julinosms
28.04.08,19:44
Zdravím vospolok.Chcel by som Vás poprosiť o radu.
Pri dopravnej nehode som bol poškodený.Stál som na červenú a zozadu do mňa napálil kamion.Naštastie sa nikomu nič nestalo.Kedže sa spoza volantu vytackal opitý šofér,volal som políciu.
Vinník aj ja máme PZP v Kooperative.Moje vozidlo má 14 rokov-VW Golf.Po obhliadke bola vyčíslená totálna škoda-náklady na opravu by boli 93.000 Sk bez DPH. Zajtra sa to hodlám odovzdať na likvidáciu poisťovni.
Nemáte niekto skúsenosť akko poisťovňa postupuje v takýchto prípadoch?Jeden známy hovoril,že mi vyplatia len cenu vraku-je to pravda?Fakticky som prišiel o vozidlo,do ktorého som predtým investoval nemalé financie a ak mi vyplatia cenu vraku,čo si za to kúpim?:mee: Ďakujem za každú radu!
Chobot
29.04.08,07:18
Zdravím vospolok.Chcel by som Vás poprosiť o radu.
Pri dopravnej nehode som bol poškodený.Stál som na červenú a zozadu do mňa napálil kamion.Naštastie sa nikomu nič nestalo.Kedže sa spoza volantu vytackal opitý šofér,volal som políciu.
Vinník aj ja máme PZP v Kooperative.Moje vozidlo má 14 rokov-VW Golf.Po obhliadke bola vyčíslená totálna škoda-náklady na opravu by boli 93.000 Sk bez DPH. Zajtra sa to hodlám odovzdať na likvidáciu poisťovni.
Nemáte niekto skúsenosť akko poisťovňa postupuje v takýchto prípadoch?Jeden známy hovoril,že mi vyplatia len cenu vraku-je to pravda?Fakticky som prišiel o vozidlo,do ktorého som predtým investoval nemalé financie a ak mi vyplatia cenu vraku,čo si za to kúpim?:mee: Ďakujem za každú radu!

Keďže ide o PZP, nie o havarijné poistenie, pri náhrade škody sa vychádza z časovej hodnoty auta, teda ide o amortizovanú cenu. Tvoje auto nebude mať takú hodnotu, ako nové. Poisťovňa pravdepodobne vypočíta zostatkovú hodnotu auta, ktorá určite nebude podľa tvojich predstáv - druhé auto (ani ojazdené) si za to nekúpiš.

Môžeš rozdiel medzi opravou a škodou vyplatenou poisťovňou vymáhať od vinníka nehody prostredníctvom občianskeho súdu.
julinosms
29.04.08,07:33
Chobot-dakujem za informáciu. Podľa čoho ohodnotia moje auto pred nehodou?Podľa inzerátov z tlače?Alebo je na to potrebný daľší posudok? Neviete náhodou či pri totálnej škode musí byť auto odhlásené z evidencie na dopravnom inšpektoráte?
Chobot
29.04.08,08:12
Chobot-dakujem za informáciu. Podľa čoho ohodnotia moje auto pred nehodou?Podľa inzerátov z tlače?Alebo je na to potrebný daľší posudok?

Oni majú svojich znalcov a tabuľky amortizácií. Oni ti urobia ohodnotenie.


Neviete náhodou či pri totálnej škode musí byť auto odhlásené z evidencie na dopravnom inšpektoráte?

To ti povedia v poisťovni, čo všetko budú chcieť pred vyplatením náhrady - určite ale budeš musieť odhlásiť auto a niekde ho nechať zlikvidovať.
julinosms
14.05.08,18:11
Prichádza na rozuzlenie...

Po všetkej tej papierovej-prefocovacej tortúre som sa dnes dozvedel "skvelú" správu.
Hodnota vozidla pred nehodou bola vyčíslená na 60 tisic Sk , použiteľné časti ,ktoré vraj môžem rozpredať sú v hodnote 40 tisic Sk, takže mi poisťovňa vyplatí cca 20 tisic - dobré, že?
Do auta som v priebehu dvoch mesiacov pred nehodou nasypal viac ako tých 20 tisic.. Poistku poctivo platím, nikdy som nemal nehodu a tejto som nijako zabrániť nemohol.
Je to špinavosť najhrubšieho zrna.. :(( Bol som v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a mám proste smolu..
Čo sa týka občiansko-právneho vymáhania šanca na úspech je vraj 1:1000..
hanelie
15.05.08,07:53
cenu vozidla poisťovňa určuje podľa aktuálnej ponuky na trhu / v priemere /
skús si zistiť ako sa pohybujú ceny napr. v autobazároch

pokiaľ poisťovňa vyčíslila škodu ako totálku - nie je oprávnená určovať čo urobíš s autom - môžeš si ho dať ešte opraviť / pokiaľ sa oplatí /

určovanie škody / urob si aj sám pre istotu / : poisťovňa zistuje ceny a práce v autorizovaných servisoch /originál diely /- čiže dosť vysoké sumy - z toho sa potom odpočíta percentuálna hodnota amortizácie - pokiaľ táto suma presiahne trhovú hodnotu auta označí sa škoda na aute ako totálka


