M0NIKA
05.04.05,10:24
Prosím, viete mi niekto povedať, kde je zakotvené pravidlo, že pokladník by nemal túto pokladňu zároveň aj účtovať?
Velettka
05.04.05,08:27
To niečo také platí? :o))) Ja som aj aj ... :o)
Zita5
05.04.05,08:30
Monika záleží od veľkosti firmy ,ako je to tam s pracovným zadelením . Divná otázka , ale pokladník môže byť aj účtovník a účtovník môže zaúčtovať aj pokladňu . Myslím , že nikde som sa nestretla s tým , že to tak nemôže byť .Jedine vo veľkým firmách , že je pokladník a ten dáva podklady na zaúčtovanie hlavnému účtovníkovi respek.do určenej učtátne .


Bolo by dobré, keby si konkretizovala .
bekom
05.04.05,08:30
Také všeobecné pravidlo nie je.
Môže to byť špecifikované v interných predpisoch...
M0NIKA
05.04.05,08:31
To niečo také platí? :o))) Ja som aj aj ... :o)Neviem, či je to iba nepísané pravidlo, ale o tom niekde aj píšu (vraj hej).
Ja som tiež aj aj. :)
DanielaSL
05.04.05,08:31
To niečo také platí? :o))) Ja som aj aj ... :o)Také niečo platilo v minulosti, - za socializmu- moja kolegyňa - účtovníčka to rada používala, len aby sa vyhla pokladni.
Teraz či to ešte je niekde zakotvené neviem. Myslím , že dnes už asi nie, veď všetci robíme všetko.
pyton
05.04.05,08:33
Tiež to takto poznám, že nemôže aj aj a tiež neviem odkiaľ.
Velettka
05.04.05,08:33
Ja myslím, že v malých firmách to nemôže platiť, keď ste tam napríklad vy, šéf a nejaký montér, čo dáte pokladňu montérovi? :o) Myslím, že to je blbosť, aspon pre nás malé firmy. Veľké podniky na to majú LIDI :o)
Velettka
05.04.05,08:35
Také niečo platilo v minulosti, - za socializmu- moja kolegyňa - účtovníčka to rada používala, len aby sa vyhla pokladni.
Teraz či to ešte je niekde zakotvené neviem. Myslím , že dnes už asi nie, veď všetci robíme všetko.
Všetko a vždy ešte niečo navyše :o
M0NIKA
05.04.05,08:35
Monika záleží od veľkosti firmy ,ako je to tam s pracovným zadelením . Divná otázka , ale pokladník môže byť aj účtovník a účtovník môže zaúčtovať aj pokladňu . Myslím , že nikde som sa nestretla s tým , že to tak nemôže byť .Jedine vo veľkým firmách , že je pokladník a ten dáva podklady na zaúčtovanie hlavnému účtovníkovi respek.do určenej učtátne .


Bolo by dobré, keby si konkretizovala .
Nezdá sa mi to nelogické, pretože keď som pokladník aj účtovník, mám vlastne veľkú možnosť manipulovať doklady aj peniaze.
Je mi ale jasné, že firma s pár ľuďmi nebude zamestnávať pokladníčku aj účtovníčku.
Zaujalo ma to preto, lebo zajtra idem na pohovor do jednej väčšej firmy, kde by som mala robiť všetko. Viac by mi vyhovovalo, keby som pokladňu robiť nemusela, lebo potom by som tam nemusela byť denne osobne. Pokladničné hodiny tam asi nefungujú...
Velettka
05.04.05,08:37
Pre Moniku:

VEĽA ŠŤASTIA !! a nechoďte pod cenu :o
M0NIKA
05.04.05,08:38
Pre Moniku:

