marekfu
28.04.08,12:22
Dobrý deň vospolok,
čo mám robiť ak zamestnanec nenahlásil včas že už nemá nárok na daňový bonus(syn vyrástol a stal sa zárobkovo činným) a v každej výplatnej páske mu bol znížený základ dane o daňový bonus na ktorý vlastne nemá nárok. Musí ho vrátit? Musím podávať opravné daňové?Ďakujem
Zoltán Kovács
28.04.08,10:25
Dobrý deň vospolok,
čo mám robiť ak zamestnanec nenahlásil včas že už nemá nárok na daňový bonus(syn vyrástol a stal sa zárobkovo činným) a v každej výplatnej páske mu bol znížený základ dane o daňový bonus na ktorý vlastne nemá nárok. Musí ho vrátit? Musím podávať opravné daňové?Ďakujem

Ak je to za rok 2007, tak zamestnanec musí podať DP typu A, v rámci ktorého to vysporiada.
Jara
28.04.08,10:27
Prečo ty? Ak máš podpísané výhlasenie tak je zamestnanec zodpovedný a teba sa to netýka...
katka50
28.04.08,11:14
Dobrý deň vospolok,
čo mám robiť ak zamestnanec nenahlásil včas že už nemá nárok na daňový bonus(syn vyrástol a stal sa zárobkovo činným) a v každej výplatnej páske mu bol znížený základ dane o daňový bonus na ktorý vlastne nemá nárok. Musí ho vrátit? Musím podávať opravné daňové?Ďakujem
A predkladal potvrdenia o návšteve školy?
marekfu
28.04.08,12:16
lenže on dal žiadosť o vykonanie výpočtu dane zo závislej činnosti a vykonanie ročného zúčtovania kde si neuplatnil nárok na daňový bonus, napriek tomu že vo výplatných páskach za 2007 mal daňový bonus zohladnený. Mám vykonať zúčtovanie preddavkov bez nároku na bonus?
katka50
28.04.08,12:25
lenže on dal žiadosť o vykonanie výpočtu dane zo závislej činnosti a vykonanie ročného zúčtovania kde si neuplatnil nárok na daňový bonus, napriek tomu že vo výplatných páskach za 2007 mal daňový bonus zohladnený. Mám vykonať zúčtovanie preddavkov bez nároku na bonus?
V žiadosti sa uplatňuje len dodatočný daňový bonus-ak by si ho neuplatňoval ani on, ani manželka v priebehu roka 2007.
abel
28.04.08,13:26
lenže on dal žiadosť o vykonanie výpočtu dane zo závislej činnosti a vykonanie ročného zúčtovania kde si neuplatnil nárok na daňový bonus, napriek tomu že vo výplatných páskach za 2007 mal daňový bonus zohladnený. Mám vykonať zúčtovanie preddavkov bez nároku na bonus?
Ročné zúčtovanie musíš vykonať podľa skutočnosti, teda ak mu bol bonus vyplácaný tak to tam uvedieš a zamestnanec ho bude musieť vrátiť. Ale tiež sa pýtam tak ako katka 50: na základe čoho mu bol bonus vyplácaný? Ak nepredložil potvrdenie o návšteve školy, bonus mal byť v septembri automaticky pozastavený.