Hodnota vozidla pred nehodou bola vyčíslená na 60 tisic Sk , použiteľné časti ,ktoré vraj môžem rozpredať sú v hodnote 40 tisic Sk, takže mi poisťovňa vyplatí cca 20 tisic - dobré, že?

proti rozhodnutiu poisťovne by som sa určite odvolala - / priprav si vhodné argumenty /
preboha
16.05.08,15:47
náklad na opravu (93 000 Sk) presahuje aktuálnu cenu vozidla (60 000 Sk). V tomto prípade sa skutočná škoda počíta ako rozdiel ceny pred a po búračke ( 60 000 - 40 000 = 20 000 Sk). Obe ceny stanovila poisťovňa, a klient buď súhlasí, alebo preukáže, že ceny neboli stanovené dobre. Preukázanie je možné prakticky iba jedným spôsobom -znalecký posudok. Je možné ponúknuť vozidlo poisťovni na odkúpenie - t.j. poisťovňa si nechá vozidlo, a zaplatí cenu pred nehodou - napr. 60 000 Sk. Iná možnosť - ponúknuť havarované vozidlo na predaj (internetový predaj). O 14 ročný slušne havarovaný golf za 40 000 Sk bude určite bitka. Ak sa nenájde záujemca za 40 - 30 resp. ani 20 000 Sk, je zrejmé, že cena havarovaného vozidla nebola určená profesionálne, poisťovňa vystupuje z pozície sily, a takto si chce prilepšiť na úkor poškodeného. Technik poisťovne nie je pánboh - nemusí byť ani profesionál,spôsob výpočtu nemusí byť v súlade so zákonom atp. Na takýto postup platí iba rýchla a ostrá reklamácia zo strany klienta. Klientela na Slovensku je bohužiaľ zvyknutá, poslúchať pokyny poisťovne.
Uvediem 5 najčastejších trikov poisťovne:
1. vysoký odpočet zvyšku vozidla (tento prípad)
2. odmieta uhradiť vedľajší náklad ( posudok...) - klient ktorý nemá vedomosti znalca nevie, či bol odškodnený korektne, a teda potrebuje kontrolný posudok znalca na overenie postupu poisťovne
3. úhradu škody podmieňuje predložením účtov ( zákon prikazuje odškodniť , nehovorí, že to musí byť na základe účtu, a nie je možné podmieniť vyplatenie odškodnenia vykonaním opravy)
4. Nepreplatenie DPH pri kalkulácii poisťovne ( poisťovňa musí uhradiť skutočnú škodu - stanovenú napr. znalcom, kde je zahrnuté DPH. Ak ma dnes odškodnia bez DPH, a ja vykonám opravu o rok, musím zaplatiť účet v každom prípade s DPH)
5. Nepreplatenie náhradného vozidla - škoda hovoriť

pozn. nárok je vždy iba na skutočnú škodu, bez ohľadu na to, či ju platí poisťovňa, vinník, alebo pánboh. Z toho vyplýva, že požadovať preplatenie amortizácie v následnom občiansko právnom spore je absolútny nezmysel, ktorý pobaví každého sudcu.
preboha
16.05.08,15:54
ešte jedna poznámka, julinosms, aj auto po búračke je výsostne tvoj majetok, a nikto ti nemá čo predpisovať aby si odhlásil vozidlo, odovzdal ho došrotu a podobné nezmysly. Auto je TVOJE, a basta! Urobíš s ním čo uznáš za vhodné. Niektoré skoršie príspevky k Tvojmu prípadu sú ako to slušne povedať eeeee........
hanelie
17.05.08,05:54
Z toho vyplýva, že požadovať preplatenie amortizácie v následnom občiansko právnom spore je absolútny nezmysel, ktorý pobaví každého sudcu.

