muphee
28.04.08,14:27
Ahojte!
Potrebovala by som radu! Jeden náš vlastník zomrel, a byt dedili jeho príbuzní. Ešte nepredložili nijaké potvrdenie o tom, že majú rozhodnutie o právoplatnosti dedičstva, ale už prerábajú byt. Stále robia hluk.
Chcem sa opýtať, aké povinnosti má vlastník k SVB ohľadom na prerábanie bytu!!!
A ešte niečo. Na prízemí je aj terasa, ktorá patrila k bytu, ale pôvodný vlastník to nezakúpil spolu s bytom, lebo za to nechcel platiť. Tvrdí to naša susedka. Ale noví vlastníci tvrdia, že to patrí im... Kde sa dá zistiť, či to patrí k bytu alebo SVB???
Orim
28.04.08,16:07
Kúpnopredajná zmluva a možno aj na katastry
Chobot
29.04.08,07:42
Ahojte!
Potrebovala by som radu! Jeden náš vlastník zomrel, a byt dedili jeho príbuzní. Ešte nepredložili nijaké potvrdenie o tom, že majú rozhodnutie o právoplatnosti dedičstva, ale už prerábajú byt. Stále robia hluk.
Chcem sa opýtať, aké povinnosti má vlastník k SVB ohľadom na prerábanie bytu!!!

Zo slušnosti oznámiť susedom, že bude prerábať, aby rátali s prípadným hlukom.


A ešte niečo. Na prízemí je aj terasa, ktorá patrila k bytu, ale pôvodný vlastník to nezakúpil spolu s bytom, lebo za to nechcel platiť. Tvrdí to naša susedka. Ale noví vlastníci tvrdia, že to patrí im... Kde sa dá zistiť, či to patrí k bytu alebo SVB???

Orim už napísal.
erika 1
29.04.08,14:47
Práva a povinnosti vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome §11
(4) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemôže vykonávať úpravy bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktorými by ohrozoval alebo rušil ostatných v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebný súhlas väčšiny všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.Ustanovenia osobitných predpisov nie sú tým dotknuté.Podajte na príslušný Stavebný úrad podnet na šetrenie.
erika 1
nelly1810
03.09.08,06:49
ja akurát prerábam byt elektriku a musela som požiadat SBD o povolenie / s tým neije problém, do 3 dní máte ich súhlas/ a stým na stavebný úrad
kludne podajte stažnost ak sú arogantní voči vám a ostatným