravím,mám Vistu a pri každom zapnutí PC mi vykaskakuje neodbitné okno,že chce čosi inštalovať,čomu nerozumiem.Je to v angličtine a doslovne v ňom stojí :" STATUS - The feature you are trying to use is on a CD-ROM or other removable disk that is not available.
Insert the "status"disk and click OK"
Ak to zruším s cancelom tak mi vypíše:" An installation package for the product Status cannot be found. Try the installation again using a valid copy of the installation package "status.msi".
Poradí mi niekto prosím,ako si s tým pomôcť?Ďakujem.

Máš nainštalovaný nejaký softvér (nevolá sa náhodou nejaká aplikácia STATUS?), ktorý sa spúšťa automaticky pri zapnutí PC. Tento soft má určité komponenty na CD, preto hľadá spúšťacie CD. A ty ho nemáš v mechanike, tak sa ho asi snaží naištalovať.

ALebo inštalácia neprebehla kompletne, preto hľadá inštalačný balík Status.msi (koncovka .msi je inštalačný súbor).

Budeš musieť buď riadne doinštalovať aplikáciu, alebo ju z PC odinštalovať. ČO si tam inštalovala v poslednej dobe (odkedy ti to robí)?
Stefan2005
28.04.08,08:28
Pozri aj

http://en.allexperts.com/q/Windows-XP-3282/installer.htm
a
http://support.microsoft.com/kb/300832

rieši to podobný problém, ale je to zase v angličtine. Holt pri PC sa asi bez jej základov napriek lokalizácii nezaobídeme...
Chobot
28.04.08,08:35
Zdravím,mám Vistu a pri každom zapnutí PC mi vykaskakuje neodbitné okno,že chce čosi inštalovať,čomu nerozumiem.Je to v angličtine a doslovne v ňom stojí :" STATUS - The feature you are trying to use is on a CD-ROM or other removable disk that is not available.
Insert the "status"disk and click OK"
Ak to zruším s cancelom tak mi vypíše:" An installation package for the product Status cannot be found. Try the installation again using a valid copy of the installation package "status.msi".
Poradí mi niekto prosím,ako si s tým pomôcť?Ďakujem.

Trochu som po tom pátral, a vyzerá, že to nie je tvoja chyba. Stáva sa to najmä pri inštalácii nelegálnych Windosoch. Máš originál inštalačky Windowsu?

Tento problém bol popisovaný aj tu:

http://www.cforum.net/forums/showthread.php?t=215090

Pomôže ti buď pomôcka Cleanup pre inštalátor. Postup je uvedený tu:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;sk-us;290301

alebo preinštalovať windows nanovo.
Rybenka112
28.04.08,08:43
Áno mám Windows Vistu legálne,nainštalovanú v PC od kúpy.
Rybenka112
28.04.08,09:02
Vyhladávač mi na Status vyhodí iba súbor ITB History a keď ho otvorím,tak sa mi ukáže okno Windows Script Host-s veľkým bielym krížikom v červenom krúžku,
Skript:c:\Users\Cica\AppData\Roaming\............. .\ITB_History.js
Riadok: 7
Znak: 1
Chyba: Syntaktická chyba
Kód: 800A03EA
Zdroj: Microsoft JSkript -chyba kompilácie
Mohlo by to mať nejakú súvislosť s mojím problémom? Naposledy som si sťahovala upgrade k programu Alfa od Krosu,ktorí sa mi nevedel spustiť bez aktualizácie,ale s tým už problém nemám.
Rybenka112
28.04.08,09:16
Mala by som odinštalovať Microsoft Office?Tiež bol nainštalovaný pri kúpe PC. Aj tak mi už platnosť skúšobnej verzie vypršala.Nebude mi to zase spôsobovať problém pri otváraní dokumentov uložených vo Worde,či Exceli?
Chobot
28.04.08,09:36
Mala by som odinštalovať Microsoft Office?Tiež bol nainštalovaný pri kúpe PC. Aj tak mi už platnosť skúšobnej verzie vypršala.Nebude mi to zase spôsobovať problém pri otváraní dokumentov uložených vo Worde,či Exceli?

Jááááj, tak tam bude problém! Windows sa snaží nájsť aktualizácie pre Office, ale tým, že už nemáš legálnu verziu (teda licenciu), tak nestiahne aktualizácie a pýta inštaláciu legálneho Office. Odinštaluj Office.

Alebo skús spustiť napr. Word, čo to spraví. Pýta od teba inštaláčný kód? Alebo ťa nejako upozorní, že uplynula skúšobná verzia?

