david93
28.04.08,10:49
mam jeden problem...asi niesom jediný, ale chcel by som sa vas spytat, ze ake mate skusenosti s mravcami v domacnosti konkretne v kuchyni ,popripade ako proti nim bojujete.
dakujem
Stina
28.04.08,08:54
Skús použiť Formitox.
mpetr
28.04.08,09:15
Pomôže nasypať mletú zrnkovú kávu tam, odkiaľ vychádzajú.
kukučka
28.04.08,09:35
a tiež skús do vyhľadávača napísať mravce ;)
mirpo
28.04.08,09:44
a tiež skús do vyhľadávača napísať mravce ;)
Súhlasím. :)
Alebo skús tému Ako na mravce bez chémie?
amakov
29.04.08,11:49
skús použiť soľ na miesta, kde chodia, pomôže to
jarosenka
29.04.08,13:18
mne pomohla krieda proti mravcom
Luna
29.04.08,13:23
Veľmi dobre pomáha klasická školská krieda. Teraz som videla,že v letáku z Lidla je ponuku na kriedu proti mravcom.
JankaV.
29.04.08,13:29
Tak prípravkov proti mravcom je dosť kriedy, domčeky, spreje. Ale aj mravcov je viac druhov.
jess
29.04.08,13:48
Domčeky nemajú chybu:):):)...aspoň u nás v kuchyni. Zase sa mi s príchodom jari nasťahovali mravce do kuchyne a obývačky...dala som tam 2-3 domčeky...2-3 dni a je po mravcoch....tie domčeky tam mám teraz pre istotu stále, ale mravec ani jeden. Dostať ich kúpiť v každej drogérii, myslím , že je to značka RAID...taký červený obal.

Mala som mravce aj vlani a strašne veľa. Ako som nasadila domčeky, tak po pár dňoch mravce ozaj zmizli a to som dávala kriedu, bobkový list aj klinčeky a čo ja viem, čo ešte ...nič nepomáhalo...až tie domčeky...
david93
29.04.08,14:08
dakujem velmi pekne.......na skusanie mam toho az az....:):):)
david93
29.04.08,14:09
dakujem velmi pekne.....na skusanie mam toho az az:):):)
jess
29.04.08,14:13
káva, krieda .... toto ich ale nezničí, len odpudí a zase sa ti vrátia:mad:. V tých domčekoch je nejaká látka-otrava, ktorá sa im dostane na nožičky a tú látku donesú ku svojej kráľovnej, tá zomrie a potom skape celý rod. :D

Tie domčeky nie sú drahé.
JankaV.
29.04.08,16:05
[quote=jess;719557]...tie domčeky Dostať ich kúpiť v každej drogérii, myslím , že je to značka RAID...taký červený obal.

Vyrába ich aj Biolit a veľa ďalších výrobcov. Stačí zájsť do drogérie a vybrať si.:);)
cowboyka
30.04.08,15:24
mne nepomohol ani raid ani biolit - tak neviem, čo použiť ďalej - ono sú na chvíľu preč, potom sa vrátia - ach jaaaaj
pohodička
02.05.08,16:47
som veľmi rada, že som objavila tému mravcov, k nám sa nasťahovali po povodní v roku 2001, keď sme mali asi 50 cm vysoko na prízemí vodu a doteraz sa ich nemôžeme zbaviť, dokonca viac krát v roku máme aj s krídlami, aj teraz máme po celom prízemí a krídelnaté vylietávajú k oknu po záclonách, minulého roku to boli celé roje, my ich len vysávame a zametame a vynášame vonku, je to veľmi nepríjemné, hlavne so skladovaním potravín. Tie drobné sa pohybujú našťastie len po zemi. Dúfam, že niečo z porady pomôže. Potom odpoviem.Veľmi pekne ďakujem. Domčeky sme ešte neskúsili, ale za tie roky sme použili veľmi veľa prípravkov a nič nezaberalo.