predmetom občiansko právneho sporu je nárok na doplatenie rozdielu medzi vyfakturovou sumou a plnením poisťovne / info priamo od zdroja / full servis pre dopravné nehody
preboha
17.05.08,06:40
predmetom občiansko právneho sporu je nárok na doplatenie rozdielu medzi vyfakturovou sumou a plnením poisťovne / info priamo od zdroja / full servis pre dopravné nehody
je možný kontakt na zdroj z prvej ruky, resp. full servis pre dopravné nehody? ďakujem
hanelie
17.05.08,09:05
preboha
17.05.08,16:08
hanelie, DAS ponúka zastupovanie pri vymáhaní SKUTOČNEJ ŠKODY. Poisťovňa - čuduj sa svete - takisto podľa zákona platí SKUTOČNÚ ŠKODU. Čo teda chceš vymáhať v občiansko právnom spore? Rozdiel medzi dvoma skutočnými škodami? Skutočná škoda je totiž iba jedna, a jej výpočet je stanovený osobitnými predpismi podľa toho o aký majetok sa jedná ( auto, dom, atp.)
Pri "novom" aute je skutočná škoda rovná cene opravy (faktúra), u "staršieho" je vplyvom amortizácie nižšia. Ak budú dve identické autá poškodené v identickom rozsahu, a aj cena opravy bude rovnaká, skutočná škoda rovnaká nebude, lebo na tom staršom sa prejaví vplyv amortizácie.
Zita5
13.09.10,09:28
Oprášim túto tému a prosila by som ľudí znalých veci ........stretla som sa s prípadom , kedy je podozrenie , že faktúra poškodeného zo servisu je nadhodnotená a poisťovňa časť plnenia odmietla .Poškodený rozdiel bude žiadať od vinníka nehody . Čo v takomto prípade , ako dokázať , že sa tam niečo u poškodeného deje, alebo dialo v súčinnosti so servisom ?
Monča
13.09.10,11:09
A ako dokázať, že to "niečo" sa dialo medzi servisom a likvidátorom a ten poškodený o tom ani nevie, on len zaplatil za opravu vyššiu sumu možno ako mal.
Zita5
13.09.10,15:17
A ako dokázať, že to "niečo" sa dialo medzi servisom a likvidátorom a ten poškodený o tom ani nevie, on len zaplatil za opravu vyššiu sumu možno ako mal.

.........mne sa zdá , že hodnota opravy je vyššia ako hodnota auta , čo v takom prípade ?
Monča
13.09.10,15:32
Nám sa to tiež nepozdávalo. Aktuálna cena auta bola v tom čase vraj nejakých 9.500 Eur podľa priemeru, po tých koeficientoch to vyšlo ešte menej. Od poisťovne sme dostali 6.700 Eur, oprava bola 10.500 Eur. Doplatili sme si sami, veď auto bolo opraviteľné, malo 1,5 roka. Tiež sa nám to nepozdáva, napr. to, že museli meniť riadiacu jednotku, pritom auto odišlo z miesta nehody poriadny kus samé, takisto udrel kamión zozadu. Ani v jednom zázname z obhliadky likvidátora, a to sú 3, nie je poznámka o nejakých vadách. Chyba bola asi aj v tom, že sme neboli ani pri jednej obhliadke.
Zita5
13.09.10,15:44
Trošku to priblížim o čo ide , ale to je len pohľad zo strany poisteného (vinníka), u ktorého škoda sa ide hradiť zo zákonnej poistky(vinníka) pre poškodeného .Ešte neviem ako sa k tomu postaví poisťovňa , či bude plniť poistné v plnej výške , ale jednoducho pohľadom na poškodené vozidlo , oči laikov odhadli opravu na cca 700 - 1000 euro(to už je ozaj navýšené) ........a zrazu fa je na svete a na sumu 2700 Euro .....preto sa zdá , že niečo nie je v poriadku .
Či to je už medzi poškodeným a pracovníkom čo robil obhliadku , alebo medzi poškodeným a servisom , alebo ako píšeš možno medzi servisom a pracovníkom ktorý robí obhliadku .

