sportik
29.04.08,09:03
Prosim o radu.
Som SZČO a zamestnala som pracovnikov na dohodu. Zaregistrovala som sa na DÚ, potom registrácia v sociálnej poisťovni, následne som zaregistrovala pracovníkov v sociálnej poisťovni. Chcem sa ešte opýtať ako je to zo zdravotnou poisťovňou. Tam zmenu zamestnávateľa musím tiež urobiť ja ako nový zamestnávateľ? Alebo sám dohodár? Ktoré tlačivo treba použiť?
Ďakujem.
veronikasad
29.04.08,07:19
Prosim o radu.
Som SZČO a zamestnala som pracovnikov na dohodu. Zaregistrovala som sa na DÚ, potom registrácia v sociálnej poisťovni, následne som zaregistrovala pracovníkov v sociálnej poisťovni. Chcem sa ešte opýtať ako je to zo zdravotnou poisťovňou. Tam zmenu zamestnávateľa musím tiež urobiť ja ako nový zamestnávateľ? Alebo sám dohodár? Ktoré tlačivo treba použiť?
Ďakujem.
Za dohodárov zamestnávateľ neplatí zdravotné poistenie, teda nie je potrebná žiadna registrácia zamestnávateľa ani prihlásenie poistencov.
Ak sú dohodári evidovaní na úrade práce /môžu mať príjem 3200sk mesačne a odpracovať max. 64 hod/, platiteľom poistného je štát. Ak sú dobrovolne nezamestnaní, musia sa prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatitelia.

-------
Veronika
katkaj
29.04.08,07:20
Prosim o radu.
Som SZČO a zamestnala som pracovnikov na dohodu. Zaregistrovala som sa na DÚ, potom registrácia v sociálnej poisťovni, následne som zaregistrovala pracovníkov v sociálnej poisťovni. Chcem sa ešte opýtať ako je to zo zdravotnou poisťovňou. Tam zmenu zamestnávateľa musím tiež urobiť ja ako nový zamestnávateľ? Alebo sám dohodár? Ktoré tlačivo treba použiť?
Ďakujem.


za dohodárov vy ako zamestnávateľ nič neplatíte čiže sa nemusíte na ZP ani nahlasovať ako zamestnávateľ