monah
29.04.08,08:22
Mám malý problém.
V marci sme vystavili faktúru za prácu pre Obecný úrad. Teraz (28.4.08)došiel list od OÚ s tým, že prácu treba vyfakturovať Verejnoprospešným prácam pri OÚ. Čiže musím vystaviť dobropis (dátum zdaniteľného plnenia mi stroj automaticky nahodí 3.08 a ďalej musím vystaviť novú faktúru na nového odberateľa. Tu môžem použiť dátum zd. plnenia 4.08 a odvolávať sa na list od OÚ?
Vladimír Ozimý
29.04.08,07:11
noo a nebude jednoduchšie zmeniť len adresu? Ja nemám za to že ide o klasický dobropis...na koho bola zmluva atď...treba bližšie popísať pretože to že ste uviedli zlú adresu na faktúre ešte nezakladá dôvod na dobropis...čo sa týka však opravy nevidím v tom problém pretože ak stornujete Fa na jednu adresu a tú istú Fa vystavíte na inú organizáciu...dopad na štátny rozpočet bude nulový...takže v tomto prípade problém nevidím...zabudol som dodať že všetko sa musí udiať v pôvodnom dátume dodania služieb...t.j. marec
azla
29.04.08,07:59
Mám malý problém.
V marci sme vystavili faktúru za prácu pre Obecný úrad. Teraz (28.4.08)došiel list od OÚ s tým, že prácu treba vyfakturovať Verejnoprospešným prácam pri OÚ. Čiže musím vystaviť dobropis (dátum zdaniteľného plnenia mi stroj automaticky nahodí 3.08 a ďalej musím vystaviť novú faktúru na nového odberateľa. Tu môžem použiť dátum zd. plnenia 4.08 a odvolávať sa na list od OÚ?

Zo zadania rozumiem, že Ste fakturovali v správnom čase, len nesprávnemu odberateľovi.

Ak mate v ruke faktúru, ktorú Ste adresovali pre Obecný úrad, možno by stačilo opraviť hlavičku vo faktúre. V svojej evidencii budete mať správnu faktúru a tú správnu doručíte aj Verejnoprospešným prácam.

Ak to budete riešiť cez dobropis a novú faktúru - aj v tomto prípade dátum daňovej povinnosti na faktúre musí byť marec - deň, kedy došlo k dodaniu služieb.