Predtým na tlačive z obhliadky bola vyčíslená aj predbežná cena opravy , ktorú stanovil obhliadjúci , lenže teraz to už vyčíslené nie je , že to už nerobia .
preboha
01.10.10,11:36
Oprášim túto tému a prosila by som ľudí znalých veci ........stretla som sa s prípadom , kedy je podozrenie , že faktúra poškodeného zo servisu je nadhodnotená a poisťovňa časť plnenia odmietla .Poškodený rozdiel bude žiadať od vinníka nehody . Čo v takomto prípade , ako dokázať , že sa tam niečo u poškodeného deje, alebo dialo v súčinnosti so servisom ?
v prvom rade treba nechať odborníkovi porovnať fakturu a skutočne vykonanú opravu. výsledok môže byť dvojaký: 1. servis naúčtoval niečo čo nemal,
2. poisťovňa robí obštrukcie
Ďalší postup treby zvoliť podľa výsledku
zuzik311
02.09.11,16:07
ahojte mala by som otázočku. v decembri 2010 som mala autonehodu - poškodila som zvodidlá čo som riadne nahlásila. poisťovňa vyplatila poškodenému škodu. dnes mi prišiel list v ktorom odo mňa poškodený žiada vyplatiť rozdiel medzi nákladmi na opravu - t. j. 600 EUR a vyplatenou sumou od poisťovne 450 EUR t. j. 150 EUR. Je tam napísané že to treba uhradiť do 7 dní od doručenia inak to dá na súd..
má zmysel ísť do poisťovne urobia s tým niečo alebo to mám riešiť sama odvolaním alebo nemám šancu a mám to zaplatiť? Ďakujem
bubkoch
02.09.11,16:25
ahojte mala by som otázočku. v decembri 2010 som mala autonehodu - poškodila som zvodidlá čo som riadne nahlásila. poisťovňa vyplatila poškodenému škodu. dnes mi prišiel list v ktorom odo mňa poškodený žiada vyplatiť rozdiel medzi nákladmi na opravu - t. j. 600 EUR a vyplatenou sumou od poisťovne 450 EUR t. j. 150 EUR. Je tam napísané že to treba uhradiť do 7 dní od doručenia inak to dá na súd..
má zmysel ísť do poisťovne urobia s tým niečo alebo to mám riešiť sama odvolaním alebo nemám šancu a mám to zaplatiť? Ďakujem

kludne to mozes ignorovat a ani nereagovat ...
alebo im mozes napisat, ze v case nehody si mala platne PZP, a teda ze vsetky ich opravnene naroky za teba vybaví poistovna ... a ze ked im to poistovna nechce vyplatit, tak nech ju zaluju ... a dorazne im napis ze ty po riadnom nahlaseni nehody v poistovni uz s udalostou ani s ich narokmi nemas nic spolocne a nech ta viac neobtazuju

rozhodne nic neplat lebo vyzadovat od teba peniaze namaju pravo
zuzik311
02.09.11,16:30
kludne to mozes ignorovat a ani nereagovat ...
alebo im mozes napisat, ze v case nehody si mala platne PZP, a teda ze vsetky ich opravnene naroky za teba vybaví poistovna ... a ze ked im to poistovna nechce vyplatit, tak nech ju zaluju ... a dorazne im napis ze ty po riadnom nahlaseni nehody v poistovni uz s udalostou ani s ich narokmi nemas nic spolocne a nech ta viac neobtazuju

