katad
29.04.08,10:13
Ahojte poraďáci, aké máte skúsenosti s objednávkami rastlín cez internet. Poraďte najlepšie firmy. Zakladám záhradku, kde by som chcela umiestniť záhradkársku chetku, polovica by mala byť okrasná, polovica úžitková(ovocná). Ďakujem Katad
Bionda
29.04.08,10:55
Nie je zlé vybrať sa na trh a tam si vyberieš rastlinky aké sa ti páčia a v kondícii aká ti vyhovuje a za oveľa nižšie ceny, alebo tiež záhradníctva, kde predávajú ovoc. stromky- tam určite kúpiš aj jahody, ja som si síce tiež pôvodne kúpila sadenice, ale teraz si už robím vlastné sadenice a vyberiem si odrodu, ktorá mi najviac chutí a vyhovuje a takto ich rozmnožujem pre seba a aj známych.- jahoda, to je ako burina, na jar postriekať proti tým bodkám na listoch- hubov. ochorenie, prečistiť a polievať Kristalonom- jahoda, alebo plod a kvet .... mať dobrú úrodu a na jeseň skosiť na komplet.. odporúčam sadiť na TNT- netkanú texíliu, udrží vlahu a zároveň zamedzí burine, nebudeš oberať v prípade vlhka v blate zablatené plody.
Braňo
29.04.08,11:17
Prečo obviňuješ túto firmu z neseriózneho postupu, keď ani po piatich dňoch si si zásielku neprevzala? Veď s kuriérom sa dá dohodnúť aj prevzatie na inej adrese ako je adresa doručenia - napríklad práca? Uvedom si, že zaslanie kuriérom je podstatne rýchlejšie ako poslanie cez poštu.
beba13
29.04.08,12:09
Ja rastliny objednávam už len cez internet a vozí mi to taktiež kurier, ale firma ktorá to posiela mi deň dopredu pošle e-mail, že mi bude na druhý deň doručená zásielka. Túto jar mi doviezli 3 takéto zásielky, a 1 v sobotu a to sa mi ešte telefonicky ozval kuriér počas cesty k nám, že či som doma. Tak bude dobré do budúcna ak budeš niečo objednávať dať na seba tel.kontakt a tiež mailovú adresu a takéto niečo sa ti nemôže stať a tiež zásielky doručujú do práce ako spomenul Braňo.
katad
30.04.08,09:59
Neviem si predstaviť, že by mi to doniesli do práce. Robiť z pracoviska tržnicu nemám v úmysle.A nesúhlasím s tebou, lebo som si objednala na dobierku, veď to je jednoznačné porušenie obchodných podmienok,prečo uvádzajú viacero spôsobov dopravy, keď funguje iba jedna. A po 5 dňoch mi to už nedoniesli. Nevolali mi ani dopredu, čiže som vôbec nevedela, kedy prídu. Kuriér mi totiž povedal, že nevie ešte presnw kedy príde, že ma bude kontaktovať.
andi
30.04.08,10:36
Ja som s touto firmou spokojná. Objednali sme od nich ovocné stromčeky, všetky sa krásne ujali. Krásne kvitnú a sú na nich malé plody.Kuriér nám dopredu zavolal a po dohode prišiel po piatej keď sme už boli doma z práce. Takže ja som s nimi stopercentne spokojná.
zuzi1
03.05.08,18:50
Ja som si tiež objednala ovocné stromčeky, hrozno a ťahavé muškáty cez internet od firmy Rastlinky do schránky.
Stromčeky boli v poriadku, hrozno už menej, hneď zo začiatku bolo nejaké suché a ani sa vôbec nechytilo, no a o muškátoch ani nehovorím. Prišli celé ožltnuté, s nejakými voškami.
Odvtedy si radšej všetko do záhrady kupujem v špecializovaných záhradkárskych predajniach, kde si vyberiem tú rastlinku, ktorá sa mi páči.
Modroocko
05.05.08,13:13
Ja si rastliny aj objednávam cez internet aj nakupujem v kvetinárstvach. Kedysi sa mi aj občas stávalo, že niečo nevydržalo a ja v domnení, že ide o jednoročnú rastlinku, som ju vyhodila. :mee: Tohto roku robili v jednom nemenovanom kníhkupectve výpredaj záhradkárskych kníh, tak som si rovno kúpila 6 kúskov - Jednoročky, Dvojročné, Trvalky, Popínavé, Exotické, Hľuznaté. Až teraz som sa dozvedela, koľko hľúz som ja - somár :confused:- vyhodila a pritom ich len stačilo na zimu uložiť na suchom mieste a na jar zasadiť. No, čo už, človek sa učí na vlastných chybách, len si tak hovorím, že keby som si tie knihy kúpila skôr, mohla som ušetriť na rastlinkách, ktoré by som teraz už nemusela kupovať znova. :(