jess
04.05.08,16:27
mne nepomohol ani raid ani biolit - tak neviem, čo použiť ďalej - ono sú na chvíľu preč, potom sa vrátia - ach jaaaaj

No, ja tam tie domčeky mám už asi mesiac a žiadne ďalšie mravce nie sú. Vraj po 3 mesiacoch by sa mali vymeniť za nové.
sklenkova
04.05.08,17:03
U nas v dome,ked sa objavili mravce/hlavne v bytoch na nižších poschodiach/,tak sme zabezpečili pre celý 8p.byt.dom:pre každý byt sa nakúpili od deratizacnej spoločnosti krabicky proti mravcom a dali sa do každeho bytu.Nebytove priestory,schodiste sa 2x vystriekalo a odvtedy je pokoj-5rokov.Dovtedy to ludia riesili samostatne,ale nemalo to účinok,pretože šachtami a pod.preliezali z bytu do bytu a bola to nekonecna pieseň.
V pripade,že ide rodinný dom-posypte linku,podlahu...práškom do pečiva:nanosia ho do hniezda a zabije to ich mravciu kralovnu.V robote sme si tak pomohli,len to treba nechat posypané 2-3 dni
arizona
04.05.08,18:01
No, ja tam tie domčeky mám už asi mesiac a žiadne ďalšie mravce nie sú. Vraj po 3 mesiacoch by sa mali vymeniť za nové.
Čítala som túto debatu lebo som mala problém s mravcami v sklenníku. Pokým nebolo nasadené oblievala som cestičky vriacou vodou, predtým som vyskúšala všetko možné (ľudové recepty,rady podľa luny,chémiu).Nič nepomáhalo. Na vaše odporúčania som kúpila "domčeky" a postavila na cestičky. Zatiaľ sú tam 4 dni a mravce sa stratili:eek::eek::D
Aj ja ďakujem za dobrú radu.
kukučka
05.05.08,05:04
vraj treba posadiť levanduľu, nemajú ju radi
arizona
05.05.08,05:28
vraj treba posadiť levanduľu, nemajú ju radi
Skúšala som-nezabralo:(
david93
05.05.08,11:43
podla tychto prisevkov podla mna su kadze mravce alergicke na nieco ine....
pohodička
15.05.08,17:07
Musím to tu oznámiť, že vďaka porade sme sa po dlhých rokoch zbavili mravcov - zatiaľ na 99 %. Minulý týždeň vo štvrtok som podávala domčeky a hneď na druhý deň ich bolo menej, teraz už len veľkou náhodou sa nejaký objaví, ale hneď utečie. Vďaka vám, milí poraďaci. Ja som z toho ešte v šoku. Ani si neviete predstaviť aká je to úľava. Dúfam, že sa už nikdy nevrátia.
jess
15.05.08,17:43
Musím to tu oznámiť, že vďaka porade sme sa po dlhých rokoch zbavili mravcov - zatiaľ na 99 %. Minulý týždeň vo štvrtok som podávala domčeky a hneď na druhý deň ich bolo menej, teraz už len veľkou náhodou sa nejaký objaví, ale hneď utečie. Vďaka vám, milí poraďaci. Ja som z toho ešte v šoku. Ani si neviete predstaviť aká je to úľava. Dúfam, že sa už nikdy nevrátia.

Len tie domčeky nedaj preč, aby sa znovu nenasťahovali. :)
pohodička
15.05.08,18:48
Ja som v návode čítala, že ich treba po troch mesiacoch vymeniť. Po tých peripetiách, čo sme s nimi prežili, všetko dodržím a ďakujem za radu. Kto mravcov nezažil asi nepochopí, čo to pre nás znamená. Boli časy, že som cukor a všetky sladké potraviny držala v spálni.
VIA3
16.05.08,08:59
Mravce sú jedna veľká pliaga tak domácnosti, ako aj v záhrade. Trápim sa s nimi prevážnu časť roka. Bez chémie sa to nezaobíde, ale v záhrade je to problém. Preto ich ničím mechanicky , je to však boj bez víťazstva.
Milan.Žiška
22.05.08,19:41
Chémiu by som do záhrady určite neťahal, aspoň tú na likvidáciu.
