NInive
28.04.08,19:46
Vzhľaom na komplikovaného suseda sa radšej spýtam. Pri umiestnení stavebnej búdy a WC na svoj pozemok, kde budem stavať, mám túto skutočnosť ohlásiť na obecný úrad? Plynú mi z toho nejaké povinnosti? Vďaka
wagner
29.04.08,17:18
§ 43i
Stavenisko


(1) Stavenisko je priestor, ktorý je počas uskutočňovania stavby určený na vykonávanie stavebných prác na stavbe, na uskladňovanie stavebných výrobkov a dopravných a iných zariadení potrebných na uskutočňovanie stavby a na umiestnenie zariadenia staveniska; zahŕňa stavebný pozemok, prípadne v určenom rozsahu aj iné pozemky alebo ich časti.

(2) Zariadením staveniska sa rozumejú stavby a zariadenia, ktoré počas uskutočňovania stavby, zmeny stavby alebo udržiavacích prác slúžia prevádzkovým účelom, výrobným účelom, skladovacím účelom a sociálnym účelom; týmto účelom slúžia dočasne.

(3) Stavenisko musí

a) byť zabezpečené pred vstupom cudzích osôb na miesta, kde môže dôjsť k ohrozeniu života alebo zdravia, a to prípadne aj úplným ohradením,
b) byť označené ako stavenisko s uvedením potrebných údajov o stavbe a účastníkoch výstavby,
c) mať zriadený vjazd a výjazd z miestnej komunikácie alebo z účelovej komunikácie na prísun stavebných výrobkov, na odvoz zeminy a stavebného odpadu a na prístup vozidiel zdravotníckej pomoci a požiarnej ochrany, ktorý sa musí čistiť,
d) umožňovať bezpečné uloženie stavebných výrobkov a stavebných mechanizmov a umiestnenie zariadenia staveniska,
e) umožňovať bezpečný pohyb osôb vykonávajúcich stavebné práce,
f) mať zabezpečený odvoz alebo likvidáciu odpadu,
g) mať vybavenie potrebné na vykonávanie stavebných prác a na pobyt osôb vykonávajúcich stavebné práce,
h) byť zriadené a prevádzkované tak, aby bola zabezpečená ochrana zdravia ľudí na stavenisku a v jeho okolí, 1m) ako aj ochrana životného prostredia podľa osobitných predpisov. 1n)

Podľa tohto si myslím, že by stavebná búda mala byť zariadením staveniska, na ktorú nie je potrebné žiadne povolenie ani ohlásenie. Dúfam že sa nemýlim.
NInive
29.04.08,17:35
Vďaka za radu. Som ti vďačná. Zajtra idem na stavebný úrad skompletizovať žiadosť a pre istotu im dám na vedomie a spýtam sa, či áno, alebo nie. Náš sused je totiž psychopat, ktorý by nás udal i preto, lebo od rána nesvieti slnko:mad:
durisovad
29.04.08,18:30
No teda, vedla takeho suseda bude radost byvat. Asi by som svoj pozemok najskor obohnala aspon dva metre vysokym murom, kym by som vobec zacala nieco stavat.
NInive
30.04.08,10:53
Na stavebnom úrade mi povedali, že netreba, patrí to k zabezpečeniu materiálu na stavbu.
mimotemyA ten múr tam dám. I keď nám boli geodeti zameriavať pozemok, manžel tam osadil koly (zatiaľ nebetónoval, chceme murovaný ) a náš sused tie koly v čase našej neprítomnosti vyhodil a ešte nás chcel udať policajtom, že sme vstúpili na cudzí pozemok, čo nieje pravda (ale vravela som mu, že ich zavolať môže). Diktoval nám, kde bude plot, vraj meter od vymeraných hraníc v náš neprospech. Už sa započalo pripomienkovanie našej (snáď budúcej)stavby a ten tam napíše litánie.............
Ale že on má načierno chatu, dokonca i na našom, to ho netrápi a chce nám to vyvlastniť:D On to má 2 roky, naša rodina od roku okolo 1800 (čo môžeme zdokumentovať) No jasný psychopat........:D
mladymuz
30.04.08,10:57
ak by som mal takeho psychopata za suseda, tak by som snad ani nedokazal urobit stav. povolenie. Ved bezne hlavne zo zaciatku clovek obcas potrebuje vstupit aj na susedov pozemok kvoli zabezpeceniu nejakych prac.
lakon
30.04.08,11:17
Ale že on má načierno chatu, dokonca i na našom, to ho netrápi a chce nám to vyvlastniť:D On to má 2 roky, naša rodina od roku okolo 1800 (čo môžeme zdokumentovať):D

Pohroz mu a ak to nepomoze Posli na neho stavebny urad a ak nebudu konat na nich statnu stavebnu inspekciu a trvaj na odstraneni pre nedodrzanie zakladnych podmienok stavebneho zakona.
Ak sa ani potom nespamata lepsie to uz nebude.
NInive
30.04.08,15:31
S ním sa to jednoducho nedá. Je to strašný nervák. Som na pozemku a on už začne po nás hulákať. Celý sa trasie a v tom rozčúlení koktá. Na stavebné sme od neho chceli súhlas, tak sme mu ponúkli dohodu, ktorú si želal. S manželom sme to spísali (mimochodom boli to samé ústupky v náš neprospech) a keď sme mu to dali na prečítanie, tak zase ponás kričal, že tam nieje to, na čom sme sa dohodli. Tak buď nevie čítať, alebo je psychopat, alebo oboje.
Mojho otca presviečal, čo všetko bolo na našom pozemku a môj otec sa mu smial, že keď on behal po tej záhrade, tak sused ešte nebol ani v pláne (je medzi nimi 30 ročný rozdiel).
Najhoršie na tom je, že s ním sa nedá ani rozprávať, on nepustí človeka k slovu len uráža. Na rováši má pritom toto:
Chata bez povolenia, osadená čiastočne na našom, previs nad naším pozemkom úplne.
Trativod umiestnil bez nášho vedomia na náš pozemok
Vyklčováva stromy v blízkosti potoka ( na životnom prostredí mi vraveli, že ak sa rozhodnem, spravia s ním konanie).
Ja jednoducho neviem, dokonca ani trativod nechce odstrániť. A ešte mu umožňujem aj čiastočne prejazd k jeho pozemku, vedie tam cesta len pre peších, my mu umožňujeme prejazd aj autom (nezahradili sme).
Neviem, či mám počkať, ako to bude s tým jeho pripomienkovaním, a mám ho udať až potom, keď bude robiť problémy, alebo to mám urobiť teraz. Čo mi poradíte????
wagner
30.04.08,15:51
Ja si myslím, že asi bude po Vás ziapať dovtedy, pokiaľ s ním niekto nezatočí. Tak začni konať - treba napísať na príslušné orgány štátnej správy všetky jeho priestupky, nech konajú. Nedaj si skákať po hlave. Treba ho uzemniť.