tinkastr
28.04.08,15:57
prosim vas moze zamestnavatel ziadat od svojho zamestnanca vypis a odpis z registra trestov,ked praca to nevyzaduje a ani to nie je v pracovnej zmluve ci podmienkach prace a ani to nebolo v podmienkach o prijati do prace .musi zamestnanec pri nastupe do noveho zamestnania upozornit noveho zamestnavatela, ze v minulosti bol sudne trestany?moze zamestnavatel ziadat kopiu odpisu aj vypisu z registra trestov, ktoru si potom necha? to znamena , ze ma v rukach kopiu( fax) z vypisu aj odpisu trestov zamestnanca, ktory mu ho musel dat pod natlakom vypovede? . moze na zaklade pozitivneho odpisu pripadne vypisu z registra trestov zamestanca prepustit? aj ked to nema vplyv na pracu , ktoru vykonava?? aj ked je to trest z minulosti? ak by zamestnavatel pouzil tieto udaje k ohovaraniu zamestnanca, to znamena , zeby sa o tom dozvedeli dalsi zamestnaci firmy a nasledne na to bol zamestnanec takticky prepusteny, je to v sulade zo zakonom?? je trestne alebo nie je ohovaranie takehoto zamestnanca aj navonok, ktory ma tym padom problem uchadzat sa a najst si dalsie ine zamestnanie, kvoli tomu, ze ho byvaly zamestnavatel ohovara a dava zle odporucania, co moze takyto clovek robit aby sa zamestnal a netrpel za chyby z minulosti??ma nejaku sancu normalne existovat a byt zamestnany ?sudne trestany bol iba v podmienke.dakujem za odpoved .
hanelie
28.04.08,15:06
tinkastr
30.04.08,06:24
dakujem za uzitocne stranky, aj ked do 1.1.2008 to bolo asi inac vymedzene, cize clovek sa v podstate nemoze ani nikde stazovat....