Mám zaujímavú skúsenosť s elektrickým zariadením ktoré šíri nejakú frekvenciu či čo. Mám to na chate, kde je veľ všetkej prírody aj tej čo nemáme tak radi, ale keď to zapojím do zásuvky má to pozoruáhodnú účinnosť. (žiaľ opakujem to každý rok počas letnej dovolenky ).
Do leta tam nebudem, žiaľ nepametám si typ a označenie.
Libusa
23.05.08,06:23
Ahoj.Máte niekto skúsenosti s okrídlenými mravcami? Mne sa objavujú v obývačke väčšinou vyliezajú nadránom, ale nie každý rok. V obývačke mám dlažbu vytlačia cementovú špáru a rozlezú sa po podlahe a po okne. Sprevádzajú ich drobné mravce. Dočítala som sa že sú to samci. Každé 2 roky ich vraj vyženú z mraveniska .Tento jav pretrváva asi 3-4týždne. Po tomto okrídlené mravce uhynú a drobné mravce sa stratia. Je to veľmi nepríjemné a napriek tomu, že som už skúsila rôzne prostriedky nemôžem sa ich zbaviť a s hrôzou očakávam ich pravidelný návrat.
wagner
23.05.08,18:26
Tiež som mala takú istú skúsenosť. Vlani som dala domčeky na mravce a zatiaľ sa neobjavili;), tak neviem, či tento rok majú voľno.:o Ja som k vôli mravcom vybrala podlahu, zabetonovali sme ju, ale mravce sa objavovali stále. Ešte počkám tento rok a ak na budúci rok neprídu, tak podlahu spravím.:)
Libusa
26.05.08,08:50
Nechcem ťa znechucovať, ale my máme tú podlahu vybetónovanú a máme na nej dlažbu. Bohužiaľ pre tie malé tvory to nie je žiadna prekážka. Podotýkam že táto miestnosť ako jediná okrem garáže nie je podpivničená.
pohodička
29.05.08,17:24
My sme mali tiež tieto lietajúce samčeky, ale boli každý rok, len nie v rovnakom množstve a tiež malé a práve teraz sa vytešujeme, že od domčekov zmizli. Odporúčam vyskúšať domčeky. U nás boli nasťahované od r. 2001 (od povodne, keď sme mali zaliate celé prízemie). Museli sme vymeniť podlahy a je jedno, či tam je dlažba alebo laminát, či drevená, stále ich boli celé kolónie. Lietajúce lietali po záclonách a malé lozili aj po stenách. Bola to hrôza, koľko sme sa narobili na ich níčení a stačilo dať pár domčekov a zmizli. Až sa bojím si závidieť.
beba13
30.05.08,09:28
Aj ja mám stále problémi s mravcami, momentálne je to v záhrade, v júnovom záhradkárovi som našla rady ako sa ich zbaviť, tak som začala experimentovať: na šálku múky pridať 1 PL mletého korenia, alebo klinčekov, škorice tak som skúsila s korením, že do hodiny by mali zmiznúť už je to 3 deň a nezmizli, no je ich menej. Tak idem skúsiť do rozprašovača naliať ocot s vodou 1:1 a postriekať mravenisko a cestičky, ale že ak je vela mravenísk môže byť aj samotný ocot, takže asi skúsim hned ten ocot.
maca.tt
30.05.08,11:40
Ja mám tež s domčekmi výborné skúsenosti,ale mňa trápia švoli ak sa to tak volá sú to vlastne vši na sliepkach.Nemá prosím niekto skúsenosti ako sa ich zbaviť?
pohodička
30.05.08,18:01
My už nemáme sliepky, ale viem, že manžel kupoval nejaký spray a ich vystriekal, poriadne vystriekať pod krídlami a zároveň vystriekal-vybielil vápnom priestor, kde sedeli a sa pohybovali. Stačilo to urobiť raz a bol pokoj. Ten prípravok sa dá určite kúpiť, názov si nepamätám, keď si spomeniem, tak sa ozvem.
arizona
30.05.08,19:38
Ja mám tež s domčekmi výborné skúsenosti,ale mňa trápia švoli ak sa to tak volá sú to vlastne vši na sliepkach.Nemá prosím niekto skúsenosti ako sa ich zbaviť?
mimotemyAko sa nám mení téma MRAVCE na ŠVOLY:rolleyes:
Skús v lekárni, alebo u veterinára, určite majú nejaké prípravky.
maca.tt
31.05.08,12:08
mimotemyAko sa nám mení téma MRAVCE na ŠVOLY:rolleyes:
Skús v lekárni, alebo u veterinára, určite majú nejaké prípravky.