rozhodne nic neplat lebo vyzadovat od teba peniaze namaju pravo


super ďakujem za radu. chcem sa spýtať keď sa tam vyhrážajú exekúciou a súdom aj tak nemám platiť? bojím sa čo ak mi zablokujú účty ???
bubkoch
02.09.11,16:37
super ďakujem za radu. chcem sa spýtať keď sa tam vyhrážajú exekúciou a súdom aj tak nemám platiť? bojím sa čo ak mi zablokujú účty ???
spinavy zmrdi ... takto sa vyhrazat ...
exekuciou sa mozu vyhrazat az po pravoplatnom rozsudku súdu ... keby ta aj zalovali na súde, súd prizve ako vedlajsieho ucastnika konania poistovnu a po zisteni skutkoveho stavu (mala si platne PZP) a po preukazani skutocnej skody a opravnenych nakladov zo strany poskodeneho zaviaze k zaplateniu (resp. doplateniu) POISTOVNU, nie vinnika ...
poskodeny ma v zmysle zakona o PZP moznost zalovat priamo poistovnu, tym ze by zalovali vinnika si vobec nepomozu
zuzik311
02.09.11,16:41
spinavy zmrdi ... takto sa vyhrazat ...
exekuciou sa mozu vyhrazat az po pravoplatnom rozsudku súdu ... keby ta aj zalovali na súde, súd prizve ako vedlajsieho ucastnika konania poistovnu a po zisteni skutkoveho stavu (mala si platne PZP) a po preukazani skutocnej skody a opravnenych nakladov zo strany poskodeneho zaviaze k zaplateniu (resp. doplateniu) POISTOVNU, nie vinnika ...
poskodeny ma v zmysle zakona o PZP moznost zalovat priamo poistovnu, tym ze by zalovali vinnika si vobec nepomozu
no presne mi tam napisali toto: okrem ineho
" za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla vyvolanú osobitnou pvahou tejto prevadzky zodpovedaju v zmysle par. 427 ods. 1 občiasnekho zákonníka fyzické a právnické osoby vykonávajúce dopravu a následne v zmysle ods. 2 predmetného ustanovenia rovnako zodpovedá aj iný prevádzateľ motorového vozidla. z tohto dôvodu si XY uplatňuje zostatkovú škodu U VÁS A NIE U POISŤOVNE...
Ice dive
02.09.11,16:42
ahojte mala by som otázočku. v decembri 2010 som mala autonehodu - poškodila som zvodidlá čo som riadne nahlásila. poisťovňa vyplatila poškodenému škodu. dnes mi prišiel list v ktorom odo mňa poškodený žiada vyplatiť rozdiel medzi nákladmi na opravu - t. j. 600 EUR a vyplatenou sumou od poisťovne 450 EUR t. j. 150 EUR. Je tam napísané že to treba uhradiť do 7 dní od doručenia inak to dá na súd..
má zmysel ísť do poisťovne urobia s tým niečo alebo to mám riešiť sama odvolaním alebo nemám šancu a mám to zaplatiť? Ďakujem
no a treba im ešte dôrazne pripomenúť, že v zmysle zákona o PZP š. 381/2001 Zz majú nárok na uhradenie skutočnej škody, čo uhradila poisťovňa, pokiaľ od teba chcú rozdiel 150 € čo je v podstate zhodnotenie poškodenej veci, že sa jedná o bezdôvodné obohatenie...
zuzik311
02.09.11,16:43
už som z toho na nervy.. nehoda sa stala 3,12,2010 t. j. skoro pred rokom..a teraz sa ozvú že chcú doplatiť peniaze...
bubkoch
02.09.11,16:49
no presne mi tam napisali toto: okrem ineho
" za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla vyvolanú osobitnou pvahou tejto prevadzky zodpovedaju v zmysle par. 427 ods. 1 občiasnekho zákonníka fyzické a právnické osoby vykonávajúce dopravu a následne v zmysle ods. 2 predmetného ustanovenia rovnako zodpovedá aj iný prevádzateľ motorového vozidla. z tohto dôvodu si XY uplatňuje zostatkovú škodu U VÁS A NIE U POISŤOVNE...
miesaju dve rozne veci ...
zodpovednost za skodu s povinnostou platit ...

to ze ty ako vodic si zodpovedna za skodu je nespochybnitelne
ale prave preto ze TY si zodpovedna za skodu, povinnost danu skodu uhradit za teba ma v zmysle zakona o PZP POISTOVNA, nie ty

ak preukazu ze skoda za ktoru zodpovedas bola vyssia ako plnenie z poistovne, doplatit rozdiel ma opat len poistovna, nikdy nie vinnik
zuzik311
02.09.11,17:21
miesaju dve rozne veci ...
zodpovednost za skodu s povinnostou platit ...

to ze ty ako vodic si zodpovedna za skodu je nespochybnitelne
ale prave preto ze TY si zodpovedna za skodu, povinnost danu skodu uhradit za teba ma v zmysle zakona o PZP POISTOVNA, nie ty

ak preukazu ze skoda za ktoru zodpovedas bola vyssia ako plnenie z poistovne, doplatit rozdiel ma opat len poistovna, nikdy nie vinnik

no neviem si predstaviť ze niekomu nacuvam maserati čo potom?? vezmem si pôžičku a budem do konca života splácať????

takže to nemám platiť a mám napísať list kde im vysvetlím o čom sme sa bavili vyššie.. asi tak ze? dakujem vam za rady všetkym myslela som si že to je tak ale viac hlav viac rozumu...
Ice dive
02.09.11,18:23
už som z toho na nervy.. nehoda sa stala 3,12,2010 t. j. skoro pred rokom..a teraz sa ozvú že chcú doplatiť peniaze...
možno až teraz dali auto opraviť.... v zmysle občianskeho zákonníka si môžu uplatniť škodu do troch rokov po roku kedy škoda vznikla... t.j. do 3.12.2013 v tomto prípade...
zuzik311
02.09.11,18:40
možno až teraz dali auto opraviť.... v zmysle občianskeho zákonníka si môžu uplatniť škodu do troch rokov po roku kedy škoda vznikla... t.j. do 3.12.2013 v tomto prípade...


