Ivettka
29.04.08,09:18
Dobrý deň, uvažujeme o kúpe fiskálneho modulu k pohode. Aké s tým máte skúsenosti? Ešte mám dilemu či kúpiť ihličkovú alebo termotlačiareň. Ktorú by ste si vybrali vy? A ešte posledná otázočka, zaregistrovať fiskál na DÚ musí ísť konateľ alebo môžem ísť aj ja ako zamestnanec, príp. budem mať spolnomocnenie? Ďakujem za odpovede.
Pidgey
29.04.08,13:19
No ja by som kupoval FM Varos (J a V Safe , tusim), s nim mame dobre skusenosti, alebo aj Axis.Urcite by som vyberal FM s elektronickou archovaciou dokladov, vtedy vam staci tlaciaren s paskou bez kopie a tedy je asi lepsia Termo tlaciaren - nizsie naklady na tlac.Co sa tyka nahlasenia na DU tam to zial netusim...
Ivettka
29.04.08,13:53
Fiskal mám už vybraný, je to FM3000 (varos), len tú tlačiareň ešte stále neviem. Otázka ktorá je lepšia, ja to neviem posúdiť lebo som s tým nikdy nepracovala.
Pidgey
29.04.08,15:07
no, moj nazor je ten ze ihlickova je vhodna ked pouzivate pasku s kopiou, vtedy treba pribezne dokupovat tu atramentovu pasku.Pokial pouzivate termo tlaciaren, vtedy tam tusim ide iba paska bez kopie.Co som si vsimol, tak termo tlaciaren je rychlejsia a netreba do nej dokupovat tu farbiacu pasku.Prip nevie Vam poradit vas predajca FM?Tym ze sa s tym cca denne stratavaju, mali by to vediet najlepsie.Ja osobne by som bol za termo tlaciaren.(pri ihlickovych ked nam dochadzala atramentova paska sa niekedy stalo ze sa zakaznici stazovali ze je to zle vidno a pod...)
Ivettka
29.04.08,15:22
No práve predajca mi hovoril či radšej nechcem termotlačiareň. Lebo že keď nepracujem v prašnom prostredi (napr. stavebniny) tak by mi odporúčal termotlačiareň. Pôvodne som mala však vybranú ihličkovú.
mfano
22.05.08,16:00
Co sa tyka fiskalneho modulu najlepsie je mat FM3000 od Varosa a dobra kombinacia je paragonova ihlickova tlaciaren Epson EPSON TM U 220 PA, PB, PD alebo potom termo SAMSUNG STP 131 T,350 T,500 T.