Viem ale som si myslela jedna potvora ako druhá:) a dakujem
beba13
01.06.08,08:08
Tak ani ten ocot nezabral už som ich striekala 2 krát a stále sú tam asi budem musieť použiť chémiu iné mi asi nezostane, lebo mi všetko zničia.
wagner
01.06.08,09:01
Tiež som ich v záhrade posypala - volá sa to "Mravec stop" a mravce zatiaľ nevidím. Skús, žiaľ niekedy si bez chémie neporadíme. :o
beba13
04.06.08,15:55
Veru tak niekedy je potrebná aj tá chémia, ten ocot pomohol len na chvíľu a potom sa tam mravce vrátili, išlo ma roztrhnúť od zlosti tak som chytila Reid na muchy a vystriekala som ho na to mravenisko celý a zabralo to už zmizli a ešte sa neobjavili, no aj tak mi zničili jeden smrečok.
tutiola
29.03.09,08:57
Zaujímalo by ma, či tie okrídlené mravce Vám vyliezali vždy na tom istom mieste. Ja ich tiež mám, ale vyliezajú vždy na inom mieste. Vyliezajú v noci a ráno, keď odchádzam do roboty tak na ne natrafím a vtedy ich postriekam tým čo mi príde práve pod ruku. Niekoľko týždňov je pokoj a znova sa objavia, tak ani neviem kam by som tie domčeky postavila. Táto téma bola aktuálna minulý rok, a tak by ma zaujímalo, či sa mravce ukázali aj tento rok, alebo celkom zmizli.
arizona
29.03.09,10:06
Zaujímalo by ma, či tie okrídlené mravce Vám vyliezali vždy na tom istom mieste. Ja ich tiež mám, ale vyliezajú vždy na inom mieste. Vyliezajú v noci a ráno, keď odchádzam do roboty tak na ne natrafím a vtedy ich postriekam tým čo mi príde práve pod ruku. Niekoľko týždňov je pokoj a znova sa objavia, tak ani neviem kam by som tie domčeky postavila. Táto téma bola aktuálna minulý rok, a tak by ma zaujímalo, či sa mravce ukázali aj tento rok, alebo celkom zmizli.
Tým, že postriekaš nejakým sprejovým prípravkom zahubíš iba tie postriekané mravce...má to krátkodobý účinok.
Lepšie je dať nejaký práškový prostriedok (napr. Ferdo a pod.), ktorý znemožňuje rozmnožovanie.
Domčeky sa dávajú na miesta, kadiaľ si mravce robia cestičky.
Ľubomír
29.03.09,10:22
mam jeden problem...asi niesom jediný, ale chcel by som sa vas spytat, ze ake mate skusenosti s mravcami v domacnosti konkretne v kuchyni ,popripade ako proti nim bojujete.
dakujem
Ak máš v byte Faraónov,
tak pomôže iba celková deratizácia. Viem to z vlastnej skúsenosti. Mali sme zamorenú bytovku touto pliagou pred pár rokmi. Skúsil so kadečo, no bezvýsledne. Nakoniec pomohla celková deratizácia bytovky. Dkonca sme ju museli opakovať. Teraz je to pohoda. Už niekoľko rokov sme bez mravcov.