ja viem.. išlo o poškodené zvodidlá.. pýtala som sa či majú na to právo a bolo mi povedané že nie.. viď vyššie
Ice dive
02.09.11,18:53
ja viem.. išlo o poškodené zvodidlá.. pýtala som sa či majú na to právo a bolo mi povedané že nie.. viď vyššie
no nemohlo ísť o poškodené zvodidlá, keďže požadujú doplatiť rozdiel... nakoľko poisťovne verejnoprospešný majetok ako zvodidlá, kandelábre a podobne plnia v nových cenách....
zuzik311
03.09.11,05:54
no nemohlo ísť o poškodené zvodidlá, keďže požadujú doplatiť rozdiel... nakoľko poisťovne verejnoprospešný majetok ako zvodidlá, kandelábre a podobne plnia v nových cenách....


skutočne išlo o poškodené zvodidlá.. nemám prečo klamať. veď preto mi to nejde do hlavy prečo si vymáhajú rozdiel. našťastie sa tam nikomu nič nestalo ani iné autá, iba moje a zvodidlá.
preboha
03.09.11,18:21
ak urobím niekomu škodu, tak jej výška je rovnaká, či ide o škodu na súkromnom, alebo verejnoprospešnom zariadení. Ak poisťovňa škodu uhradila, niet komu čo doplácať. Nerobte si starosti kvôli niekomu, kto nepozná príslušný predpis o náhrade škody
zuzik311
04.09.11,05:48
ak urobím niekomu škodu, tak jej výška je rovnaká, či ide o škodu na súkromnom, alebo verejnoprospešnom zariadení. Ak poisťovňa škodu uhradila, niet komu čo doplácať. Nerobte si starosti kvôli niekomu, kto nepozná príslušný predpis o náhrade škody


no robím si starosti lebo sa vyhrážajú exekúciou a súdom..takže nemajú na to právo?
Ice dive
04.09.11,06:33
ak urobím niekomu škodu, tak jej výška je rovnaká, či ide o škodu na súkromnom, alebo verejnoprospešnom zariadení. Ak poisťovňa škodu uhradila, niet komu čo doplácať. Nerobte si starosti kvôli niekomu, kto nepozná príslušný predpis o náhrade škody
to je síce pravda, ale napr. naša poisťovňa prepláca NDS faktúry v plnej výške nakoľko vedenie usúdilo že je zbytočné sa s nimi naťahovať + zistovať amortizáciu na zvodilách bolo dosť obtiažne...
zuzik311
04.09.11,07:04
to je síce pravda, ale napr. naša poisťovňa prepláca NDS faktúry v plnej výške nakoľko vedenie usúdilo že je zbytočné sa s nimi naťahovať + zistovať amortizáciu na zvodilách bolo dosť obtiažne...


no hej.. len moja očividne nie.. aspon to tak vyzerá neviem čo sa tam stalo dala som to zistiť na poisťovni tak uvidím zajtra ako sa vyjadria..
bubkoch
04.09.11,08:28
no hej.. len moja očividne nie.. aspon to tak vyzerá neviem čo sa tam stalo dala som to zistiť na poisťovni tak uvidím zajtra ako sa vyjadria..
este raz: teba vobec nemusi zaujimat kolko zaplatila poistovna poskodenemu, ani to nemusis zistovat ani riesit ...
po tvojom nahlaseni nehody je to uz len zalezitost medzi poskodenym a poistovnou ... takze kasli na to a nenechaj sa vytocit vydieracskymi listami poskodeneho, ktory len najskor skusa lahsiu cestu (postrasenie neznalého vinnika) pred tazsou zakonnou cestou (súd s poistovnou a preukazovanie skutocnej skody)
btw: mozno by som ich tiez skusil postrasit ... a sice odpovedou, ze ak ta este raz budu obtazovat nezmyselnymi narokmi, tak na nich podas trestne oznamenie pre podozrenie z trestneho cinu podvodu v stadiu pokusu
zuzik311
05.09.11,16:49
este raz: teba vobec nemusi zaujimat kolko zaplatila poistovna poskodenemu, ani to nemusis zistovat ani riesit ...
po tvojom nahlaseni nehody je to uz len zalezitost medzi poskodenym a poistovnou ... takze kasli na to a nenechaj sa vytocit vydieracskymi listami poskodeneho, ktory len najskor skusa lahsiu cestu (postrasenie neznalého vinnika) pred tazsou zakonnou cestou (súd s poistovnou a preukazovanie skutocnej skody)
btw: mozno by som ich tiez skusil postrasit ... a sice odpovedou, ze ak ta este raz budu obtazovat nezmyselnymi narokmi, tak na nich podas trestne oznamenie pre podozrenie z trestneho cinu podvodu v stadiu pokusu