VEĽA ŠŤASTIA !! a nechoďte pod cenu :oĎakujem, budem na to zajtra myslieť. ;)
Našťastie nie som nútená ísť pod cenu, takže ak sa nedohodneme, dostane možnosť niekto iný....
Zita5
05.04.05,08:40
Nezdá sa mi to nelogické, pretože keď som pokladník aj účtovník, mám vlastne veľkú možnosť manipulovať doklady aj peniaze.
Je mi ale jasné, že firma s pár ľuďmi nebude zamestnávať pokladníčku aj účtovníčku.
Zaujalo ma to preto, lebo zajtra idem na pohovor do jednej väčšej firmy, kde by som mala robiť všetko. Viac by mi vyhovovalo, keby som pokladňu robiť nemusela, lebo potom by som tam nemusela byť denne osobne. Pokladničné hodiny tam asi nefungujú...
Vidíš , že keď to pekne rozpíšeš , hneď je jasno . Tak Ti držím palčeky .:)
M0NIKA
05.04.05,08:42
Vidíš , že keď to pekne rozpíšeš , hneď je jasno . Tak Ti držím palčeky .:)Ale aj tak by ma zaujímalo, či to neplatí oficiálne....
M0NIKA
05.04.05,08:43
A samozrejme ďakujem za "palčeky". :)
Zita5
05.04.05,08:49
Ale aj tak by ma zaujímalo, či to neplatí oficiálne....
Monika nie je na to žiadny predpis. Ak firma , kam ideš má v pláne že pokladňu zverí tej istej osobe , čo bude účtovať , tak neviem čo spravíš .
Vera
05.04.05,08:52
My sme na to tiež mali vnútorný predpis, ale neskôr už nebolo človeka, ktorý by to účtoval tak mi to zavesili na nos. Ale ja som sa tomu potešila. Lebo to bol vlastne môj začiatok s účtovaním v praxi. :-)
M0NIKA
05.04.05,09:01
Monika nie je na to žiadny predpis. Ak firma , kam ideš má v pláne že pokladňu zverí tej istej osobe , čo bude účtovať , tak neviem čo spravíš .Uvidím, veď ani neviem, či oni budú chcieť mňa :confused: . Je to síce už užší výber, ale stále tam máme byť štyri.....
KEJKA
05.04.05,09:45
robila som audit v jednej firme, kde "aj aj" spreneverila za 4 mesiace 800 000 Sk. Takže záleží na firme, ako si zabezpečí peniažky.
DanielaSL
05.04.05,10:07
robila som audit v jednej firme, kde "aj aj" spreneverila za 4 mesiace 800 000 Sk. Takže záleží na firme, ako si zabezpečí peniažky.
Ale to sa už môže stať asi len vo veľmi veľkej firme, v malých si šéfovia zvyčajne veľmi dobre pamätajú , na čo dali ich peniaze.;)
Najmä keď ich nemajú veľa.
KEJKA
05.04.05,14:00
znalec, no to by si sa cudoval, -la.......................
GABRIELA
05.04.05,15:50
Ja som po dvoch auditoch za 2 roky - a pravdou je , že prvá otázka pri kontrole pokladne a celom systéme účtovania bolo, či náhodou pokladníčka aj nezaúčtováva pokladňu. U nás je extra pokladníčka a extra ten čo kontroluje predkontácie a DPH a zaúčtuje doklady. Ekonom. riaditeľ ešte každý doklad podpíše za schválil. Je pravda že sme dosť veľká firma, ale aj tak neviem prečo to bolo také pre audit dôležité. Napísané som to ale nenašla nikde.
babenko1
05.04.05,16:32
Ked som robila v jednej firme, tiež mi chceli dať pokladňu, bez trezoru... Tak som ich rýchlo zrušila, že také už vôôôbec. Ak chcú, aby som mala pokladňu, nech mám teda aj trezor. Ináč nezodpovedám za vzniknuté škody. Po dlhých naťahovačkách uznali, že so mnou nepohnú, tak kúpili trezor. A na to som im povedala, že ja s peniazmi pracovať nebudem, že to by som už nevedela, kde mi hlava stojí. Tak nakoniec pokladňu robil náš pán riaditeľ. Ja som ho cvične každý mesiac išla skontrolovať, či stav pokladne súhlasí so stavom v účtovníctve...xixi...