tutiola
29.03.09,15:39
Nie su to faraoni, ale mravce normálnej veľkosti, tmavé a sú medzi nimi aj okrídlené. Objavia sa niekoľko krát do roka, hlavne v jari. Viem, že postriekanie nejakým sprejom to nerieši, ale ak je človek na odchode tak je to jedno s čím, len aby sa nerozliezli po dome, kým sa vrátim z práce. Skúsim toho Ferda a možno to pomôže. V bytovke sme tiež mali mravce a riešili sme to celkovou deratizáciou a je to už asi 10 rokov a je pokoj. Mne vtedy pomohla aj krieda na mravce, ale keď sa robilo celkové hubenie mravcov, dala som to urobiť aj ja, aby to bolo kompletné.
terezamaria
02.04.09,14:24
tutiola veľmi dobre, tá krieda na mravce veľmi pomáha. Mne osobne pomohol aj sypký prach na pranie, bol to konkrétne Ariel, keď som ho nasypala na miesta, kde sa mravce prechádzali.Jednoducho sa odsťahovali.
tutiola
02.04.09,16:24
Je to ešte len pár dní, keď som písala o svojom probléme, ale hneď som zašla do drogérie a kúpila domčeky na hubenie mravcov. Ešte v tú noc sa vyrojili znova a tak som ich postavila priamo do ich stredu. Zaťala som zuby, že to musím vydržať aby som videla, čo to s nimi urobí. Keď som prišla z práce väčšina z ních bola mrtva a zopár sa ich ešte motalo po zemi. Uvidím čo bude ďalej, ale už teraz viem, že tento spôsob je lepší, lebo stačí vysavač a je znova upratané. Keď som to striekala, tak malo to síce okamžitý účinok, ale po návrate domov som to pracne odpratávala a umývala, pretože tie rôzne spreje sú lepkave. Ak sa znova vyroja, dám vedieť hneď, ak nie tak sa ozvem po nejakom čase aby som potvrdila, aké sú tie domčeky. Čo sa týka kriedy je tiež veľmi dobrá a funguje obdobným spôsobom, že hynú nielen tie mravce, ktoré prejdu po kriede, ale aj ďalšie v hniezde, ale musíte poznať ich cestičky. To neplatí na mravce, ktoré mám ja, lebo vylezu vždy tam, kde ich nečakám. Dúfam, že už to dlho nebude trvať a zbavím sa ich.
masina1
02.04.09,16:39
ak sa jedná o faraony tak je výborný v drogérii bežne dostupný La....x K sú to sáčočky, ktoré dáš na miesta odkiaľ najviac "chodia" my sme to dali za sporák ,do špajze a do šachty podľa návodu je potrebné ich vymeniť. Zmizli všetky (žabky červené :)
OKAA
02.04.09,16:50
Na mravce sú ,,VELMI,,účinné kvasnice(droždie);)
Ale musia byt vážené,nie sušené!Kvasnice rozmrvíme a posypeme všetky cestičky.Vynikajúci výsledok je zaručený:ovyskúšajte......
lorelei
02.04.09,20:35
Na mravce sú ,,VELMI,,účinné kvasnice(droždie);)
Ale musia byt vážené,nie sušené!Kvasnice rozmrvíme a posypeme všetky cestičky.Vynikajúci výsledok je zaručený:ovyskúšajte......


To moze byt, ale nemam predstavu: ako dlho ich tam mate, a neviem, ked dam aj do spar kvasnice cerstve, ako to z nich potom vyberiem, vycistim.....
Zitulda
03.04.09,02:55
Na mravce sú ,,VELMI,,účinné kvasnice(droždie);)
Ale musia byt vážené,nie sušené!Kvasnice rozmrvíme a posypeme všetky cestičky.Vynikajúci výsledok je zaručený:ovyskúšajte......
