caucico
28.04.08,13:29
Ahojte poraďáci,
potrebujem pomôcť. Máme zamestnanca od 1.4.2008 a popritom je zamestnaný ešte na 2 mesiace v predošlom zamestnaní. Do olympu sa musí zadať predošlé zamestnanie, v tomto prípade mám ako postupovať? Zadať tam predošlý pracovný pomer od určitého dátumu a do sa doplní až keď skončí ten predošlý pomer? A neovplyvní to nejak výpočet mzdy, odvody?
Ďakujem
Tweety
28.04.08,11:46
Ahojte poraďáci,
potrebujem pomôcť. Máme zamestnanca od 1.4.2008 a popritom je zamestnaný ešte na 2 mesiace v predošlom zamestnaní. Do olympu sa musí zadať predošlé zamestnanie, v tomto prípade mám ako postupovať? Zadať tam predošlý pracovný pomer od určitého dátumu a do sa doplní až keď skončí ten predošlý pomer? A neovplyvní to nejak výpočet mzdy, odvody?
Ďakujem
Nemôžeš počítať jeho mzdu, ktorú má u iného zamestnávateľa,tú dostane od toho zamestnáv., u vás je zamestnaný od 1.4., len z toho PP mu vypočítaš mzdu. Doplním: odvody počítaš len zo mzdy dosiahnutej u vás.
caucico
29.04.08,12:06
takže keď mu dám napr. 20tis v hrubom, odvody urobim normalne a prakticky ma nemusi zaujímať čo urobí ten iný zamestnávateľ? a ako to urobim v programe olymp? zapíšem tam predošlé zamestnanie,ktoré ešte trvá? tzn, že vypíšem dátum od (napr.1.7.2006) do (tam nedám nič,čiže ešte trvá a keď skončí,tak to tam dopíšemň?
caucico
02.05.08,05:08
prosim o radu pri zadávaní do olympu, dám tam teda predošlé zamestnanie ako neukončené,ktoré stále trvá a keď skončí,tak tam dopíšem len dátum.. ďakujem moc.
Tweety
02.05.08,05:27
takže keď mu dám napr. 20tis v hrubom, odvody urobim normalne a prakticky ma nemusi zaujímať čo urobí ten iný zamestnávateľ? a ako to urobim v programe olymp? zapíšem tam predošlé zamestnanie,ktoré ešte trvá? tzn, že vypíšem dátum od (napr.1.7.2006) do (tam nedám nič,čiže ešte trvá a keď skončí,tak to tam dopíšemň?
Áno, nezaujíma ťa druhý zamestnáv. to som už uviedla vyššie. Rovnako do programu neuvádzaš jeho predošlé zamestnanie,( jedine ako zápočet odpracovanej doby do dátumu nástupu k vám)
caucico
05.05.08,04:59
Ďakujem tweety. a ešte sa ta opytam, potom ked skonci ten stary pracovny pomer 4.7.2008,tak potom mam nahodit do olympu jeho predosle zamestnanie? lebo tam je, neviem ci vies,tlacidlo pracovne pomery,kde sa zadavaju tie predosle.. asi to sluzi na zapocet rokov.
liba2
05.05.08,10:53
Ďakujem tweety. a ešte sa ta opytam, potom ked skonci ten stary pracovny pomer 4.7.2008,tak potom mam nahodit do olympu jeho predosle zamestnanie? lebo tam je, neviem ci vies,tlacidlo pracovne pomery,kde sa zadavaju tie predosle.. asi to sluzi na zapocet rokov.


Áno, nezaujíma ťa druhý zamestnáv. to som už uviedla vyššie. Rovnako do programu neuvádzaš jeho predošlé zamestnanie, ( jedine ako zápočet odpracovanej doby do dátumu nástupu k vám) Tweety ti už odpovedala tu.
veronikasad
05.05.08,10:58
Ahojte poraďáci,
potrebujem pomôcť. Máme zamestnanca od 1.4.2008 a popritom je zamestnaný ešte na 2 mesiace v predošlom zamestnaní. Do olympu sa musí zadať predošlé zamestnanie, v tomto prípade mám ako postupovať? Zadať tam predošlý pracovný pomer od určitého dátumu a do sa doplní až keď skončí ten predošlý pomer? A neovplyvní to nejak výpočet mzdy, odvody?
Ďakujem
Evidencia predchádzajúceho zamestnania v OLYMPe je z dôvodu preukázania nároku na dovolenku. Predchádzajúce zamestnanie by som zadala len do nástupu do zamestnania u Vás, inak vznikne duplicitný zápočet obdobia na dovolenku, čo nie je správne.

--------
Veronika