A v čom sa ti teraz otvárajú tieto dokumenty?
Rybenka112
28.04.08,18:24
Ak spustím office word,tak ma iba upozorní,že platnosť skúšobnej verzie produktu už skončila.Mnohé funkcie už nie sú dostupné,ako pracovať v programe,písať..Ale otvárať uložené dokumenty vo Worde,či Exceli nie je problém.No licencia mi skončila už vo februáry a neodinštalovala som ho z toho dôvodu,že ho chcem konvertovať na plnú verziu.Ale doteraz mi nespôsoboval problémy.
Braňo
29.04.08,05:15
Tak si odinštaluj Microsoft Office a nainštaluj freeware Open Office v slovenčine.
http://ftp.linux.cz/pub/localization/OpenOffice.org/OLD/2.3.1/OOo_2.3.1_071115_Win32Intel_install_sk.exe
Rybenka112
29.04.08,18:07
Takže,odinštalovala som Microsoft office a nainštalovala Open office,no ten problém stále pretrváva.A ak by som obnovyla systém k bodu cca.2 týždne dozadu,odkedy ma ten status máta?Mohlo by to teoreticky pomôcť?
Chobot
30.04.08,07:18
Takže,odinštalovala som Microsoft office a nainštalovala Open office,no ten problém stále pretrváva.A ak by som obnovyla systém k bodu cca.2 týždne dozadu,odkedy ma ten status máta?Mohlo by to teoreticky pomôcť?

Treba to skúsiť...;). Hádam sa tým nič nepokazí.
Stevo5
30.04.08,14:00
Rybenka - ak by ti nepomohol ani návrat pomocou bodu obnovy, vyskúšaj si prečistiť registre. Ručne začiatočníkovi nedoporučujem, ale použi niektoré utilitky ktoré to spravia bezpečne. Napríklad TuneUp utilities 2008.

Stiahneš napr. tu (dopíš si tie 3 w-čka na začiatok): .stahuj.centrum.cz/?g[/url][s]=tuneup

Hneď je tam k nim aj čeština, ak potrebuješ nainštaluj aj tú.

Program je platený, ale na to jedno prečistenie ti poslúži.

Spusti program a zvoľ:
Údržba systému - a dolu - opravit problémy registru.
Zvoľ si "kompletní sken" a daj "Další".

Spustí sa kontrola registrov, nájde pravdepodobne spústu nepotrebných "smetí" ktoré v systéme zostali po odinštalovaní programov, vymazaní súborov a pod. nebuď prekvapená ak ich nájde aj niekoľko stoviek.
Po skončení si daj - zobrazit chyby a potom nájdené odstrániť.
Neboj sa, zo všetkého si robí zálohu, dá sa to v prípade poteby niekoľkými klikmi vrátiť späť.

A ešte - TuneUp je súbor pomerne silných nástrojov, ktoré budú teraz na chvíľku v trochu neskúsených rukách. Umožňuje množstvo nastavení systému, tak opatrne ak by si sa s tým chcela pohrať, aby si nemala väčšie problémy ako máš teraz. So zmenami nastavení opatrne a s prehľadom.
IT Solutions
01.05.08,00:12
Jednoduchsie riesenie:

treba z registra vymazat aplikaciu, ktora je vadna. Nastroj ktory uplne postacuje je Windows Defender. Je zadarmo pre vsetkych vlastnikov legalnych windows.

Najdeme ho v ovladacych paneloch a po spusteni a kliknuti na zalozku nastroje a prehliadac softwareu mozeme jednoducho odsledovat ake programy sa spustaju pri starte a mozeme ich zablokovat alebo povolit.

Treba skusat. Nie postupne, ale kazdy neznamy zaznam moze byt prave nas hladany. V kazdom pripade zaznamy kde Vydavatel je microsoft by som nechal nakoniec

Takisto by som nainstaloval schopny Antivirovy program. Najlepsie Eset Smart Securities, alebo Eset Antivirus
Rybenka112
05.05.08,08:15
Takže,dlho som hladala,skúšala,ktorá aplikácia šarapatí,a pri tomto pozorovaní som si všimla,že mi tieto Status,neodbitné okná vyhadzovalo aj vtedy,keď som išla niečo tlačiť cez HP tlačiareň.Spomenula som si,že nedávno som menila aj náplň Ink.Cca.od tej doby mi chce niečo nainštalovať.Tak som podla rady cez Windows Defender,v kategórii Programy pri spustení,vypla aplikáciu HP digital imaging a myslím,že to pomohlo.Teda dúfam.Mám nainštalovaný samozrejme antivirák,Eset,bez neho by som na internete nevisela.Ďakujem za rady.