A vôbec, dostať ešte niekde vážené droždie??? Ja som ho nevicela hodne rokov, Niekedy sme to chodili kupovať (celú 1/2 kg tehlu) do Maďarska. Teraz neviem, ale určite bolo vážené droždie kvalitnejšie,cesto s ním vykvasené lepšie ako s dnešnými. Moja suseda zase vravela, že ona ukladá na ich cestičky kvety jazmínu. Ja preferujem Lafarex, alebo deratizáciu, ale celej stupačky nad sebouv bytovke. Nestačí len niektoré byty nemá to účinok
great
03.04.09,04:46
A vôbec, dostať ešte niekde vážené droždie??? Ja som ho nevicela hodne rokov, Niekedy sme to chodili kupovať (celú 1/2 kg tehlu) do Maďarska. Teraz neviem, ale určite bolo vážené droždie kvalitnejšie,cesto s ním vykvasené lepšie ako s dnešnými. Moja suseda zase vravela, že ona ukladá na ich cestičky kvety jazmínu. Ja preferujem Lafarex, alebo deratizáciu, ale celej stupačky nad sebouv bytovke. Nestačí len niektoré byty nemá to účinok

Budem trošička mimotemy, ale k tomu droždiu - ja som na vážené droždie natrafila v Jednote v Kremnici. Mávajú ho tam pravidelne. A ešte nedám dopustiť na tamojšiu váženú brindzu...neviem čím to je...ale chuťovo je vynikajúca.
great
03.04.09,04:52
Teraz k téme :), tiež ma trápia mravce v kuchyni. Už sme tu mali deratizéra, nechal nám aj taký pudingový žltý prášok, čo treba porozsýpať na miesta, kde sa nachádzajú. Ale akosi sa ich stále neviem zbaviť. Sú úplné malilinké skoro priesvitné, ledva ich vidno. Už som skúšala, kriedu, droždie, rôžne korenia, prášky a stále sa objavujú. Zaujímavé je, že idú do čokolády - aj zabalenú kedˇ som rozbalila - boli tam potvory krpaté, ale do cukru mi neliezli, skôr som ich našla pri múke.....a ako hovorím, v sladkostiach. Myslíte, že by pomohli tie domčeky? Počujem o tom prvý krát. Ďakujem.
tutiola
03.04.09,04:52
Čerstvými važenými kvasnicami OKAA predpokladám myslela aj droždie, ktoré sa predáva bežne v obchodoch, ktoré je balené v kocke s hmotnosťou 42g.
arizona
03.04.09,04:58
Teraz k téme :), tiež ma trápia mravce v kuchyni. Už sme tu mali deratizéra, nechal nám aj taký pudingový žltý prášok, čo treba porozsýpať na miesta, kde sa nachádzajú. Ale akosi sa ich stále neviem zbaviť. Sú úplné malilinké skoro priesvitné, ledva ich vidno. Už som skúšala, kriedu, droždie, rôžne korenia, prášky a stále sa objavujú. Zaujímavé je, že idú do čokolády - aj zabalenú kedˇ som rozbalila - boli tam potvory krpaté, ale do cukru mi neliezli, skôr som ich našla pri múke.....a ako hovorím, v sladkostiach. Myslíte, že by pomohli tie domčeky? Počujem o tom prvý krát. Ďakujem.
Tie malilinké vyzerajú skôr ako faraóni.Hoď do vyhľadávača.;)
Die domčeky sú skôr na tie väčšie mravce.
tutiola
03.04.09,04:58
Od vtedy, čo som postavila domčeky, kontrolujem každý deň miesta, kde sa najviac vyskytovali. Dnes ráno som nenašla ani jedného na rannej vychádzke. Dúfam, že to tak aj ostane.
OKAA
03.04.09,05:38
Čerstvými važenými kvasnicami OKAA predpokladám myslela aj droždie, ktoré sa predáva bežne v obchodoch, ktoré je balené v kocke s hmotnosťou 42g.


Bingo!Presne tie mám na mysli.;)U nás sú normálne dostat kúpit,ja len vážené kupujem-najlepšie na pečenie.:)

A čo sa týka mravcov,nedávam kvasnice do špár.Stačí posypat len cestičky a ,,pred,,špáry!!!;)
kergulaan
03.04.09,05:46
Je to ešte len pár dní, keď som písala o svojom probléme, ale hneď som zašla do drogérie a kúpila domčeky na hubenie mravcov.
