Aldan
28.04.08,10:56
vedel by mi niekto povedať, aké je ideálne hnojivo na oleandre. Zatiaľ používam to na muškáty, ale hrozne sa veľa toho minie. Počula som o nejakých granulách, ktoré sa rozpustia - je to kravské hnojivo.Neviem či to nie je moc ilné hnojiv o. Má niekto s tým skúsenosti?

ďakujem za odpoveď
Bionda
29.04.08,05:56
Ja ten granulovaný kravský hnoj používam aj na figovníky a vyzerá to tak, že to majú radi a našim psom sa tiež veľmi páči- aj tá vôňa- našťastie nie veľmi silná a zo začiatku sme ich museli odnaučiť, aby ho vyžierali:D.
Nie je silný- teda závisí na tom koľko ho použiješ- množstvo je vyznačené.
Na oleandre ja zvyknem používať tiež Kristalon- sú rôzne tipy- treba si správny vybrať- na opačnej strane je presne vyznačené koľko na 10l odmeriek a ako často hnojiť.
Jara
29.04.08,06:17
Na oleandri sa mi objavili zo spodnej strany listu tmave guľôčky :(. Asi je to puklica. Čo nato? Sú krásne len sa bojím, že nejaký postrek ich zničí. Alebo tie guľôčky :confused:
beba13
30.04.08,09:39
Na oleandri sa mi objavili zo spodnej strany listu tmave guľôčky :(. Asi je to puklica. Čo nato? Sú krásne len sa bojím, že nejaký postrek ich zničí. Alebo tie guľôčky :confused:
Skús použiť actaru 25WG daj ju do zálievky, mne to poradila Angie13 v príspevku puklice na citronovníku, vyskúšala som a pomohlo to teraz to už používam aj na kaktusy ked sa tam objavia puklice a vždy to zaberie uvidíš.
Jara
30.04.08,10:30
Skús použiť actaru 25WG daj ju do zálievky, mne to poradila Angie13 v príspevku puklice na citronovníku, vyskúšala som a pomohlo to teraz to už používam aj na kaktusy ked sa tam objavia puklice a vždy to zaberie uvidíš.


Ďakujem, skúsim tento prípravok.
arizona
30.04.08,17:02
Na oleandri sa mi objavili zo spodnej strany listu tmave guľôčky :(. Asi je to puklica. Čo nato? Sú krásne len sa bojím, že nejaký postrek ich zničí. Alebo tie guľôčky :confused:
Ja používam jarovú vodu(aj zo spodu listov). Zopakovať 2-3 krát.