ďakujem krásne všetkým.
ala82
04.10.11,13:17
Minulý rok sme mali nehodu. Z nášho PZP bolo vyplatené poistné plnenie poškodenému, poisťovňa poistnú udalosť likvidovala ako totálnu škodu a poškodenému vyplatila z dôvodu spoluviny 50 % výšky škody na vozidle. Z havarijného poistenia poškodeného bolo poškodenému po odpočítaní spoluúčasti vyplatené poistné plnenie. Dnes od nás poisťovňa poškodeného žiada uhradiť rozdiel medzi sumou, ktorú vyplatila poškodenému a sumou, ktorú poisťovni poškodeného uhradila naša poisťovňa; takisto žiada, aby sme uhradili poškodenému spoluúčasť, ktorú mu nebola uhradená z havarijného poistenia. Má na to právo?
bubkoch
04.10.11,13:24
Minulý rok sme mali nehodu. Z nášho PZP bolo vyplatené poistné plnenie poškodenému, poisťovňa poistnú udalosť likvidovala ako totálnu škodu a poškodenému vyplatila z dôvodu spoluviny 50 % výšky škody na vozidle. Z havarijného poistenia poškodeného bolo poškodenému po odpočítaní spoluúčasti vyplatené poistné plnenie. Dnes od nás poisťovňa poškodeného žiada uhradiť rozdiel medzi sumou, ktorú vyplatila poškodenému a sumou, ktorú poisťovni poškodeného uhradila naša poisťovňa; takisto žiada, aby sme uhradili poškodenému spoluúčasť, ktorú mu nebola uhradená z havarijného poistenia. Má na to právo?
tak pocul som uz kadeco, ale toto uz je iny level drzosti ... poistovna poskodeneho nema pravo nieco take ziadat od vinnika
Ice dive
04.10.11,13:32
Minulý rok sme mali nehodu. Z nášho PZP bolo vyplatené poistné plnenie poškodenému, poisťovňa poistnú udalosť likvidovala ako totálnu škodu a poškodenému vyplatila z dôvodu spoluviny 50 % výšky škody na vozidle. Z havarijného poistenia poškodeného bolo poškodenému po odpočítaní spoluúčasti vyplatené poistné plnenie. Dnes od nás poisťovňa poškodeného žiada uhradiť rozdiel medzi sumou, ktorú vyplatila poškodenému a sumou, ktorú poisťovni poškodeného uhradila naša poisťovňa; takisto žiada, aby sme uhradili poškodenému spoluúčasť, ktorú mu nebola uhradená z havarijného poistenia. Má na to právo?