Prosim, posli mi SS z nazvom tych domcekov az vo fore nie je brane ako reklama. dik
kergulaan
03.04.09,05:49
ak sa jedná o faraony tak je výborný v drogérii bežne dostupný La....x K sú to sáčočky, ktoré dáš na miesta odkiaľ najviac "chodia" my sme to dali za sporák ,do špajze a do šachty podľa návodu je potrebné ich vymeniť. Zmizli všetky (žabky červené :)
Prosim, posli mi SS (http://www.porada.sk/private.php) z nazvom toho prostriedku La...x az to tu vo fore nie je brane ako reklama. dik
arizona
03.04.09,06:01
tutiola
08.04.09,07:05
Ako som sľubila chcem Vás poinformovať o stave na bojisku "ľudia verzus mravce" Pred týždňom som postavila domčeky a vyhrávam. Mravce sa zatial neukazali.
wegamizi
08.04.09,13:13
Namiesto kvasnic cesticku posypat praskom do peciva, efekt je ten isty, mravce zmiznu, robim to roky na zahrade, ked treba aj v byte.
Bionda
08.04.09,13:20
Mne sa aj okolo domu osvedčila mletá škorica a klinček rozmrvený. Prvý raz som to skúšala na záhrade , kde sa mi nasťahovali k jahodám- odišli preč. Bola som prekvapená a odvtedy to praktizujem.
tutiola
12.04.09,16:51
Pri použit prášku do pečiva sa každý rok vrátia? Myslím v dome. Že sa vracajú do záhrady, resp. prichádzajú ine to je mi jasné.
wegamizi
13.04.09,03:16
Pri použit prášku do pečiva sa každý rok vrátia? Myslím v dome. Že sa vracajú do záhrady, resp. prichádzajú ine to je mi jasné.
Mne sa uz nevratili, ale byvam v rodinnom dome s to su mravce tie cierne, teda vonkajsie. S tymi bytovymi nemam skusenosti, tusim sa im hovori " faraoni ". Svokra ich mala v byte a museli deratizovat cely vchod, nic ine nepomahalo. Ja s tym praskom riesim tych klasickych mravcekov. Ono to vraj tak funguje, ze sa napapaju toho prasku do peciva a potom............praaaaask:eek:
Taky vyklad ucinku prasku do peciva som dostala ja;)
kergulaan
13.04.09,04:09
Je to sice trochu mimo, ale deratizacia je hubenie hlodavcov (rat - krysa), hubenie hmyzu sa nazyva dezinsekcia, pripravky su dezinsekčné atd.
To len preto, ze ked bude niekto hladat firmy na nicenie hmyzu, tak sa moze stat ze deratizacna firma mu nepomoze, i ked vo vacsine pripadov sa zaoberaju aj touto cinnostou.
wegamizi
13.04.09,10:30
Dakujem, mas pravdu.
tutiola
13.04.09,19:04
Faraoni sú červené mravce, aspon my sme ich mali v bytovke. V rodinnom dome mám čierne malé, medzi ktorými sú okrídlené. Uvidím ako to pôjde ďalej, ale po použití domčekov sa zatial neobjavili. Uvidím ako dlho. Keď sa objavia znova (dúfam že nie) vyskúšam prášok do pečiva.
mzdarka renca
13.04.09,19:35
V dome som mala tiež mravcov, a aj takých s krídlami a tam zabrala soľ.
MajaZ
14.04.09,09:42
Neviete nahodou ako je to s domcekmi a domacimi zvieratami? Chovam fretky a pustam ich navolno po byte. Ak dam na mravce tie domceky, nebude to mat na zvery neblahy vplyv? Inak my sme skusali skoricu a klinceky - nepomohlo..mrchy male skarede. lepove pasy zatial funguju, aj ked ich obcas musim pretriet lepidlom na mysi.
Mima2012
13.07.11,15:14
Ahoj, chcela by som vas poprosit o radu ohladom lietajucich mravcov v spalni ktore si vytvorili hniezdo na garniži. Kupila som pripravok ciper a biolit. Zatial som použila biolit. Dá sa ich na dobro odtial odstranit? Nebudu sa tam vracat?Dakujem
misoft
13.07.11,15:22