kala1
29.04.08,09:19
Ahojte,

chcela by som sa opýtať, kto má platiť daň z motorových vozidiel, keď autá po celý rok prenajímame inej firme. Má naša firma zaplatiť daň a potom ju prefaktúrovať inej firme, alebo daň platí firma, ktorá autá používa? Kto má za tie autá podať daňové priznanie na daňový úrad? :confused:

Ďakujem.
cloe
29.04.08,07:49
Ahojte,

chcela by som sa opýtať, kto má platiť daň z motorových vozidiel, keď autá po celý rok prenajímame inej firme. Má naša firma zaplatiť daň a potom ju prefaktúrovať inej firme, alebo daň platí firma, ktorá autá používa? Kto má za tie autá podať daňové priznanie na daňový úrad? :confused:

Ďakujem.


Myslím, že DP na daň z MV má podať vlastník vozidla a taktiež zaplatiť daň z MV a túto sumu už by mal mať zohľadnenú v cene prenájmu ako aj iné súvisiace výdavky, ktoré musí zaplatiť.
azla
29.04.08,07:50
Ahojte,

chcela by som sa opýtať, kto má platiť daň z motorových vozidiel, keď autá po celý rok prenajímame inej firme. Má naša firma zaplatiť daň a potom ju prefaktúrovať inej firme, alebo daň platí firma, ktorá autá používa? Kto má za tie autá podať daňové priznanie na daňový úrad? :confused:

Ďakujem.
Domnievam sa, že daň z MV má platiť Vaša spoločnosť.
Tým, že autá prenajímate inej firme, používate autá na dosahovanie príjmu - príjmu z prenájmu áut.
Daň z MV si zakalkulujete do celkovej ceny prenájmu automobilov.