škodu môže dostať poškodený len raz t.j. buď to likvidovali z PZP aalebo z havarijného poistenia... v tomto prípade vychádzame z toho, že poškodený šiel zo svojho havarijného poistenia t.j. škoda sa mala likvidovať normálne a až na spoluúčasť mal dostať preplatené všetko...
to že Vaša poisťovňa plnenie krátila o 50 % z dôvodu spoluviny a toto plnenie zaslala následne havarijnému poisťovateľovi je problém medzi poisťovňami a Vás nemá čo zaujímať, že poškodený nedostal spoluúčasť resp. poisťovňa plnú výšku... poisťovňa taktiež nemá právo požadovať spoluúčasť za svojho klienta, ak nemá na to splnomocnenie...
Poisťovňa nemá právo od Vás nič požadovať, na Vašom mieste by som daný list zbalil a poslal ho svojmu poisťovateľovi PZP, že ste obdržali ešte dodatočný nárok na poistné plnenie z PZP... nech si to poisťovne medzi sebou vydiskutujú... len pre zaujímavosť o ktorú poisťovňu sa jedná... ?
ala82
04.10.11,14:17
ide o najväčšiu poisťovňu u nás
Tica242
16.11.11,17:18
Dobrý deň. Potrebovali by sem poradadiť. Asi zhruba pre necelym rokom sme mali nehodu. Zaparkovali sme auto pred obchodnym domom a počas našho nakupu naše auto naburalo do druheho zlyhala ručna brzda. K činu bola volana policia všetko vyfotili všetko sa dalo do poisťovni s tým že už je to vyriešene. Naše auto malo veľkú škodu rozbytý zadný kufor a blatník a auto druheho poškodeneho malo len vypadnute hmlove svetlo kedže to bolo vyšie auto. Inak žiadne ine znamky škody tam neboli.Prvy telefonat od pani bol taky že škoda na aute bola zhruba vo vyške 750 eur a naša poisťovňa im preplatila len 300eur. Tak od nas žiadala doplatenei rozdielu. Vyhraža sa nam že nas da na sud. Po asi 2 mesiacoch nam od nich prišiel list že nas žiadaju vyplatenie rozdielu čo už teda nebolo 300 ale niejakych 160 a teraz pred nedavnom nam prišiel papier od ich advokátky. Kedže sme odmietli zaplatiť tak sme odpísali že mi sme si všetky svoje zákonom dané povinnosti splnili na čas. No a včera nam prišiel papier o žalobe s platobnym rozkazom kde od nas chcu aby sme vyplatili 164 eur a plus mame zaplatiť náhradu trovov právneho zastupenia čo je 72 eur. Žalovaní niesme len mi ale aj naša poisťovňa. Boli sme na poisťovni tak že oni voči tejto žalobe podávau odvolanie a bolo nam povedane že stačí len to jedno odvolanie že mi sa už odvolávať nemusíme. Ešte som zabudla povedať že v žalobe je uvedaná lož kde dotyčny klamal a uviedol že sa s nami dohodol že nezavolame k nehode políciu, ale samozrejem že polícia pri nehode bola aj to zdokumentovala kedže ju volal priamo poškodeny. Čo máme robiť ďalej ale ako sa bude postupovať ďalej. Sme s toho na nervy
Ďakujem za skoru odpoveď.
bubkoch
17.11.11,09:14
Dobrý deň. Potrebovali by sem poradadiť. Asi zhruba pre necelym rokom sme mali nehodu. Zaparkovali sme auto pred obchodnym domom a počas našho nakupu naše auto naburalo do druheho zlyhala ručna brzda. K činu bola volana policia všetko vyfotili všetko sa dalo do poisťovni s tým že už je to vyriešene. Naše auto malo veľkú škodu rozbytý zadný kufor a blatník a auto druheho poškodeneho malo len vypadnute hmlove svetlo kedže to bolo vyšie auto. Inak žiadne ine znamky škody tam neboli.Prvy telefonat od pani bol taky že škoda na aute bola zhruba vo vyške 750 eur a naša poisťovňa im preplatila len 300eur. Tak od nas žiadala doplatenei rozdielu. Vyhraža sa nam že nas da na sud. Po asi 2 mesiacoch nam od nich prišiel list že nas žiadaju vyplatenie rozdielu čo už teda nebolo 300 ale niejakych 160 a teraz pred nedavnom nam prišiel papier od ich advokátky. Kedže sme odmietli zaplatiť tak sme odpísali že mi sme si všetky svoje zákonom dané povinnosti splnili na čas. No a včera nam prišiel papier o žalobe s platobnym rozkazom kde od nas chcu aby sme vyplatili 164 eur a plus mame zaplatiť náhradu trovov právneho zastupenia čo je 72 eur. Žalovaní niesme len mi ale aj naša poisťovňa. Boli sme na poisťovni tak že oni voči tejto žalobe podávau odvolanie a bolo nam povedane že stačí len to jedno odvolanie že mi sa už odvolávať nemusíme. Ešte som zabudla povedať že v žalobe je uvedaná lož kde dotyčny klamal a uviedol že sa s nami dohodol že nezavolame k nehode políciu, ale samozrejem že polícia pri nehode bola aj to zdokumentovala kedže ju volal priamo poškodeny. Čo máme robiť ďalej ale ako sa bude postupovať ďalej. Sme s toho na nervy
Ďakujem za skoru odpoveď.

pytala si sa uz tu
http://www.porada.sk/t172015-vymahanie-skody-po-nehode.html
naco spamujes dalsie temy ?
Natalia07
03.06.13,13:25
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Poisťovňa nám vyplatila určité plnenie, ako náklady na zaobstaranie nového vozidla a cenu nového vozidla, ale až po následnej výzve, ktorú som jej adresovala, avšak ani tak mi nepreplatila všetky náklady. Konkrétne na služby právnika - ktorý mi vyhotovil výzvu, a nepreplatila mi celú faktúru za náhradné vozidlo? Je možné tento rozdiel si vymáhať aj od vinníka nehody - podotýkam bol opitý, teda ak by to malo nejaký vplyv??? Ďakujem za skorú odpoveď.