lumich
28.04.08,12:06
prosím o radu,
na inzerát mi prišla firma položiť plávajúcu podlahu,peniaze za vykonaú prácu som vyplatila v hotovoti bez papiera,po dvoch mesiacoch sa podlaha začala vlniť z dôvodu nedostatočnej vôle po krajoch, volala som firme ktorá prácu vykonala aby prišla chybu odstrániť a doteraz sa neozvali,akým spôsobom môžem vymáhať odstránenie vážnej chyby pri pokládke podlahy alebo preplatenia celej podlahy.ďakujem
janaGT
28.04.08,10:09
podľa toho vidíš serióznosť danej firmy resp. súkromníka, ja som tiež nejaké veci na stavbu dávala robiť bez papiera, ale keď som zavolala že to a to, tak nikdy nebol problém prísť, pozrieť, opraviť.
Petra Nová
28.04.08,10:52
prosím o radu,
na inzerát mi prišla firma položiť plávajúcu podlahu,peniaze za vykonaú prácu som vyplatila v hotovoti bez papiera,po dvoch mesiacoch sa podlaha začala vlniť z dôvodu nedostatočnej vôle po krajoch, volala som firme ktorá prácu vykonala aby prišla chybu odstrániť a doteraz sa neozvali,akým spôsobom môžem vymáhať odstránenie vážnej chyby pri pokládke podlahy alebo preplatenia celej podlahy.ďakujem
Predpokladám, že poznáš aspoň meno firmy, ktorá Ti podlahu robila(z inzerátu).

V živnostenskom registri si skús vyhľadať meno živnostníka a adresu miesta jeho podnikania. Napíš mu list- reklamáciu , v ktorom uvedieš kedy(dátum), kde(miesto) a za čo (Sk) Ti podlahu urobili ,ak vieš môžeš bližšie opísať túto podlahu, napr. podlaha z laminátových dosiek výrobcu xy , mahahónovej farby, rozmerov xy a pod. a potom podrobne popíš ako sa vady podlahy prejavujú, čím presnejšie tým lepšie. Napr. v obývačke x dosiek je vydutých, zvlnených , veľké medzery medzi doskami atď., popíš zaradom všetky miestnosti. Potom tam uveď, že reklamuješ vady dodaných dosiek aj vykonanej pokládky podlahy. Ak vieš meno osoby, ktorej si peniaze vyplatila, uveď tam aj toto meno. V závere napíš, že žiadaš , aby všetky reklamované vady prišli odstrániť napr. v lehote 7 dní. V závere ich upozorni, že pokiaľ vady v uvedenej lehote neodstránia, obrátiš sa na najlepšieho právnika v meste, aby na súde podal žalobu o uplatnenie práv zodpovednosti za vady. Potom im túto reklamáciu pošli ako doporučenú zásielku v obálke s doručenkou, aby si vedela, či im reklamácia bola doručená.

Začala by som rozmýšľať o tom, kto by mi mohol napr. zo susedov dosvedčiť, že mi táto firma práce skutočne robila.

Potom uvidíš, či sa niečo bude diať.

Nemôžem si však odpustiť jednu poznámku (aj keď to nie je etické). Ľudia sú jednoducho nepoučiteľní.

Ešte doplňujem, že ak je dodávateľ právnická osoba, presné meno a adresu sídla zistíš v Obchodnom registri.
lumich
29.04.08,04:16
ďakujem veľmi pekne za radu skúsim to vyriešiť týmto spôsobom dúfam že bude úspešný,nemôžem pochopiť že niektorí ľudia sú bez svedomia,ja by som nemohla ani spávať keby som niekomu odviedla takúto prácu.
sylvio
29.04.08,12:41
Namiesto žalobou im pohrozte daňovým úradom. Celkom určite nie ste prvá ani posledná ich zákazka, ktorú robili bez dokladu a teda aj bez zaúčtovania. Dobre si premyslia, či im stojí za to daňová kontrola.
lumich
30.04.08,10:47
už som aj nad tým rozmýšlala,len v inzeráte mali len číslo telefonu a nie názov firmy, viem meno,adresu a číslo telefonu a odfotené mám že tú prácu u nás vykonávali
Petra Nová
30.04.08,11:33
už som aj nad tým rozmýšlala,len v inzeráte mali len číslo telefonu a nie názov firmy, viem meno,adresu a číslo telefonu a odfotené mám že tú prácu u nás vykonávali
A berú ten telefón? Ak áno, potom sa s ním spoj . Skús zistiť, čo je to za firma , aj na tej adrese., napr.susedov. Potom to over v ŽR alebo OR. Pohroz tomu umelcovi, že pôjdeš na políciu a podáš oznámenie na spôsob ich podnikania a dobrý nápad je aj ten, čo Ti radil Sylvio , o tom podnete na daňový úrad. Ak Ti to neprídu opraviť, potom to aj urob. Nemáš čo stratiť. Veď je to hrozný spôsob podnikania.
lumich
05.05.08,09:12
telefon mi neberie keď vidí moje číslo tak som zavolala z iného telefonu zobral mi to a začal sa vyhovárať a nakoniec povedal že to príde opraviť tak som zvedavá,som z toho nešťastná,už nikdy v živote nedám nič urobiť bez papiera!