svecova
29.04.08,07:31
Dobry den.
Kto mi poradi s takymto problemom?zamestnankyna pocas roka 2007 si uplatnovala nezdanitelnu cast vo vyplate, teraz sa to snazime vyriesit mesacnymi splatkami z vyplaty.som zaciatocnicka v mzdovom uctovnictve a neviem ako postupovat, kto je komu dlzny, ci to ma ist cez firmu a ako sa to ma zauctovat?dakujem
Zoltán Kovács
29.04.08,05:34
Dobry den.
Kto mi poradi s takymto problemom?zamestnankyna pocas roka 2007 si uplatnovala nezdanitelnu cast vo vyplate, teraz sa to snazime vyriesit mesacnymi splatkami z vyplaty.som zaciatocnicka v mzdovom uctovnictve a neviem ako postupovat, kto je komu dlzny, ci to ma ist cez firmu a ako sa to ma zauctovat?dakujem

A nemala nárok na nezdaniteľnú čiastku?
svecova
29.04.08,05:36
nie
Zoltán Kovács
29.04.08,05:39
nie

Takže asi spadá pod milionársku daň. Počas roka uplatnená NČ, vykonané RZ a nedoplatok na daní v sume max. 18 tisíc.

AKo zamestnávateľ nedoplatok bolo treba odviesť do ŠR za mesiac kedy sa vykonalo RZ. A zamestnávateľa so zamestnancom to má vysporiadať do konca r. 2008, ak nie je možné takýto vysoký nedoplatok jednorázovo strhnúť z výplaty.

Treba spísať "splátkový kalendár", resp. dohodu o zrážkach zo mzdy, kde budú rozpíané jednotlivé zrážky po mesiacoch.
svecova
29.04.08,05:48
ona bola dochodkyna a neuviedla to zamestnavatelovi
Zoltán Kovács
29.04.08,05:52
ona bola dochodkyna a neuviedla to zamestnavatelovi

K 1.1.2007 teda bola dôchodkyňa a nemala nárok. Potom treba do konca roka ten nedoplatok vysporiadať. Spíšte dohodu o zrážkach.
svecova
29.04.08,06:04
a ked sme to neodviedli na danovy?co teraz?mesacne odvadzat?
jankasm
29.04.08,09:16
a ked sme to neodviedli na danovy?co teraz?mesacne odvadzat?

Ako už písal smith v príspevku č. 4, ak ste vykonali RZD, kde vyšiel tejto zamesnankyni dosť vysoký nedoplatok na dani, vy, ako zamestnávateľ, ste boli povinný do konca toho mesiaca ten nedoplatok odviesť DÚ. Zamestnankyni ho stiahnuť celý, ak je to možné, a ak nie je, tak sa dohodnúť na splátkach, ktoré sa môžu rozpočítať až do konca roka 2008.
No DÚ to určite nemôžete mesačne odvádzať, im to musíte odviesť hneď, inak Vám hrozí pokuta za nezaplatenie. :o
svedia
06.01.11,11:52
ahojkajte,,ak vznikne nedoplatok 0,75€ ,, ? je nejaká suma ktorú netreba sťahovať zamestnancovi?..diky